طب سوزنی برای بیماری ها و دردهای مزمن

طب سوزنی برای بیماری ها و دردهای مزمن

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

کلمه “مزمن” معمولا برای عوارضی به کار می رود که بیشتر از 3 ماه ماندگار باشند. مثال هایی که برای بیماری ها و دردهای مزمن می توان به کار برد شامل درد در سطح های مختلف، ناشی از آرتروز، سرطان، آسم، بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD)، دیابت و ایدز است. با توجه به آمار اعلام شده از سوی سازمان جهانی سلامت (WHO)، بیماری های مزمن عامل 60% مرگ و میرها است، و 90% از بزرگسالان از حداقل یکی از بیماری های مزمن رنج می برند. طب سوزنی و خود درمانی طبیعی، برای درمان کاهش یا درمان عوارض بیماری های مزمن به کمک درمان های پزشکی آمده و تاثیر آن را چند برابر می کنند.

طب سوزنی: تاثیر بر روی انرژی مزمن راکد

مطالعه ای که در سال 2009 در مرکز تحقیقاتی درد و خستگی دانشگاه میشیگان انجام شد، نشان می دهد که طب سوزنی تاثیر مثبت بسزایی در کنترل بلند مدت درد توسط مغز دارد. این مطالعه ثابت کرد که طب سوزنی عملکردی مشابه گیرنده های اپیوئیدی نوع مو (MOR) را در نواحی مغز که مسئول خنثی کردن درد هستند دارد. در حقیقت این اتفاق که به طور طبیعی با طب سوزنی رخ می دهد، همان اتفاقی است که با مصرف مسکن های شیمیایی مانند کودئین و مورفین، موجب کاهش درد در افراد می شود. متخصصان طب سوزنی حاضر در مرکز طب سوزنی ایران کلینیک، با توجه به نوع بیماری مزمن شما، نوع و روش درمان مخصوص شما را تجویز و به بهترین نحو اجرا خواهند کرد.

نقاط طب سوزنی که بیشترین کاربرد را در درمان بیماری های مزمن دارند شامل نقطه طحال (SP4 – Gongsun)، نقطه وسط پاهای داخلی، نقطه پریکارد (PC6 – Neiguan) ساعد پایینی، میانی و درونی، و معده (ST34 – Liangqiu) در بالا و ناحیه خارجی ساق پاها و زیر زانو هستند.

منبع

http://www.intmedsolutions.com/acupuncture-for-chronic-illness-and-pain/

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*