منافذ پوست صورتتان را ببندید

منافذ پوست صورتتان را ببندید

منافذ پوست موجود روی صورت همان خروجی‌های عرق هستند. این منافذ با فولیکول پوست در ارتباط بوده و دربردارنده غدد سباسه نیز هستند که از خود نوعی چربی بنام سبیوم ترشح می‌کنند تا پوست و مو را چرب نگه دارند. سایز منافذ پوست قبل از هر چیز به ژنتیک فرد بستگی دارد. منافذ پوست در افراد سفید پوست معمولا کوچک‌تر از افراد سبزه یا سیاه... (ادامه مطلب)

لک بارداری هم با طب سوزنی شکست می‌خورد

لک بارداری هم با طب سوزنی شکست می‌خورد

لک بارداری که به نام علمی ملاسما یا کلوسما فیسی شناخته می‌شود. شایع‌ترین علت تغییر رنگ پوست در ناحیه صورت است. نرخ وقوع چنین تغییر رنگی در زنان ۹ برابر بیشتر از مردان است. با توجه به اینکه این تغییر رنگ در طی بارداری بسیار رایج است لذا بعنوان لک بارداری شناخته می‌شود. لک بارداری عمدتا در ناحیه پیشانی، گونه‌ها، بینی و اطراف لب‌ها نمایان‌تر... (ادامه مطلب)

چروک دور چشم به چه دلایلی ایجاد می‌شود؟

چروک دور چشم به چه دلایلی ایجاد می‌شود؟

همزمان با افزایش سن و کاهش تولید کلاژن بوسیله سلول‌های پوستی، از خاصیت الاستیک پوست کاسته می‌شود. عوامل محیطی مانند تابش خورشید و عوامل ژنتیکی نیز در نحوه ایجاد این خطوط و چروک دور چشم نقش دارند. پوست دور چشم از جمله اولین نواحی بدن است که نشانه‌های پیری در آن ظاهر می‌شود چرا که پوست در این ناحیه ذاتا از سایر نواحی بدن نازک‌تر... (ادامه مطلب)

شکم شل را با طب سوزنی به راحتی سفت کنید

شکم شل را با طب سوزنی به راحتی سفت کنید

شکم شل ممکن است بر روی اعتماد بنفس اثر سوء گذاشته یا باعث خجالت فرد شود. تنها با داشتن یک رژیم غذایی سلامت، ورزش منظم و کاهش تدریجی وزن می‌توان شکم شل را تبدیل به یک شکم خوش فرم و زیبا کرد. مصرف غذاهای پروتئینی مانند گوشت اسفند اعم از مرغ، و بوقلمون، غذاهای حاوی چربی مفید مانند آووکادو، بادام، غلات، سبزیجات و میوه‌ها برای... (ادامه مطلب)

با بازوهای آویزان خود خداحافظی کنید

با بازوهای آویزان خود خداحافظی کنید

بازوهای آویزان به دو علت می‌تواند ایجاد شود: کاهش خاصیت کشسانی پوست در روند طبیعی افزایش سن، و دیگر بعلت تجمع چربی‌های اضافی. آویزان نبودن پوست بازوها می‌تواند ظاهر بالاتنه فرد را زیباتر کند. بازوهای خوش فرم کمک می‌کنند تا با اعتماد بنفس بیشتری لباس‌های کوتاه مانند لباس‌های تابستانی، شنا و غیره را پوشید. برای خوش فرم کردن بازوها و رفع بازوهای آویزان لازم است... (ادامه مطلب)

شکم افتاده را چگونه کوچک کنیم؟

شکم افتاده را چگونه کوچک کنیم؟

بعد از زایمان یا کاهش وزن، اشتیاق فرد برای بازگشت به فرم ایده‌آل اندام ممکن است تحت تاثیر افتادگی پوست شکم قرار گیرد. چالش رفع شکم افتاده با افزایش سن فرد جدی‌تر می‌شود چراکه تولید کلاژن با افزایش سن کمتر شده که در نتیجه خاصیت الاستیک پوست کاهش می‌یابد. ورزش، تغییر سبک زندگی و روش‌های مدرن پزشکی از جمله راه‌کارهای درمانی شکم افتاده هستند. فعالیت... (ادامه مطلب)

آیا پف چشم کودکان هم با طب سوزنی درمان می‌شود؟

آیا پف چشم کودکان هم با طب سوزنی درمان می‌شود؟

کودک شما هم پف چشم دارد؟ با توجه به حساسیت موضوع در کودکان لازم است والدین ابتدا از علت پف چشم یا تورم آن در کودکان مطلع شوند. دو واژه پف چشم و تورم چشم که معمولاً به جای همدیگر استفاده می‌شوند در حقیقت تفاوت‌هایی در معنی دارند. تورم چشم بیشتر در مورد شرایطی مانند آلرژی، عفونت و جراحت بکار می‌رود در حالی که پف... (ادامه مطلب)

سیاهی دور چشم نشانه چیست؟

سیاهی دور چشم نشانه چیست؟

سیاهی دور چشم را از بین ببرید خستگی، رایج‌ترین علت ایجاد سیاهی دور چشم است. گاهی نیز ممکن است سیاهی دور چشم تنها سایه ناشی از پف کردگی پلک یا حتی فرو رفتگی زیر چشم باشد که در حقیقت از عوارض طبیعی افزایش سن است. از جمله مهمترین دلایل دیگر ایجاد سیاهی دور چشم عبارتند از: وراثت: گاهی پوست صورت در ناحیه زیر چشم به... (ادامه مطلب)

پوست صورتتان را بدون جراحی لیفت کنید

پوست صورتتان را بدون جراحی لیفت کنید

لیفت صورت با طب سوزنی طب سوزنی که در ناحیه صورت با هدف لیفت پوست انجام می‌شود، روش جامعی است که از طریق کاشت سوزن‌های بسیار باریک در نواحی خاصی از صورت یا گوش، گردن، دست و پاها انجام می‌شود. این روش برای لیفت صورت معمولاً هیچ دردی نداشته و فقط ممکن است فرد حین کاشت سوزن کمی احساس خارش یا سوزش کند. با این... (ادامه مطلب)

حجم دهی گونه بدون درد و خونریزی

حجم دهی گونه بدون درد و خونریزی

حجم دهی گونه با طب سوزنی حجم گونه‌ها و فرم استخوان‌های گونه معمولاً یکی از جنبه‌های زیبایی و نشانه سلامت جسم است. همزمان با افزایش سن، از حجم گونه‌ها و همچنین قابلیت کشسانی پوست کاسته می‌شود. این حالات در کنار فرورفتگی چشم‌ها و حتی افتادگی گونه‌ها باعث عمیق‌تر شدن خطوط صورت و در نتیجه ایجاد ظاهری پیر و خسته در چهره می‌شود. لذا حجم دهی... (ادامه مطلب)