کاهش سایز پهلو با روشی آسان و مؤثر

رویایی تکراری در اکثر زنان شاغل، خانه‌دار، مادرها و حتی دختران نوجوان داشتن اندامی زیبا با شکمی صاف است. بدون شک داشتن رژیم غذایی مناسب و فعالیت ورزشی منظم می‌تواند در رسیدن به این هدف موثر باشد، اما چنانچه انجام فعالیت‌های ورزش مقدور نبود می‌توان از راه‌های دیگری برای کاهش سایز پهلو استفاده کرد. نکات ساده‌ای که رعایت آن‌ها به کاهش سایز پهلو و حفظ تناسب اندام کمک می‌کند عبارتند از:
• مراقبت و رعایت در حفظ پوزیشن مناسب حین نشستن و ایستادن
• نوشیدن آب زیاد
• تغذیه صحیح شامل میوه و سبزیجات
• مصرف غذاهای پروبیوتیک که به هضم غذا کمک می‌کنند
• پیاده روی آرام روزانه که به متابولیسم بدن کمک می‌کند
• کاهش شکر از وعده‌های غذایی
• مصرف مکمل‌ها شامل ویتامین‌های B، C و کلسیم، منیزیم، روی
• کنترل و کاهش استرس
• تامین کربوهیدرات از منابعی نظیر برنج قهوه‌ای، فیبر غلات، گندم بلغور، نان جو
• مصرف بیشتر پروتئین شامل گوشت سفید

با این همه کاهش سایز پهلو برای همه کار آسانی نیست و حتی می‌تواند بسیار مشکل‌تر شود اگر فرد دارای متابولیسم ناقص یا ضعیف باشد. در چنین مواردی حتی ممکن است علی رغم داشتن فعالیت ورزشی، نتیجه کاهش سایز پهلو راضی کننده نباشد. در چنین مواردی استفاده از طب سوزنی می‌تواند بسیار کارساز باشد. طب سوزنی با تحریک نقاط خاصی در بدن سبب تهییج و تعادل در انرژی “چی” شده که سبب بهبود گردش خون و خونرسانی به ارگان‌ها شده و با بهبود و تقویت متابولیسم سبب سلامتی فیزیکی و روحی می‌شود. شش نقطه طب سوزنی برای کاهش سایز پهلو وجود دارد که به چربی سوزی و افزایش متابولیسم کمک می‌کند:

۱) نقطه چربی سوزی: این نقطه حدود شش سانتی‌متر پایین‌تر از ناف قرار دارد. تحریک این نقطه سبب تهییج گردش خون شده که معمولا برای کاهش درد فیزیکی، تنظیم قاعدگی در خانم‌ها، ورم و ترشحات واژینال در خانم‌ها بکار برده می‌شود.
۲) نقطه برطرف کننده ورم: این نقطه نیز در حدود هشت سانتی‌متری پایین شکم قرار داشته و در درمان اختلالات زنان و افزایش سرزندگی نقش دارد.
۳) نقطه تسکین دهنده یبوست: این نقطه در فاصله پنج سانتی‌متری در پایین شکم و در حدود پنج‌ سانتی‌متری در دو طرف شکم قرار دارد. تحریک این نقطه در تخلیه آب باقی مانده در اندام‌ها و برطرف کردن نفخ تاثیر دارد. این نقطه برای درمان بی‌خوابی، درد نواحی پایین شکم و یبوست بکار برده می‌شود.
۴) نقطه تینشو: این نقاط در حدود پنج سانتی‌متری در دو طرف شکم بوده و در کنترل خونریزی‌های ناشی از قاعدگی و تورم عضلات در ناحیه رحم در خانم‌ها، دیابت، نفخ شکم، اختلالات روحی و دردهای فیزیکی تاثیر دارد.
۵) نقطه آب: در حدود دو سانتی‌متری بالای شکم بوده و در سم زدایی از بدن و تورم چهره، دردهای شکمی و نفخ نقش دارد.
۶) نقطه تقویت کننده متابولیسم: این نقطه در حدود ۱۰ سانتی‌متری بالای ناف قرار دارد. تحریک این نقطه در بهبود عملکرد معده و درمان نفخ، ناامیدی، دردهای معده و ناخوشی‌های صبح‌گاهی موثر است.
تحریک این نقاط با طب سوزنی یا با ماساژ بطور روزانه و حدود دو الی سه دقیقه می‌تواند به کاهش سایز پهلو کمک کند.

برای آشنایی با خدمات ویژه‌ای که موسسه جامع طب سوزنی ایران ارائه می‌دهد می‌توانید روی بیماری‌های قابل درمان با طب سوزنی کلیک کنید.
در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات تماس و تعیین وقت قبلی روی تماس با ما کلیک کنید.