طب سوزنی روشی مؤثر برای درمان افتادگی پوست

استفاده از طب سوزنی برای جوانسازی چهره و درمان افتادگی پوست به عنوان یک تکنیک ضد پیری طبیعی شناخته می‌شود. طی این روش، چندین سوزن بسیار باریک در نقاط مشخصی از بدن، صورت و جمجمه کاشته می‌شود تا انرژی بدن را برای ترمیم خود آزاد کند. کاشت این سوزن‌ها با آزادسازی انرژی حیاتی یا همان “چی” سبب تحریک و تقویت گردش خون از اعماق بافت پوست به لایه‌های سطحی‌تر آن می‌شود. لذا ضمن تقویت اکسیژن رسانی و غذا رسانی، همزمان با کمک به دفع مواد زائد و سمی از بافت‌ها باعث تقویت تولید کلاژن و الاستین در سلول‌های پوستی و درمان افتادگی پوست می‌شود.

نتیجه طب سوزنی، کاهش چشمگیر خطوط و چروک پوست، بهبود رنگ چهره، کاهش گرفتگی‌ها و تنش‌های عضلانی، تناژ و حجم دهی عضلات و پوست است که در نتیجه، به درمان افتادگی پوست کمک می‌کند. از طرفی طب سوزنی برای کاهش آثار زخم صورت نیز مفید است. مشخص شده است که این روش جوانسازی پوست می‌تواند باعث افزایش محتوی آب و چربی در پوست شده و خاصیت الاستیک پوست را نیز تقویت کند. بر اساس گزارشی که در مجله Journal of Clinical Acupuncture به چاپ رسیده است، از ۳۰۰ فردی که تحت درمان طب سوزنی برای جوانسازی پوست قرار گرفتند، در ۹۰% افراد تنها پس از یک دوره کامل درمانی، نتایج مثبت چشمگیری مشاهده شد.

برای درمان افتادگی پوست صورت معمولاً هفته‌ای دو جلسه، به مدت ده جلسه درمانی و هر جلسه حدود یک ساعت تجویز می‌شود. مانند سایر روش‌های طبیعی بهتر است درمان افتادگی پوست با طب سوزنی نیز به طور دوره‌ای طی هر ۳ تا ۵ سال تکرار شود. البته برای افراد بسیار پیر یا افرادی که دائماً در معرض تابش خورشید بوده یا دچار اختلالات فیزیولوژیک هستند و همچنین افرادی که توجه کمتری به مراقبت‌های پوستی دارند، دوره‌های ۱ تا ۲ ساله توصیه می‌شود.

علاوه بر هزینه کمتر نسبت به جراحی، از جمله مزایای دیگر استفاده از طب سوزنی برای درمان افتادگی پوست ، فقدان عوارض جانبی مانند قرمزی یا پوسته پوسته شدن پوست است.

منافذ باز پوست را چگونه درمان کنیم؟ برای مطالعه پاسخ این سوال، روی لینک آن کلیک کنید.

با کلیک روی “بیماری‌های قابل درمان با طب سوزنی” می‌توانید با خدمات مختلف ما آشنا شوید و در صورت تمایل برای تماس با ما و کسب اطلاعات بیش‌تر اینجا کلیک کنید.