Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

آیا بعد از طب سوزنی فرد دچار سرگیجه می‌شود؟

احساس سرگیجه و سردرد پس از یک دوره طب سوزنی کامل امری عادی است، اما در مورد درمان‌های جزئی و موضعی در ناحیه گوش و جمجمه نیز امکان ایجاد سرگیجه وجود دارد. چنین عارضه‌ای معمولا خوشاینده نبوده و باعث دلسردی است. اما علت این سردرد در نتیجه تجدید و بازگشت جریان انرژی در کانال‌هایی است که قبلا مسدود شده بودند و معمولا طی یک ساعت متوقف می‌شوند. سرگیجه پس از طب سوزنی چنانچه همراه با حالت تهوع باشد باید مورد توجه قرار گیرد. گاها علت سرگیجه می‌تواند در اثر وجود بیماری‌های معده باشد و نه طب سوزنی.

آیا طب سوزنی بر روی کاهش افسردگی تاثیرگذار است؟

استفاده از طب سوزنی به همراه جریان خفیف الکتریکی همانند داروی فلوکستین می‌تواند در کاهش افسردگی موثر باشد. چنین نتیجه‌ای پس از شش هفته و طی استفاده مکرر پنج مرتبه در هر هفته مشاهده شده است. تاثیر طب سوزنی در مقایسه با داروی فلوکستین بسیار سریع‌تر بوده که طی هفته دوم از آغاز درمان دیده شده است.

آیا طب سوزنی عوارض جانبی دارد؟

در صورتی که طب سوزنی بوسیله یک فرد ماهر و معتبر انجام شود، خطرات بسیار کمی دارد. مهمترین این خطرات عبارتند از زخم شدگی و مقدار ناچیزی خونریزی یا کبودی در محل سوزن. خم‌های ناشی از سوزن طی 24 ساعت برطرف خواهد شد. اگرچه زخم‌های بزرگتر ممکن است چند روز باقی بمانند. چنانچه سوزن در عمق زیاد فرو برده شود ممکن است به اندام‌های داخلی نفوذ کند، مخصوصا در ناحیه
شش‌ها. در صورت استفاده از سوزن‌های غیر استریل، احتمال ایجاد عفونت و انتقال بیماری‌هایی مانند هپاتیت وجود دارد. احساس خستگی پس از طب سوزنی که در موارد معدودی گزارش شده است. این خستگی جای نگرانی نداشته و نشانه دهنده این است که بدن نیاز به استراحت دارد.

آیا طب سوزنی در درمان درد عصب سیاتیک موثر است؟

نتایج حاصل از یک مطالعه آماری شامل 1842 شرکت کننده، نشان داده است که طب سوزنی تاثیری به مراتب بهتر از روش‌های مرسوم درد سیاتیک داشته است. همچنین در بررسی دیگری مشخص شده است که نه تنها تاثیر طب سوزنی نسبت به داروها بیشتر است بلکه استفاده همزمان این روش سبب تقویت اثر دارو نیز می‌گردد. به عبارت دیگر طب سوزنی در مقایسه با ایبوپروفن، دیکلوفناک و ملوکسیکام به طور موثرتری درد ناحیه پا را تسکین می‌دهد.

آیا طب سوزنی به از بین رفتن اضطراب کمک می‌کند؟

بطور کلی، طب سوزنی از طریق تحریک سیستم عصبی و آزادسازی انتقال‌دهنده‌های عصبی، بر روی مکانیسم هموستازی بدن اثر گذاشته که منجر به ارتقاء حالات خوشایند فیزیکی و روانی می‌شود. این اثرات از طریق تعدیل تولید سروتونین، نورآدرنالین و دوپامین ایجاد می‌شود. همچنین با کاهش سطح عوامل تشدید کننده التهاب، عکس‌العمل‌های ناشی از استرس را کاهش می‌دهد.

مکانیسم اثر طب سوزنی از نگاه طب سنتی چیست؟

در نگاه طب سنتی چینی، بدن از دو نوع انرژی به نام های “یین" و “یانگ" تشکیل شده است که این دو نوع انرژی همواره در حال تبدیل شدن به یکدیگر هستند. این دو عامل در شاهراه هایی که به اصطلاح “کانال انرژی" نامیده می شوند، حرکت می کنند. طب سنتی معتقد است که هر گاه این دو عامل متعادل باشند، بدن سلامت است. بیماری هم چیزی نیست جز بر هم خوردن تعادل “یین" و “یانگ". سوزن ها نیز، برای ایجاد تعادل، در نقاطی از همین کانال ها زده می شوند.

مکانیسم اثر طب سوزنی از نگاه پزشکی چیست؟

در نگاه پزشکی رایج یا همان پزشکی امروزی، طب سوزنی از دو راه می تواند بر فرآیند های بدن انسان اثر گذاشته و شرایط بیماری را به سلامتی سوق دهد:

  • اول: اثر بر روی عصب و واسطه های شیمیایی عصبی و فعال سازی مناطقی از مغز که کنترل بخش خاصی از بدن یا عملکرد ویژه ای را به عهده دارند. این اثر می تواند بعضی مواد را در خون ترشح کند، هورمون هایی را جا به جا کند و بسیاری موارد دیگر. نکته جالب اینکه حتی گیرنده اختصاصی عصب نیز در نقاط طب سوزنی کشف و معرفی شده است و سوزن هایی که در نقطه طب سوزنی زده می شوند، در واقع به وسیله همین گیرنده ها پذیرش شده و بر فرآیندهای الکتریکی و عصبی مغز اثر می گذارند.
  • دوم: اثر بر سیستم التهابی به کمک واسطه های شیمیایی قدرتمند که هم در موضعی که سوزن زده شده است و هم به طور عمومی در تمام گردش خون بدن انسان، تغییراتی را به نفع سلامت فرد ایجاد می کند.

چگونه طب سوزنی جوش صورت را درمان می کند؟

در طب سوزنی با استفاده از سوزن سیستم عصبی تحریک می شود و ماژول های پیام رسان شیمیایی سیستم عصبی منتشر می شوند. این اتفاق موجب یک فرایند بایوشیمیایی می شود که به طور کلی سلامت ذهنی و فیزیکی فرد را بهبود می دهد. با فشار وارد کردن به نقاط خاصی از بدن، نواحی معینی از مغز که مسئول درد و استرس هستند تحریک شده و سلامت عمومی فرد را افزایش می دهند.

نقاط طب سوزنی جوش صورت در هر فرد بر اساس عامل ایجاد جوش متفاوت هستند. به طور مثال عامل ایجاد بعضی از جوش ها عدم تعادل هورمون های بدن است و عامل بروز برخی دیگر استرس بیش از حد یا رژیم نامناسب است.

کدام مشکلات پوستی با طب سوزنی برطرف می شوند؟

کاشت نخ در درمان آکنه، روزاسه، آسیب های خورشیدی، خشکی پوست و بسیاری از سایر مشکلات پوستی مؤثر است. متخصصان طب سنتی برای افزایش اثرگذاری طب سنتی در زیبایی و جوانسازی پوست، در صورت نیاز از کرم های موضعی نیز در کنار تکنیک های طب سوزنی و کاشت نخ استفاده می کنند.

چگونه طب سوزنی، دردهای مزمن را درمان می کند؟

روند انجام طب سوزنی به این ترتیب است که چهار الی 10 عدد سوزن بسیار نازک در محل های خاصی وارد پوست می شوند؛ این کار باعث آزاد شدن اندورفین و سروتونین در بدن می شود. اندورفین ماده طبیعی ضد درد در بدن است؛ این ماده سلول های گیرنده درد در مغز را اشغال می کند و جلوی انتقال پیام های درد به مغز را می گیرد. به گفته بیمارانی که برای درمان دردهای مزمن تحت درمان با طب سوزنی قرار گرفته اند، با پیگیری منظم جلسات طب سوزنی، تعداد دفعات درد و شدت دردهای مزمن کاهش پیدا می کند. طب سوزنی روی انواع دردهای مزمن با علت های مختلف مؤثر است و مزایای زیادی نسبت به داروهای شیمیایی تسکین دهنده درد دارد.

آیا کاشت نخ برای جوان سازی پوست روشی ایمن است؟

هنگامی که کاشت نخ توسط فرد آموزش دیده، متخصص، آگاه از آناتومی و فیزیولوژی کلی بدن و ناحیه تحت درمان و با تکنیک صحیح صورت بگیرد، روشی کاملا ایمن است. ایمن بودن نخ های کاشته شده نیز در طول سال های بسیار در بخیه زدن اثبات شده است.

تاثیر کاشت نخ تا چه مدت تداوم دارد؟

کاشت نخ تا 2 سال وضعیت پوست را بهبود می بخشد و پوست را جوان می کند. بعد از این مدت می توان با کاشت دوباره نخ به تازه تر نگه داشتن پوست پرداخت.

فرآیند کاشت نخ چه مدت زمان نیاز دارد؟

پزشک برای کاشت نخ به حدود 1 ساعت زمان نیاز دارد.

بعد از کاشت نخ فرد چه انتظاری از درمان می تواند داشته باشد؟

درست مانند هر درمان زیبایی دیگر، در محل کاشت نخ ممکن است تورم، سوزش و قرمزی موقت دیده شود. اما این وضعیت تنها چند روز ماندگار است. حدود 4 الی 6 هفته طول می کشد تا نتایج کاشت نخ به خوبی خود را نشان دهند. برای معاینه و بررسی وضعیت بهبود پوست، پزشک 2 هفته، 1 ماه و 3 ماه بعد از کاشت نخ برای شما نوبت تعیین می کند. در جلسات معاینه عکس های قبل و بعد از درمان مقایسه شده و در صورت نیاز درمان تکمیلی انجام می شود.

آیا مراقبت های خاصی برای بعد از کاشت نخ توصیه می شود؟

موارد زیر برای مراقبت بعد از کاشت نخ توصیه می شوند:

  • خودداری از انجام جراحی های زیبایی دیگر بر پوست تا 2 هفته
  • خودداری از انجام درمان های مربوط به دهان و دندان تا 1 ماه
  • خودداری از هر گونه ورزش تا 2 هفته و خودداری از ورزش های تماسی تا 4 هفته

آیا کاشت نخ درد دارد؟

بیماران درد کاشت نخ را هم اندازه درد طب سوزنی توصیف می کنند. اما در صورت لزوم پزشک می تواند قبل از کاشت نخ از بی حسی موضعی یا مسکن استفاده کند.

آیا کاشت نخ تنها برای جوان سازی پوست صورت انجام می شود؟

نخ های مخصوص کاشت می توانند در موارد زیر نیز مورد استفاده قرار بگیرند:

  • لیفتینگ و جوان سازی پوست شل شده و افتاده شکم
  • لیفت بافت سینه
  • جوان سازی ناحیه دکلته
  • لیفت باسن

جوان سازی پوست نواحی شانه، ساعد، آرنج، ساق پا و زانو

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.