بزرگ کردن سینه با روشهای غیر جراحی

سینه‌های بزرگ، متقارن و خوش فرم یکی از خواسته‌های اکثر زنان است. برای اکثر افراد داشتن چنین سینه‌هایی نشان دهنده زیبایی و تقویت کننده حس و روحیه زنانگی فرد است. بزرگ کردن سینه به روش‌های مختلفی ممکن است که می‌توان آن‌ها را به دو گروه کلی تقسیم بندی کرد. روش‌های تهاجمی که مبتنی بر جراحی و کاشت ایمپلنت هستند و روش‌های غیر تهاجمی. روش‌های غیر تهاجمی بسیار متنوع‌اند. روش‌هایی که بوسیله کمپانی‌های آرایشی ترویج می‌شوند مانند مصرف کرم، قرص و هورمون‌ها، و روش‌های طبیعی مانند انجام تمرینات خاص، ماساژ و مصرف دانه‌های گیاهی. روش‌های طبیعی در بزرگ کردن سینه موثر هستند اما کمی زمانبر بوده و نیازمند صبوری و تداوم در انجام آن است. با این حال این روش‌ها برای افرادی که بطور ارثی سینه‌های کوچکی دارند چندان کارساز نخواهند بود.

تمرینات خاص: انواع تمرین‌های مختلف مانند pushups، wall pushups، bench presses و chest presses می‌توانند در بزرگ کردن سینه موثر باشند. این تمرین‌ها شامل حرکت بازوها و کتف بوده که باعث تقویت پوست و عضلات سینه و نواحی اطراف آن می‌شود.

ماساژ: ماساژ از طریق افزایش گردش خون در سینه و حجم دادن و کشیدن بافت‌های سینه، به ایجاد فرم و اندازه بزرگتر کمک می‌کند.

مصرف دانه‌های گیاهی: دانه‌های گیاهی از جمله شنبلیله و دانه رازیانه. دانه شنبلیله باعث افزایش ترشح هورمون‌های استروژن و پروژسترون شده که باعث تقویت و بزرگ شدن سینه می‌شود. این دانه باعث افزایش شیر مادران نیز می‌شود. رازیانه نیز که محتوی مقادیر بالای فلاونوئید بوده سبب افزایش ترشح استروژن شده و عملکردی مشابه با شنبلیله دارد. علاوه بر این‌ها شبدر قرمز، ماساژ با روغن گندم، برگ نخل بادبزنی و ریشه قاصدک نیز می‌توانند در بزرگ کردن سینه موثر باشند.

یکی از روش‌های غیر تهاجمی دیگر که می‌تواند برای بزرگ کردن سینه استفاده شود، طب سوزنی است. بر اساس طب سنتی چینی کوچک شدن سینه‌ها و تغییر شکل آن‌ها نشانه عدم هارمونی و اختلال در عملکرد اندام‌ها است. بزرگ کردن سینه بوسیله طب سوزنی که یک روش بی‌خطر است می‌تواند از طرق زیر موثر واقع شود:

  • تقویت گردش خون و لنف در نواحی خاص
  • تقویت رشد بافت‌های سینه
  • تقویت خاصیت الاستیک پوست و کشسانی لیگامنت‌ها
  • برقراری تعادل هورمونی، روحی و جنسی
  • بهبود تغذیه و سلامت عمومی بدن

طب سوزنی برخلاف روش‌های تهاجمی فاقد عوارض جانبی بوده، هیچ زخمی ایجاد نکرده و حتی بدون درد است. این روش برای زنان بین ۵۵-۱۶ سال مناسب است. با این حال، روش طب سوزنی برای افرادی که دارای سرطان سینه، بیماری‌های نقص ایمنی حاد و لخته شدن خون هستند، توصیه نمی‌شود.

برای آشنایی با خدمات ویژه‌  موسسه جامع طب سوزنی ایران می‌توانید روی خدمات کلیک کنید. در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات تماس و تعیین وقت قبلی روی تماس با ما کلیک کنید.