طب سوزنی با کنترل استرس، مهار کردن اشتها (هورمون گرسنگی) و تنظیم ترشح هیپوفیز موجب کاهش وزن می شود. اما این کاهش وزن به صورت جادویی و در یک لحظه صورت نمی گیرد، بلکه به آهستگی رخ می دهد.

[kc_accordion open_all=”yes” class=”accor_section3″][kc_accordion_tab title=”کنترل استرس”][kc_column_text]
در طب سوزنی، سوزن های نازک و بلند استرلیزه به نقاط مخصوصی از بدن وارد شده و ترشح اندورفین را تحریک می کنند که به این ترتیب موجب آرامش افراد و کنترل استرس آنها می شوند. استرس زیاد، اضطراب و نا امیدی موجب تحریک پرخوری و در نتیجه چاقی می شود. پس طب سوزنی می تواند با آرام و ریلکس نگه داشتن افراد به طور دائمی، پرخوری ناشی از استرس را کنترل کرده و موجب کاهش وزن در افراد گردد. طب سوزنی همچنین به افراد در ماندن در وزن دلخواهشان کمک می کند.

[/kc_column_text][/kc_accordion_tab][kc_accordion_tab title=”کنترل هورمون اشتها”][kc_column_text]
هورمون گرلین (Ghrelin) به طور کلی موجب بروز احساس گرسنگی، و هورمون لپتین (Leptin) مسئول مهار اشتها و القای احساس سیری در افراد است. طب سوزنی میزان ترشح هر یک از این هورمون ها را به شکلی تنظیم می کند که احساس سیری در افراد القا شده، احساس گرسنگی بی مورد کاهش یافته و موجب کاهش وزن در افراد گردد. افراد می توانند با استفاده از طب سوزنی و تنظیم هورمون های گرسنگی و سیری به وزن دلخواه خود دست یابند.

[/kc_column_text][/kc_accordion_tab][kc_accordion_tab title=”تنظیم ترشح هیپوفیز”][kc_column_text]
میزان ترشح غده هیپوفیز بر روی میزان متابولیسم بدن و تنظیم غده تیروئید اثر می گذارد. پروسه طب سوزنی به هیپوتالاموس انرژی دوباره می بخشد و غده هیپوفیز را تحریک می کند. تحریک غده هیپوفیز موجب فعال شدن تیروئید کم کار شده و میزان متابولیسم بدن افزایش می یابد. این روش به طور اتوماتیک باعث مصرف چربی های انباشته شده می شود و به بدن کمک می کند تا از اضافه وزن خلاص شود.

[/kc_column_text][/kc_accordion_tab][/kc_accordion]

منبع

http://homeremediesforlife.com/acupuncture-weight-loss/