بر اساس مطالعات بسیاری که صورت گرفته به نظر می‌رسد طب سوزنی در درمان جوش صورت روشی ایمن و موثر است. بر اساس گزارش چندین آزمایش مختلف، افراد مبتلا به جوش خفیف تا متوسط، با انجام طب سوزنی کاهش ضایعات التهابی و همچنین بهبود کلی جوش صورت را تجربه کردند.

به طور کلی نتایج بسیاری از مطالعات به این صورت است که:

  • طب سوزنی باعث کاهش التهاب جوش صورت به کمک آزاد سازی فاکتورهای عروقی و تنظیم کننده سیستم ایمنی می‌شود.
  • طب سوزنی فعالیت سلول‌های پوست که به صورت طبیعی وجود دارند را تقویت می‌کند.
  • طب سوزنی باعث افزایش گردش خون موضعی می‌شود و از این راه تورم را از بین می‌برد.

درمان جوش صورت به کمک طب سوزنی چگونه عمل میکند؟

در طب سوزنی با کمک سوزن، سیستم عصبی تحریک و مولکول‌های پیام‌رسان عصبی منتشر می‌شود. این اتفاقات باعث ایجاد پروسه‌های بیوشیمیایی می‌شود که در مجموع اثر خوبی بر روی هومئوستازی بدن دارند و منجر به سلامت ذهنی و فیزیکی می‌شوند. وقتی نقاط خاصی از بدن تحریک می‌شوند، مناطق خاصی از مغز که با کاهش درد و استرس مرتبطند نیز تحریک می‌شوند و این تحریکات برای سلامتی بدن مفیدند.

نقاط خاص موثر در درمان جوش صورت در طب سوزنی از فردی به فرد دیگر متفاوت است و بستگی به عوامل ایجاد کننده جوش دارد. به عنوان مثال، برخی از جوش‌ها ممکن است از مسائل هورمونی ناشی شود؛ برخی دیگر ممکن است ناشی از اضطراب یا رژیم غذایی باشند. از این رو نقاط موثر طب سوزنی در درمان جوش صورت نیز متفاوت است. برای مثال از جمله نقاط طب سوزنی برای درمان جوش صورت ، ناحیه بین انگشت شست و انگشت اشاره است که متخصصین طب سوزنی در این ناحیه می‌توانند ۳ نقطه برای فرو کردن سوزن در نظر بگیرند. تحریک این نقاط برای درمان جوش در ناحیه سر و صورت مفید است. فرو کردن سوزن در این نقاط و گاهی صرفا فشار (ماساژ) این نقاط به جریان انرژی (چی) در بدن کمک می‌کند. متعادل‌سازی انرژی چی در بهبود مشکلات پوست مثل جوش صورت بسیار موثر است.

اگر می خواهید در مورد بیماری‌های قابل درمان با طب سوزنی مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره با ما در تماس باشید.