طب سوزنی برای رفع چربی های موضعی

رفع چربی های موضعی در بسیاری از افراد حتی پس از رعایت رژیم‌های غذایی منظم و تمرین‌های ورزشی فرآیندی سخت و زمان‌بر است. یکی از دلایل عدم موفقیت در رفع چربی های موضعی ، نقص یا ضعف در متابولیسم بدن است. با توجه به طب سنتی چینی، تحریک نقاط طب سوزنی و کانال‌های انرژی، از طریق ماساژ دادن و وارد کردن سوزن می‌تواند به تقویت گردش خون و بهبود فعالیت اندام‌های داخلی کمک کرده که بطور کلی باعث ارتقاء تناسب اندام می‌شود.

در طب سنتی چینی، نقاط مختلفی در اطراف شکم وجود دارند که تحریک آن‌ها می‌تواند باعث کاهش اشتها، رفع ورم یا رفع چربی های موضعی و کاهش وزن شود. تحریک این نقاط با ارتقاء متابولیسم و به حرکت در آوردن و تخلیه آب اضافی در اطراف شکم باعث کاهش تورم شده که می‌تواند به تناسب اندام کمک کند.

قبل از تحریک این نقاط جهت حصول نتایج بهتر برای رفع چربی های موضعی ، نقطه مربوطه را با حوله نسبتا گرم حدود ۱۵-۱۰ دقیقه ماساژ داده تا گردش خون در ناحیه افزایش یابد. حین ماساژ باید توجه داشت که از فشار بیش از حد خودداری کرد چرا که ممکن است سبب آسیب به بدن شود. بهترین روش، فشار آوردن ملایم بر روی نقطه مربوطه به سمت داخل و رها کردن آن است.

برای مشاهده مطالب مرتبط و آشنایی با راهکارهای طب سوزنی در رفع چربی های موضعی دور شکم روی اطلاعات بیش‌تر کلیک کنید.

  • نقطه ۱: به اندازه یک انگشت بالای ناف قرار دارد. فشار ملایم این نقطه به کاهش تورم و تقویت متابولیسم کمک می‌کند.
  • نقطه ۲: به اندازه سه انگشت در دو طرف ناف قرار دارد. تحریک و فشار این نقاط به رفع چربی های موضعی کمک کرده و مانع از انباشت آن‌ها می‌شود. همچنین کیفیت متابولیسم را نیز ارتقاء می‌دهد. تحریک این نقطه موثرترین روش برای رفع یبوست است چرا که سبب تشدید حرکات دستگاه گوارش می‌گردد.
  • نقطه ۳: حدود چهار انگشت بالاتر از قوزک داخلی مچ پا قرار دارد. تحریک این نقطه باعث تقویت عملکرد غدد درون ریز، متابولیسم بدن و گردش خون شده و به رفع خستگی و تورم کمک کند.
  • نقطه ۴: حدود ۱۷.۵ سانتیمتر پایین‌تر از سمت خارجی آرنج است. تحریک این نقطه نیز به بهبود متابولیسم، حذف آب اضافی بدن و تحریک حرکات روده کمک می‌کند.

برای آشنایی با خدمات ویژه‌ای که موسسه جامع طب سوزنی ایران برای درمان گرفتگی عضلات ارائه می‌دهد می‌توانید روی خدمات کلیک کنید.
در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات تماس و تعیین وقت قبلی روی تماس با ما کلیک کنید.