آیا پسوریازیس درمان شدنی است؟

آیا پسوریازیس درمان شدنی است؟

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پسوریازیس چیست؟

پسوریازیس نوعی بیماری خود ایمنی است که باعث پوسته پوسته شدن و چروک شدن پوست یا ایجاد لکه‌های قرمز روی پوست می‌شود. درمان رایج پسوریازیس عبارتند از پماد موضعی، داروهای تزریقی، قرص خوراکی و حتی استفاده از نوردرمانی.

درمان پسوریازیس کار پیچیده‌ای است بطوری که در افراد مختلف متفاوت عمل خواهد کرد. لذا بسیاری از افراد به دنبال انواع درمان‌های جایگزین و مکمل برای آن هستند. از جمله این درمان‌های جایگزین طب سوزنی است. به نظر می‌رسد طب سوزنی از چند طریق می‌تواند به درمان پسوریازیس کمک کند. طب سوزنی یکی از درمان‌های بسیار موثر برای استرس است و استرس یکی از دلایل اصلی در ایجاد علائم پسوریازیس است. همچنین طب سوزنی می‌تواند به کاهش دردهای ناشی از پسوریازیس کمک کند.

تحقیقات مختلفی در مورد اثر طب سوزنی بر درمان پسوریازیس انجام شده است. در مطالعه‌ای در سال 2004 که بر روی 80 فرد انجام شد، پس از پنج جلسه استفاده از طب سوزنی، نرخ موفقیت در کاهش عوارض پسوریازیس 91 درصد گزارش شد. در مطالعه دیگری در سال 2016 نیز بهبود زخم‌های ناشی از پسوریازیس، بوسیله طب سوزنی گزارش شده است.

در حال حاضر مشخص شده است که طب سوزنی بخوبی می‌تواند در مورد بیماری‌های آرتروز و ام اس که هر دو نیز از نوع بیماری خود ایمنی هستند موثر باشد، از آنجایی که پسوریازیس نیز یک بیماری خود ایمنی است لذا بنظر می‌رسد طب سوزنی در درمان پسوریازیس نیز می‌تواند مفید باشد. از طرفی طب سوزنی یک درمان کاملا ایمن و بی‌خطر است و لذا استفاده از آن اگر فایده‌ای نداشته باشد، ضرر خاصی هم ندارد. همچنین طب سوزنی برخلاف گیاهان دارویی یا مصرف مکمل‌ها، با هیچ یک از درمان‌های رایج تداخلی ندارد. لذا می‌توان از طب سوزنی همزمان با سایر درمان‌های دارویی استفاده کرد.

با کلیک روی “بیماری‌های قابل درمان با طب سوزنی” می‌توانید با خدمات مختلف ما آشنا شوید و در صورت تمایل برای تماس با ما و کسب اطلاعات بیش‌تر اینجا کلیک کنید.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*