طب سوزنی روشی برای از بین بردن گرفتگی عضلات بازو

اسپاسم عضلات بازو یا گرفتگی عضلات بازو انقباضات ناخواسته ماهیچه‌ها است. اگر چه این انقباضات می‌تواند بسیار دردناک باشد، به ندرت خطرناک هستند یا باعث نگرانی می‌شوند. با این حال، درد شدید یا مداوم باید همیشه توسط پزشک بررسی شود. نواحی که معمولا دچار گرفتگی عضلانی می‌شوند عبارتند از پاها، ران‌ها، دست‌ها، بازوها، شکم، گردن، شانه‌ها، فک و حتی قفسه سینه. اگرچه برای درمان گرفتگی عضلات از جمله گرفتگی عضلات بازو درمان‌های زیادی وجود دارد، طب سوزنی می‌تواند روشی برای تسکین درد باشد.

دلایل گرفتگی عضلات بازو

علل بسیاری برای گرفتگی عضلات بازو وجود دارد از جمله صدمه، آسیب ناشی از فشار زیاد، رژیم غذایی، استرس و بی‌نظمی‌های آناتومیک. از طریق انجام حرکات کششی مناسب قبل از ورزش‌های سنگین (راه رفتن و شنا کردن یا فعالیت‌های تکراری مانند تنیس) می‌توان از وقوع برخی گرفتگی‌های عضلات از جمله گرفتگی عضلات بازو جلوگیری کرد. برخی از موارد درگیر در رژیم غذایی مانند کم آبی یا کمبود پتاسیم و کلسیم نیز از مواردی هستند که قابل پیشگیری‌اند. برخی گرفتگی‌های دردناک‌تر یا تکرار شونده می‌توانند ناشی از استرس طولانی مدت، یک مشکل ساختاری یا آسیب باشند که ممکن است نیاز به مراقبت پزشکی داشته باشند مانند گرفتگی ناشی از بیرون زدگی دیسک.

درمان گرفتگی عضلات بازو با طب سوزنی

طب سوزنی بیش از ۲۰۰۰سال قدمت دارد. گرچه برای قرن‌ها در آسیا و بخش‌هایی از اروپا محبوب بوده، امروزه این محبوبیت به سراسر دنیا نیز رسیده است. با توجه به این افزایش علاقه عمومی، مطالعات بسیاری در تلاش برای بررسی اعتبار ادعاهای بیماران تحت درمان قرار گرفته با طب سوزنی صورت گرفته است. بر طبق گزارش سال ۲۰۰۷سازمان ملی بهداشت، ۳.۱میلیون فرد بالغ و ۱۵۰.۰۰۰کودک در سال ۱۹۹۶ طب سوزنی را تجربه کرده‌اند.

برای کسب اطلاعات بیش‌تر درباره درمان گرفتگی عضلات و ماهیچه‌ها با طب سوزنی، اینجا کلیک کنید.

طب سوزنی مهارت وارد کردن سوزن‌های نازک در پوست برای درمان انواع مختلفی از بیماری‌ها است. برای این کار، آگاهی از نقاط حساس و مهم در طب سوزنی و دانستن تکنیک‌های طب سوزنی بسیار اهمیت دارد. سوزن‌های مورد استفاده از جنس فولاد ضد زنگ، استریل و یک‌بار مصرف هستند. درمان طب سوزنی برای گرفتگی عضلات بازو باید شامل یک معاینه کامل فیزیکی و جلسه پرسش و پاسخ باشد. متخصص طب سوزنی ممکن است از شما درخواست کند تا حرکت یا موقعیتی که باعث گرفتگی عضلات بازو شده است را مجدد انجام دهید تا بتواند تشخیص بهتر و دقیق‌تری برای درمان دهد. سپس متخصص طب سوزنی می‌تواند یک سوزن را در یک نقطه خاص از نقاط طب سوزنی یا دقیقا در محل درد فرو کند. در طب سوزنی هر دو روش نامبرده (بر اساس محل قرار دادن سوزن) مناسب و موثر هستند. در صورتی که لازم باشد، تحریک الکتریکی به وسیله اتصال سیم‌های کوچک به سوزن‌ها به منظور افزودن جریان‌های کوچک به عضله در تلاش برای آرامش عضلات نیز انجام می‌شود. این تحریک به ندرت دردناک است و بسیاری از بیماران بر اثر تحریک الکتریکی احساس خوشایندی پیدا می‌کنند.

ایمنی روش طب سوزنی برای درمان گرفتگی عضلات

طب سوزنی به عنوان یک روش امن با حداقل خطرات در نظر گرفته می‌شود در صورتی که توسط یک فرد متخصص واجد شرایط انجام شود.

ملاحظات درمان گرفتگی عضلات با طب سوزنی

از پزشک خود در مورد مناسب بودن طب سوزنی برای درمان گرفتگی عضلات بازوی خود بپرسید و در صورت مثبت بودن نظر پزشک‌تان به دنبال یک فرد متخصص باشید یا از پزشک خود بخواهید که یک متخصص مورد تایید را به شما معرفی کند. متخصص طب سوزنی به شما می‌گوید که چند جلسه برای درمان مشکل گرفتگی عضلات بازو نیاز است و آیا این درمان توسط بیمه شما تحت پوشش قرار می‌گیرد یا خیر. به یاد داشته باشید، هر چند طب سوزنی ممکن است برای وضعیت شما موثر باشد، جایگزینی برای مراقبت‌های پزشکی توسط پزشک نخواهد بود.

برای تماس با ما و کسب اطلاعات بیش‌تر اینجا کلیک کنید.