آیا به غیر از درمان، طب سوزنی در تشخیص بیماری‌ها نیز موثر است؟

آیا به غیر از درمان، طب سوزنی در تشخیص بیماری‌ها نیز موثر است؟

طی طب سوزنی، متخصص می‌تواند عدم تعادل انرژی را پیش از اینکه به بیماری ختم شود، تشخیص دهد. لذا شما ممکن است احساس ناخوشی داشته باشید که هنوز به مرحله‌ای از بیماری نرسیده باشد تا بوسیله پزشکی مدرن تشخیص داده شود؛ اما خوشبختانه متخصص طب سوزنی می‌تواند علت عارضه را پیش از جدی شدن بیماری پیدا کند. بنابراین اگر متخصص طب سوزنی ضعف در کلیه‌ها... (ادامه مطلب)

آیا کودکان می‌توانند از طب سوزنی استفاده کنند؟

آیا کودکان می‌توانند از طب سوزنی استفاده کنند؟

طب سوزنی درمانی چند جلسه‌ای است که در طول آن درمانگر سوزن‌های خیلی باریک و ظریف را در نواحی خاصی روی پوست بدن فرو می‌کند. طب سوزنی بر پایه حرکت انرژی در کانال‌های مریدین استوار است. این انرژی جریان چی (QI) نامیده می‌شود. از بین رفتن حرکت آزادانه جریان چی در بدن، سبب بروز بیماری‌ها می‌شود. طب سوزنی همواره در تلاش است با بازگرداندن جریان... (ادامه مطلب)

تاثیر طب سوزنی در بزرگ شدن سینه

تاثیر طب سوزنی در بزرگ شدن سینه

تاثیر طب سوزنی در بزرگ شدن سینه، فراهم کردن مقدار فراوانی از انرژی "چی" و تقویت گردش خون در سینه‌ها است. به گونه‌ای که از طریق تامین مقادیر کافی مواد غذایی و تعدیل فیزیولوژیکی بدن به تقویت سینه‌ها می‌انجامد. در حقیقت این تقویت در نهایت به بزرگ شدن سینه‌ها ختم می‌شود. این روش حتی برای دوران پس از یائسگی نیز می‌تواند مفید باشد. همچنین ثابت شده... (ادامه مطلب)

آلرژی‌های فصل بهار با طب سوزنی درمان می‌شوند

آلرژی‌های فصل بهار با طب سوزنی درمان می‌شوند

این روزها همه حضور بهار را در نزدیکی خود احساس می‌کنیم. برای برخی بهار یادآور روزهای دلنشین گرم و طولانی و شکوفه زدن گل‌هاست، در حالی که برخی دیگر از روزهای سرشار از خارش، سردرد، آبریزش بینی و چشم در بهار بیزارند. درمان‌های زیادی برای کاهش علائم آلرژی‌های فصلی وجود دارد که اغلب همراه با عوارض جانبی هستند. ولی طب سوزنی بدون بروز عوارض جانبی،... (ادامه مطلب)

تاثیر طب سوزنی در درمان بیماری‌های شنوایی

تاثیر طب سوزنی در درمان بیماری‌های شنوایی

تاثیر طب سوزنی در درمان بیماری‌های شنوایی این است که کیفیت شنوایی را در بیماران دارای اختلال شنوایی و وزوز گوش بهبود می‌بخشد. بر اساس مقاله منتشر شده در مجله علمی International Journal of Clinical and Experimental Medicine، طب سوزنی برای درمان اختلالات شنوایی ناشی از سیستم عصبی موثر است. این اختلال شنوایی حسی، در نتیجه آسیب به اعصاب شنوایی ایجاد می‌شود. روش‌های درمانی پزشکی... (ادامه مطلب)

آیا طب سوزنی در افزایش قد کودکان موثر است؟

آیا طب سوزنی در افزایش قد کودکان موثر است؟

سال‌هاست که فرهنگ‌های مختلف برای آرام کردن بدن از ماساژ استفاده کرده‌اند. در چین این کار را با طب سوزنی انجام داده‌اند. در ماساژ و طب سوزنی با تحریک نقاط خاص، هورمون‌های مربوط به آن نقطه ترشح می‌شوند. به همین ترتیب تحریک غدد و دیگر نقاط مربوط به رشد منجر به افزایش قد به خصوص در کودکان می‌شود. طب سوزنی برای افزایش قد در کودکان... (ادامه مطلب)

بایدها و نبایدهای کاشت نخ در طب سوزنی

بایدها و نبایدهای کاشت نخ در طب سوزنی

امبدینگ نخ یا کاشت نخ نوعی طب سوزنی است که در آن درمانگر طب سوزنی به جای سوزن از نخ استفاده می‌کند. این نخ‌ها از جنس مونوفیلامنت‌ها، به طول تقریبی ۸ میلی‌متر، استریل شده و قابل جذب هستند. درمانگر این نخ‌ها را در نقاط طب سوزنی قرار می‌دهد. به این ترتیب نخ‌ها در مدت ۳ تا ۴ هفته بدن شخص را تحریک کرده و برای... (ادامه مطلب)

درمان اگزمای پوست با طب سوزنی

درمان اگزمای پوست با طب سوزنی

تشخیص و درمان اگزمای پوست از سالیان دراز بطور جدی شدت گرفته است. تخمین زده می‌شود ۳۱.۶ میلیون آمریکایی از اگزما رنج می‌برند و از هر ۹ نفر، یک نفر در طی سالیان عمر خود نوعی درماتیت را تجربه کرده است که از این بین حدود ۱۰.۷ درصد را کودکان تشکیل می‌دهند. به نظر می‌رسد علت این قضیه تغییرات ایجاد شده در الگوی زندگی، رژیم... (ادامه مطلب)

کاربرد طب سوزنی در درمان فلج صورت

کاربرد طب سوزنی در درمان فلج صورت

فلج بل یا فلج صورت در اثر آسیب یا التهاب عصب صورت (عصب زوج هفتم) رخ می‌دهد و سبب ضعف و معلولیت در صورت می‌شود. علائم فلج صورت به طور ناگهانی یا طی ۴۸ ساعت بروز می‌یابند. برخی از این نشانه‌ها عبارتند از ضعف، افتادگی پلک،‌ افتادگی دهان، کشش ناگهانی، فلج کلی و اختلال چشایی. فلج بل اغلب در یک طرف صورت رخ می‌دهد. طب... (ادامه مطلب)

۷ تفاوت اصلی بین طب سوزنی چینی و طب سوزنی ژاپنی

۷ تفاوت اصلی بین طب سوزنی چینی و طب سوزنی ژاپنی

اندازه سوزن سوزن‌های مورد استفاده در طب سوزنی ژاپنی کوتاه‌تر و نازک‌تر هستند که این باعث می‌شود از طریق نفوذ سطحی‌تر به درد کمتر بیانجامد. در حالی که در طب سوزنی چینی از سوزن‌های بلندتر و قطورتر استفاده می‌شود. عمق نفوذ سوزن اندازه سوزن‌ها بر حسب عمق نفوذ مورد نیاز متفاوت است. سوزن‌های ژاپنی معمولا در سطح پوست بکار برده می‌شوند و ممکن است به... (ادامه مطلب)