شما هم معتاد به شیرینی هستید؟

از بین پنج مزه اصلی – تلخ، شیرین، ترش، شور و تند – بیشتر افراد به دو مزه شیرین و شور گرایش دارند. این در حالیست که مصرف بیش از اندازه شوری و شیرینی عامل اصلی بسیاری از بیماری‌ها مانند چاقی و بیماری‌های قلبی است. بر اساس طب سنتی چینی مصرف شیرینی برای تقویت و تعادل عملکرد طحال ضروری است. در نتیجه اگر معتاد به شیرینی هستید می‌تواند نشانه نقص یا ضعف و ناتوانی طحال باشد. بسیاری افراد بعد از وعده غذایی اصلی خصوصاً بعد از شام، تمایل به خوردن شیرینی دارند و به قولی معتاد به شیرینی هستند. بر اساس طب سنتی چینی، اندام‌های بدن دارای یک ساعت عملکردی‌اند بطوری که در آن ساعت دارای بیشترین توان عملکردی و در ساعتی عکس آن دارای کمترین توان عملکردی خواهند بود. بر این اساس، معده و طحال هنگام غروب یا وعده شام توان عملکردی پایینی دارند. به همین دلیل است که خوردن وعده‌های سنگین برای شام توصیه نمی‌شود چرا که معده و طحال توان کافی برای هضم مقدار زیاد غذا را ندارند.

اثر طب سوزنی به عنوان یک روش درمانی برای انواع اختلالات سلامتی و بیماری‌ها اثبات شده است. بر همین اساس برای درمان افراد معتاد به شیرینی نیز راه حل‌هایی ارائه می‌کند. طب سوزنی از طریق کاهش استرس، برقراری تعادل هورمونی و تنظیم فرآیند هضم غذا، مشکلات مربوط به افراد معتاد به شیرینی را درمان می‌کند. نقاط طب سوزنی در امتداد کانال‌های انرژی و بر روی گوش قرار دارند که می‌توانند بر روی اشتها و تمایل به شیرینی اثر بگذارد. به عبارت دیگر، استفاده از طب سوزنی در کنار گیاهان دارویی می‌تواند عملکرد طحال را بهبود بخشیده و متعادل کند. تنها ۵ الی ۱۰ جلسه طب سوزنی می‌تواند ضمن کمک به دفع مواد سمی و زائد از بدن، با کاهش استرس و اضطراب موجب افزایش سلامتی بدن شده و میزان تمایل در افراد معتاد به شیرینی را بکاهد.

اگر می‌خواهید در رابطه با شیرینی خوری و درمان آن با طب سوزنی بیشتر مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید.و در صورت تمایل برای تماس با ما و کسب اطلاعات بیش‌تر اینجا کلیک کنید