به اعتقاد بسیاری چاقی نتیجه دو عامل است: پرخوری و عدم ورزش. اگرچه این حرف درستی است اما فاکتورهای دیگری مانند اختلالات گوارشی و متابولیسمی نیز در چاقی یا ایجاد چربی‌های موضعی موثراند. کاهش وزن و رفع چربی‌های موضعی به همان اندازه که سخت است، راحت نیز می‌تواند باشد. در دنیایی که استفاده از اینترنت با تمام زیر و بم و ریزکاری‌ها و پیچیدگی‌های فنی و نرم‌افزاری به یک امر عادی برای همه تبدیل شده است، همچان کاهش وزن و رفع چربی‌های موضعی در نظر بسیاری کار سختی است. طب سوزنی می‌تواند چاره‌ایی برای این افراد باشد، چرا که اخیرا بعنوان یک روش کاهش وزن در حال گسترش می‌باشد.

در طب سنتی چینی وقتی فردی از سلامت کامل برخوردار است یعنی جریان انرژی حیاتی یا همان “چی” در کانال‌های انرژی در سرتاسر بدن بطور آزادنه برقرار است. اما اگر این کانال‌های انرژی مسدود شوند، نتیجه آن درد و بیماری خواهد بود. طب سوزنی تکنیکی است که طی آن سوزن‌های بسیار باریکی در نقاط خاصی در مجاورت کانال‌های مسدود شده انرژی کاشته می‌شود، که در نتیجه آن‌ گرفتگی برطرف شده و جریان تقویت شده و آزاد انرژی مجددا برقرار می‌شود.

نحوه اثر طب سوزنی

طب سوزنی قطعا به طور معجزه آسا قادر به رفع و آب کردن چربی‌های موضعی نیست. اما طب سوزنی می‌تواند بر نواحی از مغز که مسئول کنترل احساس گرسنگی یا سیری است اثر بگذارد. طب سوزنی نه تنها سبب کاهش اشتها می‌شود بلکه همچنین با تاثیر بر سیستم عصبی مرکزی و رهاسازی اندورفین‌ها سبب کاهش استرس و برقراری آرامش در فرد نیز می‌شود. هرچه استرس و اضطراب فرد کمتر شود پرخوری ناشی از آن نیز کمتر شده و در نتیجه به کاهش وزن کمک خواهد کرد.

همچنین بر اساس تحقیقات علمی مشاهده شده است که استفاده از طب سوزنی می‌تواند سبب کاهش التهابات خصوصا در دستگاه گوارش شود. در نتیجه می‌تواند با کمک به هضم و جذب بهتر مواد غذایی مانع از پرخوری غذا شود.

اگر قصد استفاده از طب سوزنی برای کاهش چربی‌های موضعی بدن را دارید برای رسیدن به نتیجه بهتر، تغییر در سبک زندگی، تنظیم زمان خواب، میزان کالری دریافتی و انجام فعالیت‌های ورزشی توصیه می‌‌شود. عملکرد سالم سیستم گوارشی و کاهش طبیعی و دائمی وزن یا چربی‌های موضعی نیازمند درک عمیق از نحوه عمل و تاثیر جسم، فکر و روح انسان بر عواطف، اعتقادات، سبک زندگی، انرژی و نوع غذاهای مصرفی وی است. لذا توجه به این نکات در کنار استفاده از طب سوزنی برای رسیدن به هدف درمان ضروری است.

با کلیک روی “بیماری‌های قابل درمان با طب سوزنی” می‌توانید با خدمات مختلف ما آشنا شوید و در صورت تمایل برای تماس با ما و کسب اطلاعات بیش‌تر اینجا کلیک کنید.