روش‌های جلوگیری از ریزش مو

انتخاب روش درمانی مناسب برای جلوگیری از ریزش مو به علت و نوع ریزش مو بستگی دارد. روش‌های جلوگیری از ریزش مو از تجویز داروهای هورمونی شامل کورتون تا جایگزینی فولیکول مو را دربرمی‌گیرد. ریزش مو انواع مختلفی دارد:

  • ریزش موی آندروژنی (هورمونی): این نوع ریزش مو که در مردان رواج بیشتری دارد عمدتا بدلیل اختلالات هورمونی ایجاد می‌شود.
  • ریزش مو ناشی از جراحت: که عمدتا در اثر آسیب‌های فیزیکی یا بیماری‌های خود ایمنی ایجاد می‌شود.
  • ریزش موی موضعی و موقتی (areata): این نوع از ریزش مو که اغلب با نوعی بیماری خود ایمنی همراه است، بصورت موضعی در یک نقطه ایجاد می‌شود و پس از مدتی مجددا مو در آن محل می‌روید. در اثر حمله بدن به فولیکول مو، ناحیه‌ای از سر بطور کامل تاس می‌گردد که پس از چند ماه مجددا مو رشد خواهد کرد.
  • ریزش موی کششی: این نوع ریزش مو عمدتا در زنان یا مردانی که موی بلند دارند رخ می‌دهد. علت این ریزش مو استرس و کششی است که بر فولیکول مو اعمال می‌شود. مثلا کشیدن و سفت بستن مو یا سفت بافتن مو. استفاده از مواد شیمیایی نظیر رنگ مو نیز می‌تواند سبب این نوع ریزش مو گردد.

طب سوزنی یکی از راه‌های تاثیر گذار در جلوگیری از ریزش مو است. درمان بوسیله طب سوزنی و گیاهان دارویی چنانچه توسط افراد متخصص انجام شود می‌تواند در کاهش التهابات و بهبود سلامت فولیکول‌ها تاثیر مفید گذاشته و با تقویت ریشه مو، رشد آن را تحریک کند. رویش مجدد مو تحت تاثیر فاکتورهای متعددی است که یکی از مهمترین آن‌ها تغذیه مناسب و گردش خون کافی در ناحیه ریشه است. دوره درمان با طب سوزنی برای جلوگیری از ریزش مو بین ۳ الی ۱۲ ماه زمان می‌برد که این مدت به شدت و مرحله ریزش مو بستگی دارد. طب سوزنی در این دوره با تقویت سیستم ایمنی می‌تواند به برقراری تعادل در بدن و جلوگیری از ریزش مو کمک کند.

اگر می‌خواهید در مورد درمان ریزش مو با طب سوزنی اطلاعات بیشتری کسب کنید، بر روی لینک کلیک کنید.
در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات تماس و تعیین وقت قبلی روی تماس با ما کلیک کنید.