انجام طب سوزنی در بارداری

استفاده از سوزن یا انگشتان دست برای مالش دادن یا شوک دادن به بدن می‌تواند در تسکین عوارض بارداری و حالت تهوع مفید باشد. طب سوزنی در بارداری هنری شفا بخش است که از هزاران سال پیش در طب سنتی چینی مورد استفاده قرار گرفته است. بر اساس طب سنتی چینی، بدن از دو نیروی yin و yang تشکیل شده است. عدم تعادل بین این دو نیرو، منجر به انسداد جریان انرژی qi (چی)، خصوصا در امتداد مسیرهای درونی بدن می‌شود. طی طب سوزنی در بارداری ، با اعمال سوزن‌های بسیار باریک در نقاط خاصی از پوست که در امتداد مسیرهای انرژی قرار دارند، به بازگشت سلامتی و درمان عدم تعادل فرد کمک می‌شود. مطالعات جدید نشان داده است که طب سوزنی بر عملکرد سیستم عصبی اثر می‌گذارد. به عبارت دیگر طب سوزنی با تحریک سیستم عصبی، منجر به آزادسازی انواع ترکیبات مولکولی از جمله اندورفین شده که پیام عصبی درد را مهار می‌کنند و به این ترتیب سبب تسکین عوارض بارداری می‌شوند.

فواید طب سوزنی در بارداری

بر اساس گزارش بسیاری از افراد، طب سوزنی توانسته در تسکین عوارضی مانند سوزش معده، تورم پا، یبوست، درد سیاتیک و درد مچ دست و انگشتان به آن‌ها کمک کند. از جمله عوارضی که طب سوزنی در بارداری می‌تواند تسکین دهد عبارتند از:

  • بد حالی صبحگاهی – استفاده از طب سوزنی در بارداری می‌تواند حالت تهوع و استفراغ صبحگاهی را کاهش دهد.
  • دردهای لگن و قسمت‌های پایینی کمر – بر اساس تحقیقات جدید که در مجلات معتبر چاپ شده‌اند، ۸۰ درصد زنان باردار تحت درمان با طب سوزنی، کاهش درد چشمگیری را گزارش کرده‌اند.
  • افسردگی – افسردگی نیز یکی از عوارض شایع بارداری است که در ۲۵ درصد افراد بروز می‌کند. در تحقیقاتی دیگر مشخص شده است که در ۶۳ درصد از زنان باردار، استفاده از طب سوزنی هدفمند برای افسردگی کارساز بوده است. همچنین استفاده از طب سوزنی عمومی و ماساژ نیز در ۴۴ درصد از زنان باردار، به درمان افسردگی کمک کرده است.
  • سردرد و اختلالات خواب – در تحقیقاتی دیگر نیز فواید استفاده از طب سوزنی در بارداری برای درمان سردرد و اختلالات خواب اثبات شده است.

با کلیک روی “بیماری‌های قابل درمان با طب سوزنی” می‌توانید با خدمات مختلف ما آشنا شوید و در صورت تمایل برای تماس با ما و کسب اطلاعات بیش‌تر اینجا کلیک کنید.