این روزها همه حضور بهار را در نزدیکی خود احساس می‌کنیم. برای برخی بهار یادآور روزهای دلنشین گرم و طولانی و شکوفه زدن گل‌هاست، در حالی که برخی دیگر از روزهای سرشار از خارش، سردرد، آبریزش بینی و چشم در بهار بیزارند.

درمان‌های زیادی برای کاهش علائم آلرژی‌های فصلی وجود دارد که اغلب همراه با عوارض جانبی هستند. ولی طب سوزنی بدون بروز عوارض جانبی، به روشی ایمن و موثر آلرژی را درمان می‌کند. طب سوزنی یکی از برترین روش‌های درمانی همه‌جانبه است که هزاران سال است با در نظر گرفتن سطح انرژی بدن و بررسی علت بیماری به درمان آن می‌پردازد.

کمی زودتر درمان را شروع کنید

راه اصلی مبارزه با علائم آلرژی، پیشی گرفتن از آن است. اگر تمایل دارید طب سوزنی انجام دهید،‌ طب سوزنی را دو ماه پیش از آن که فصل آلرژی از راه رسد،‌ آغاز نمایید.

پس اگر بهار بدترین خاطرات را برای شما یادآوری می‌کند، ‌الان زمان مقابله با آن است،‌ پیش از آن که درختان،‌ گل‌ها و علف‌ها هوا را سرشار از گرده کنند.

مکانیسم‌های بیوشیمیایی پیچیده سبب آلرژی فصلی هستند. اصل اساسی طب سوزنی مهار واکنش آلرژیک بدن است، ولی باید در نظر داشت که تطابق و تغییر بدن فرآیندی زمان بر است. علاوه بر این بدن هر فرد پاسخ متفاوتی نسبت به درمان نشان می‌دهد. به طور میانگین برای مشاهده نتایج درمان به ۸ هفته زمان نیاز است.

در طب سوزنی برای درمان آلرژی چه انتظاراتی داشته باشیم؟

اگر تصمیم دارید برای درمان آلرژی از طب سوزنی بهره گیرید، به نکات زیر توجه کنید:

  • هر جلسه درمان حدود یک ساعت طول می‌کشد.
  • ممکن است جلسه اول بیشتر طول بکشد، زیرا در جلسه اول درمانگر طب سوزنی به زمان بیشتری برای ارزیابی کامل روش درمان نیاز دارد.
  • با شروع طب سوزنی، درمانگر سوزن‌ها را در تمام قسمت‌های بدن فرو کرده و حدود ۳۰ دقیقه آن‌ها را در بدن رها می‌کند، سپس بیرون می‌کشد.