Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

آیا درمان بیماری توسط طب سوزنی موقتی است؟

یکی از سؤالات رایج طب سوزنی، دائمی یا موقتی بودن نتایج حاصل از دوره‌های درمانی است. لذا باید توجه داشت که میزان اثرگذاری روش‌های طب سنتی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد از جمله مهارت و تجربه متخصص و سابقه و طول مدت بیماری در فرد. نتایج حاصل از طب سوزنی ممکن است به آهستگی پدیدار شود. برای دستیابی سریع‌تر به نتیجه مطلوب و پایدار ماندن درمان ممکن است دوره‌های درمانی طولانی‌تری نیاز باشد. درمان با طب سوزنی در مورد بیماری‌هایی که به حالت مزمن در نیامده‌اند و هنوز به بافت‌ها و اندام‌ها آسیب نرسیده است می‌تواند نتیجه دائمی داشته باشد. اما در مورد بیماری‌های مزمن ممکن است بطور دوره‌ای عوارض بیماری عود کند. لذا در مورد بیماری‌های مزمن ممکن است در مدت یکسال، دو یا سه دوره درمانی تجویز شود.

آیا طب سوزنی به جنسیت و سن وابسته است؟

نتایج حاصل از طب سوزنی به سن، جنسیت و ژنتیک افراد بستگی دارد. تفاوت در جنسیت و سن افراد سبب تفاوت در شرایط فیزیولوژیک افراد شده و این بر روی نتایج حاصل از طب سوزنی اثر می‌گذارد.

طول درمان بیماری با طب سوزنی چند جلسه است؟

طول، تعداد و تکرار دوره‌ها در طب سوزنی بستگی به شرایط بیماری دارد. بطور معمول یک دوره درمانی شامل حدود ۶ الی ۱۲ جلسه است که هر جلسه حدود ۳۰ الی ۹۰ دقیقه زمان خواهد برد. این در حالی است که در مورد بیماری‌های مزمن تعداد جلسات و دوره‌ها افزایش خواهد یافت.

آیا طب سوزنی برای زیبایی هم استفاده میشود؟

طب سوزنی با هدف زیبایی، برای کاهش وزن، جوانسازی و لیفت صورت، برطرف کردن چین و چروک، برطرف کردن جوش و آکنه و افزایش طراوت و شادابی پوست بکار برده می‌شود.

آیا طب سوزنی تأثیری در درمان رفلکس معده دارد؟

در مورد اثر طب سوزنی در درمان رفلکس معده بیش از پنج هزار گزارش مختلف وجود دارد. به نظر می‌رسد طب سوزنی با کاهش تولید اسید معده می‌تواند به کاهش رفلکس کمک کند. بر اساس گزارشی که در سال ۲۰۱۰ در ژورنال Chinese Journal of Integrative Medicine به چاپ رسیده، استفاده روزانه از طب سوزنی طی شش هفته می‌تواند به بهبود رفلکس معده کمک کند.

آیا افزایش سوخت و ساز بدن با طب سوزنی امکان‌پذیر است؟

از دیدگاه طب سنتی چینی، متابولیسم یا همان سوخت و ساز بدن، حرکت مداوم و فراوان انرژی در بدن است که آن را به عنوان انرژی “چی" می‌شناسند. آسیب یا اضطراب می‌تواند بر حرکت این انرژی اثر منفی بگذارد در حالی که بعضی مواد غذایی می‌تواند آن را تقویت کند مانند دانه‌های گیاهی پخته شده یا غذاهای دریایی. این انرژی در بدن گسترده شده و با اندام‌های داخلی در ارتباط است. این انرژی دارای نقاط فشار مشخصی است که تحریک و فشار این نقاط می‌تواند به جریان هر چه بیشتر آن در بدن و به عبارتی آزادسازی تنش در اندام‌ها کمک کند. لذا به این طریق طب سوزنی باعث تحریک این نقاط و تقویت عملکرد اندام‌های داخلی شده که این امر سوخت و ساز بدن را نیز افزایش خواهد داد.

طب سوزنی چه برتری نسبت به سایر درمان‌ها دارد؟

طب سوزنی نسبت به روش‌های درمانی نوین، برای درمان بیماری‌های مزمن، خصوصا بیماری‌های مزمن با عوارض رنج آوری که طب نوین قادر به شناسایی علل آن نیست، مناسب‌تر است. طب سوزنی با تقویت عملکرد ارگان‌ها می‌تواند باعث تسکین بیماری شود. از طرفی در مقایسه با درمان‌های نوین خصوصا داروها، طب سوزنی عوارض جانبی بسیار کمتری دارد.

آیا طب سوزنی برای کودکان هم انجام می‌شود؟

بله. طب سوزنی برای تمام سنین از نوزادان تا سالمندان انجام می‌شود. البته روشی که برای کودکان در نظر گرفته می‌شود با آنچه برای بزرگسالان انجام می‌شود بسیار متفاوت است. سوزن‌هایی که برای کودکان استفاده می‌شوند بسیار کوچکتر هستند و برای مدت طولانی در بدن کودک باقی نمی‌مانند. برای نوجوانان سوزن‌ها تنها بین ۵ تا ۱۵ دقیقه در بدن باقی می‌مانند. در برخی موارد درمانگر در حالی که نوزاد در حال شیر خوردن است، درمان را انجام می‌دهد. برای کودکان از والدین خواسته می‌شود با خوراکی یا خواندن کتاب حین طب سوزنی آن‌ها را سرگرم کنند.

آیا استفاده از طب سوزنی در دوران حاملگی بی‌خطر است؟

از مجموع ۱۰۵ مطالعه مختلف در مورد کاربرد طب سوزنی در دوران حاملگی که در سال ۲۰۱۴ مورد مرور و بررسی قرار گرفته‌اند، تنها در ۲۵ مطالعه (۲۵.۷%) گزارش‌هایی از عوارض جانبی طب سوزنی ارائه شده است. در این موارد احتمال اثر طب سوزنی در ایجاد عوارض جانبی تنها حدود ۱.۳% گزارش شده است. بر اساس این نتایج استفاده از طب سوزنی حین حاملگی اگر به درستی و توسط افراد متخصص انجام شود عوارض جانبی جدی نخواهد داشت.

آیا طب سوزنی می‌تواند بر روی زایمان تاثیری بگذارد؟

مطالعه مروری بر روی ۶۰۷ زن که از طب سوزنی، روش سنتی یا الکتریکی استفاده کرده‌اند نشان داده است که طی زایمان در حضور طب سوزنی نیاز به استفاده از مواد دارویی یا روش‌های تهاجمی دیگر کمتر خواهد بود. با این حال طب سوزنی بر روی زمان زایمان یا میزان مصرف اکسی‌توکسین اثر ندارد. بر اساس این مطالعه می‌توان نتیجه گرفت که استفاده همزمان از طب سوزنی می‌تواند گزینه مناسبی برای کاهش درد در کنار روش‌های موجود باشد.

آیا سوزن طب سوزنی یک بار مصرف است؟

سوزن‌های طب سوزنی که امروزه ساخته می‌شوند از جنس استیل ضد زنگ بوده که بطور کامل استریل و بسته بندی شده‌اند. اگرچه در چین معمولا از سوزن‌ چندین مرتبه استفاده می‌شود و برای این‌ کار آن را با الکل استریل می‌کنند اما استفاده از سوزن‌های یک بار مصرف می‌تواند ریسک ابتلا به بیماری‌های مختلف مثل هپاتیت و عفونت‌های باکتریایی را کاهش دهد. همچنین پس از استفاده لازم است سوزن‌ها بطور مناسبی در زباله‌های بیولوژیک قرار داده شوند. لذا در آمریکا تنها استفاده از سوزن‌های یک بار مصرف مجاز بوده که هزینه چندان بالایی هم ندارند.

آیا بعد از طب سوزنی فرد دچار سردرد می‌شود؟

عوارض جانبی پس از طب سوزنی، شدت این عوارض و انواع آن‌ها در افراد مختلف متفاوت است. در بعضی افراد ممکن است سردرد و کبودی ملایم دیده شود و در بعضی دیگر احساس سبکی در سر و تهوع ایجاد شود. در بعضی افراد علت سردرد می‌تواند ناشی از تحریک مستقیم سر باشد، مخصوصا زمانی که سوزن بیشتر از اندازه در عمق فرو برده شود یا با فشار زیاد این کار انجام شود. همچنین تحریک نقاط حساس صورت مانند لب، گونه و پیشانی هم ممکن است علت ایجاد درد باشد.

آیا طب سوزنی در رفع گرفتگی گردن هم تاثیر دارد؟

طب سوزنی یکی از روش‌های موثر در درمان اسپاسم عضلات از جمله عضلات گردن است. طب سوزنی سبب ریلکس شدن عضلات شده که باعث کاهش درد خواهد شد و فرد می‌تواند به طور عادی عضلات گردن خود را حرکت دهد.

آیا طب سوزنی در کاهش اضطراب نقشی دارد؟

استرس می‌تواند ناشی از نوع تغذیه باشد. مثلا اختلال در تعادل گلوکز خون منجر به عدم تعادل در انسولین شده که این بر خلق و خو اثر می‌گذارد. این فرآیند حتی سبب کاهش ویتامین B شده که بر عملکرد سیستم عصبی نیز اثر دارد. از جمله عوارض اضطراب عبارتند از گرفتگی عضلات، تند نفس کشیدن، ضربان قلب بالا، ترش کردن معده، عدم تمرکز، سردرد، خستگی، اختلال در خواب و غیره. طب سوزنی با تحریک انرژی “چی" بدن را به حالت تعادل برگردانده که این امر می‌تواند عوارض ناشی از اضطراب و استرس را کاهش داده و حتی خود اضطراب را نیز درمان کند.

آیا سوزن‌های طب سوزنی حساسیت ایجاد نمی‌کنند؟

یکی از شناخته شده ترین کاربردهای طب سوزنی درمان آلرژی است. با این حال مشاهده شده است که پس از طب سوزنی بدن درجات مختلفی از واکنش‌های آلرژیک از خود نشان می‌دهد. این نشانه‌های حساسیت ممکن است به علت بیماری‌های آلرژیک مانند آسم، آلرژی‌های دارویی و غیره باشد. چنانچه این داروها حین طب سوزنی در محل تزریق شود می‌تواند سبب حساسیت شود. علاوه بر این، از آنجایی که سوزن‌های طب سوزنی از جنس استیل ضد زنگ هستند لذا دارای درصدی فلز نیکل بوده و این می‌تواند در بعضی افراد منجر به حساسیت‌هایی مانند جوش‌های خارش‌دار گردد. لذا استفاده از سوزن‌های استیل با گرید پزشکی یا سوزن‌های عاری از نیکل برای این افراد توصیه می‌شود.

آیا طب سوزنی درد دارد؟

طب سوزنی قرار است تجربه‌ای راحت و آرام برای هر فرد باشد، به همین دلیل بسیاری از درمانگران از بیماران خود می‌خواهند چنانچه در اثر وارد شدن سوزن‌ها در بدن دچار درد و ناراحتی شدند به آن‌ها اعلام کنند. البته تصور عمومی این است که طب سوزنی درد دارد. ترس از درد یکی از مهم‌ترین دلایلی است که باعث می‌شود افراد از طب سوزنی چشم‌پوشی کنند. بیماران در طول جلسات طب سوزنی، تنها تیزی سوزن‌ها را احساس می‌کنند که امری کاملا طبیعی است و جای نگرانی ندارد.

آیا طب سوزنی در درمان ناباروری تاثیرگذار است؟

قرن‌هاست از طب سوزنی برای درمان ناباروری استفاده می‌شود. البته طب سوزنی نمی‌تواند همه علل ناباروری را درمان کند و تنها با بهبود عملکرد تخمدان‌ها و فولیکول‌ها به افزایش قدرت باروری کمک می‌کند. همچنین با افزایش گردش خون به اندومتر باعث افزایش ضخامت آن می‌شود که یک فاکتور مهم در باروری است.

هر جلسه طب سوزنی چقدر زمان می‌برد؟

به طور کلی جلسه اول طب سوزنی طولانی‌تر از جلسات بعدی خواهد بود. برخی از درمانگران در جلسه اول تنها به مشاوره و کسب اطلاعات پزشکی بیمار می‌پردازند، در حالی که برخی دیگر با کسب اطلاعات مختصر شروع به درمان می‌کنند. بعد از اینکه سوزن‌ها وارد بدن شدند به مدت ۴۵-۱۰ دقیقه در بدن باقی می‌مانند. در برخی از روش‌های درمانی نیز سوزن‌ها بلافاصله پس از وارد شدن در بدن، خارج می‌شوند. بسیاری از افراد در مدتی که سوزن در بدن آن‌ها باقی می‌ماند کاملا احساس راحتی و آرامش دارند.

آیا برای التیام درد عضلات ورزشکاران ، طب سوزنی راهکاری دارد؟

در همه جای جهان ورزشکاران برای جلوگیری از آسیب و تقویت قدرت ترمیمی بدن پس از آسیب‌های ورزشی به طب سوزنی مراجعه می‌کنند. هدف از طب سوزنی برای ورزشکاران، برقراری تعادل بدن است. این تعادل از طریق آگاهی از الگوهای جبران مربوط به حرکات و آسیب‌های ورزشی محقق می‌شود. این امر به ورزشکاران کمک می‌کند تا از آسیب‌ها جلوگیری کرده، عملکرد بهینه‌ای داشته و دوره نقاهت کوتاه‌تری داشته باشند. طب سوزنی، ورزشکاران را از درد رها کرده و قدرت و استقامت عضلات ان‌ها را افزایش می‌دهد.

آیا بعد از طب سوزنی فرد دچار سرگیجه می‌شود؟

احساس سرگیجه و سردرد پس از یک دوره طب سوزنی کامل امری عادی است، اما در مورد درمان‌های جزئی و موضعی در ناحیه گوش و جمجمه نیز امکان ایجاد سرگیجه وجود دارد. چنین عارضه‌ای معمولا خوشاینده نبوده و باعث دلسردی است. اما علت این سردرد در نتیجه تجدید و بازگشت جریان انرژی در کانال‌هایی است که قبلا مسدود شده بودند و معمولا طی یک ساعت متوقف می‌شوند. سرگیجه پس از طب سوزنی چنانچه همراه با حالت تهوع باشد باید مورد توجه قرار گیرد. گاها علت سرگیجه می‌تواند در اثر وجود بیماری‌های معده باشد و نه طب سوزنی.

آیا طب سوزنی بر روی کاهش افسردگی تاثیرگذار است؟

استفاده از طب سوزنی به همراه جریان خفیف الکتریکی همانند داروی فلوکستین می‌تواند در کاهش افسردگی موثر باشد. چنین نتیجه‌ای پس از شش هفته و طی استفاده مکرر پنج مرتبه در هر هفته مشاهده شده است. تاثیر طب سوزنی در مقایسه با داروی فلوکستین بسیار سریع‌تر بوده که طی هفته دوم از آغاز درمان دیده شده است.

آیا طب سوزنی عوارض جانبی دارد؟

در صورتی که طب سوزنی بوسیله یک فرد ماهر و معتبر انجام شود، خطرات بسیار کمی دارد. مهمترین این خطرات عبارتند از زخم شدگی و مقدار ناچیزی خونریزی یا کبودی در محل سوزن. خم‌های ناشی از سوزن طی 24 ساعت برطرف خواهد شد. اگرچه زخم‌های بزرگتر ممکن است چند روز باقی بمانند. چنانچه سوزن در عمق زیاد فرو برده شود ممکن است به اندام‌های داخلی نفوذ کند، مخصوصا در ناحیه
شش‌ها. در صورت استفاده از سوزن‌های غیر استریل، احتمال ایجاد عفونت و انتقال بیماری‌هایی مانند هپاتیت وجود دارد. احساس خستگی پس از طب سوزنی که در موارد معدودی گزارش شده است. این خستگی جای نگرانی نداشته و نشانه دهنده این است که بدن نیاز به استراحت دارد.

آیا طب سوزنی در درمان درد عصب سیاتیک موثر است؟

نتایج حاصل از یک مطالعه آماری شامل 1842 شرکت کننده، نشان داده است که طب سوزنی تاثیری به مراتب بهتر از روش‌های مرسوم درد سیاتیک داشته است. همچنین در بررسی دیگری مشخص شده است که نه تنها تاثیر طب سوزنی نسبت به داروها بیشتر است بلکه استفاده همزمان این روش سبب تقویت اثر دارو نیز می‌گردد. به عبارت دیگر طب سوزنی در مقایسه با ایبوپروفن، دیکلوفناک و ملوکسیکام به طور موثرتری درد ناحیه پا را تسکین می‌دهد.

آیا طب سوزنی به از بین رفتن اضطراب کمک می‌کند؟

بطور کلی، طب سوزنی از طریق تحریک سیستم عصبی و آزادسازی انتقال‌دهنده‌های عصبی، بر روی مکانیسم هموستازی بدن اثر گذاشته که منجر به ارتقاء حالات خوشایند فیزیکی و روانی می‌شود. این اثرات از طریق تعدیل تولید سروتونین، نورآدرنالین و دوپامین ایجاد می‌شود. همچنین با کاهش سطح عوامل تشدید کننده التهاب، عکس‌العمل‌های ناشی از استرس را کاهش می‌دهد.

مکانیسم اثر طب سوزنی از نگاه طب سنتی چیست؟

در نگاه طب سنتی چینی، بدن از دو نوع انرژی به نام های “یین" و “یانگ" تشکیل شده است که این دو نوع انرژی همواره در حال تبدیل شدن به یکدیگر هستند. این دو عامل در شاهراه هایی که به اصطلاح “کانال انرژی" نامیده می شوند، حرکت می کنند. طب سنتی معتقد است که هر گاه این دو عامل متعادل باشند، بدن سلامت است. بیماری هم چیزی نیست جز بر هم خوردن تعادل “یین" و “یانگ". سوزن ها نیز، برای ایجاد تعادل، در نقاطی از همین کانال ها زده می شوند.

مکانیسم اثر طب سوزنی از نگاه پزشکی چیست؟

در نگاه پزشکی رایج یا همان پزشکی امروزی، طب سوزنی از دو راه می تواند بر فرآیند های بدن انسان اثر گذاشته و شرایط بیماری را به سلامتی سوق دهد:

  • اول: اثر بر روی عصب و واسطه های شیمیایی عصبی و فعال سازی مناطقی از مغز که کنترل بخش خاصی از بدن یا عملکرد ویژه ای را به عهده دارند. این اثر می تواند بعضی مواد را در خون ترشح کند، هورمون هایی را جا به جا کند و بسیاری موارد دیگر. نکته جالب اینکه حتی گیرنده اختصاصی عصب نیز در نقاط طب سوزنی کشف و معرفی شده است و سوزن هایی که در نقطه طب سوزنی زده می شوند، در واقع به وسیله همین گیرنده ها پذیرش شده و بر فرآیندهای الکتریکی و عصبی مغز اثر می گذارند.
  • دوم: اثر بر سیستم التهابی به کمک واسطه های شیمیایی قدرتمند که هم در موضعی که سوزن زده شده است و هم به طور عمومی در تمام گردش خون بدن انسان، تغییراتی را به نفع سلامت فرد ایجاد می کند.

چگونه طب سوزنی جوش صورت را درمان می کند؟

در طب سوزنی با استفاده از سوزن سیستم عصبی تحریک می شود و ماژول های پیام رسان شیمیایی سیستم عصبی منتشر می شوند. این اتفاق موجب یک فرایند بایوشیمیایی می شود که به طور کلی سلامت ذهنی و فیزیکی فرد را بهبود می دهد. با فشار وارد کردن به نقاط خاصی از بدن، نواحی معینی از مغز که مسئول درد و استرس هستند تحریک شده و سلامت عمومی فرد را افزایش می دهند.

نقاط طب سوزنی جوش صورت در هر فرد بر اساس عامل ایجاد جوش متفاوت هستند. به طور مثال عامل ایجاد بعضی از جوش ها عدم تعادل هورمون های بدن است و عامل بروز برخی دیگر استرس بیش از حد یا رژیم نامناسب است.

کدام مشکلات پوستی با طب سوزنی برطرف می شوند؟

کاشت نخ در درمان آکنه، روزاسه، آسیب های خورشیدی، خشکی پوست و بسیاری از سایر مشکلات پوستی مؤثر است. متخصصان طب سنتی برای افزایش اثرگذاری طب سنتی در زیبایی و جوانسازی پوست، در صورت نیاز از کرم های موضعی نیز در کنار تکنیک های طب سوزنی و کاشت نخ استفاده می کنند.

چگونه طب سوزنی، دردهای مزمن را درمان می کند؟

روند انجام طب سوزنی به این ترتیب است که چهار الی 10 عدد سوزن بسیار نازک در محل های خاصی وارد پوست می شوند؛ این کار باعث آزاد شدن اندورفین و سروتونین در بدن می شود. اندورفین ماده طبیعی ضد درد در بدن است؛ این ماده سلول های گیرنده درد در مغز را اشغال می کند و جلوی انتقال پیام های درد به مغز را می گیرد. به گفته بیمارانی که برای درمان دردهای مزمن تحت درمان با طب سوزنی قرار گرفته اند، با پیگیری منظم جلسات طب سوزنی، تعداد دفعات درد و شدت دردهای مزمن کاهش پیدا می کند. طب سوزنی روی انواع دردهای مزمن با علت های مختلف مؤثر است و مزایای زیادی نسبت به داروهای شیمیایی تسکین دهنده درد دارد.

آیا کاشت نخ برای جوان سازی پوست روشی ایمن است؟

هنگامی که کاشت نخ توسط فرد آموزش دیده، متخصص، آگاه از آناتومی و فیزیولوژی کلی بدن و ناحیه تحت درمان و با تکنیک صحیح صورت بگیرد، روشی کاملا ایمن است. ایمن بودن نخ های کاشته شده نیز در طول سال های بسیار در بخیه زدن اثبات شده است.

تاثیر کاشت نخ تا چه مدت تداوم دارد؟

کاشت نخ تا 2 سال وضعیت پوست را بهبود می بخشد و پوست را جوان می کند. بعد از این مدت می توان با کاشت دوباره نخ به تازه تر نگه داشتن پوست پرداخت.

فرآیند کاشت نخ چه مدت زمان نیاز دارد؟

پزشک برای کاشت نخ به حدود 1 ساعت زمان نیاز دارد.

بعد از کاشت نخ فرد چه انتظاری از درمان می تواند داشته باشد؟

درست مانند هر درمان زیبایی دیگر، در محل کاشت نخ ممکن است تورم، سوزش و قرمزی موقت دیده شود. اما این وضعیت تنها چند روز ماندگار است. حدود 4 الی 6 هفته طول می کشد تا نتایج کاشت نخ به خوبی خود را نشان دهند. برای معاینه و بررسی وضعیت بهبود پوست، پزشک 2 هفته، 1 ماه و 3 ماه بعد از کاشت نخ برای شما نوبت تعیین می کند. در جلسات معاینه عکس های قبل و بعد از درمان مقایسه شده و در صورت نیاز درمان تکمیلی انجام می شود.

آیا مراقبت های خاصی برای بعد از کاشت نخ توصیه می شود؟

موارد زیر برای مراقبت بعد از کاشت نخ توصیه می شوند:

  • خودداری از انجام جراحی های زیبایی دیگر بر پوست تا 2 هفته
  • خودداری از انجام درمان های مربوط به دهان و دندان تا 1 ماه
  • خودداری از هر گونه ورزش تا 2 هفته و خودداری از ورزش های تماسی تا 4 هفته

آیا کاشت نخ درد دارد؟

بیماران درد کاشت نخ را هم اندازه درد طب سوزنی توصیف می کنند. اما در صورت لزوم پزشک می تواند قبل از کاشت نخ از بی حسی موضعی یا مسکن استفاده کند.

آیا کاشت نخ تنها برای جوان سازی پوست صورت انجام می شود؟

نخ های مخصوص کاشت می توانند در موارد زیر نیز مورد استفاده قرار بگیرند:

  • لیفتینگ و جوان سازی پوست شل شده و افتاده شکم
  • لیفت بافت سینه
  • جوان سازی ناحیه دکلته
  • لیفت باسن

جوان سازی پوست نواحی شانه، ساعد، آرنج، ساق پا و زانو

آیا درمان بیماری با طب سوزنی موقتی است؟

در بعضی از افراد استفاده از طب سوزنی پس از یک دوره درمانی پنج الی ده جلسه‌ای به طور دائم باعث درمان بیماری می‌شود، در حالی که در بعضی موارد صرفا به تسکین موقتی کمک می‌کند. هرچه بیماری حادتر باشد و بیمار ضعیف‌تر باشد، دوره‌های درمانی بیشتری برای درمان دائمی نیاز خواهد بود. با این حال درصد معدودی از افراد ممکن است با طب سوزنی به نتیجه درمانی دلخواه دست نیابند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.