تشخیص و درمان اگزمای پوست از سالیان دراز بطور جدی شدت گرفته است. تخمین زده می‌شود ۳۱.۶ میلیون آمریکایی از اگزما رنج می‌برند و از هر ۹ نفر، یک نفر در طی سالیان عمر خود نوعی درماتیت را تجربه کرده است که از این بین حدود ۱۰.۷ درصد را کودکان تشکیل می‌دهند. به نظر می‌رسد علت این قضیه تغییرات ایجاد شده در الگوی زندگی، رژیم غذایی و کیفیت غذاها، مصرف بالای محصولات آرایشی و افزایش آلودگی‌ها است. تصور بر این است که این عوامل سیستم ایمنی بدن ما را در حالت برانگیخته نگه داشته که ممکن است در مواردی منجر به خود ایمنی گردد.

صرفه نظر از علت اگزما، طب سنتی چینی شامل گیاهان دارویی و طب سوزنی قادر به درمان آن هستند. درمان‌های مداوم با طب سوزنی و گیاهان دارویی می‌تواند خارش، ترک، قرمزی و التهابات را کم کند. برای افرادی که به طور فصلی دچار اگزما می‌شوند (به همراه آلرژی یا در آب و هوای خاص) طب سوزنی می‌تواند بسیار چاره ساز باشد. وقتی که علم پزشکی مرسوم که وابسته به دارو است قادر به حل این مشکل نیست، روش طب سوزنی کارآمد خواهد بود.

اگرچه طب سوزنی به تنهایی قادر به درمان اگزما است، اما استفاده همزمان گیاهان دارویی و رژیم غذایی نیز توصیه می‌شود. افزودن این دو فاکتور در کنار طب سوزنی کمک می‌کند تا نتیجه نهایی و کاهش عوارض سریع‌تر و کامل‌تر فراهم آید. اگرچه در صورت استفاده از طب سوزنی به تنهایی نیز همچنان همان درمان با کیفیت حاصل می‌شود فقط در اندک زمانی بیشتر.

طب سوزنی و گیاهان دارویی از طریق برگرداندن و حفظ تعادل در بدن عمل می‌کنند. این درمان بسته به نوع و شدت التهابات حدود ۳ تا ۶ ماه زمان نیاز دارد. در غیاب گیاهان دارویی، درمان سرخی و خارش نیاز به زمان بیشتری خواهد داشت. در صورتی که فرد بیمار تمایلی به تغییر عادات غذایی نداشته باشد، مشاهده درمان کامل و قطعی چندان محتمل نخواهد بود.