وقتی صحبت از درمان مکمل می شود، طب سوزنی به عنوان یکی از قدرتمندترین طب های مکمل به ذهن همه افراد خطور می کند. متخصصان این روش درمانی قدیمی چینی معتقدند که طب سوزنی می تواند احتمال ابتلای افراد به بیماری های قلبی را کاهش دهد (حمله قلبی، بیماری عروق کرونر قلب، نارسایی احتقانی قلب، و بیماری های قلبی مادرزادی). در سراسر جهان، بیماری های قلبی یکی از اصلی ترین عوامل مرگ و میر هستند. بیماری های قلبی را می توان کاهش داد و در برخی موارد با تغییر شیوه زندگی از بروز آنها جلوگیری کرد. طب سوزنی با تاثیر بسزایی که در ۵ مورد زیر دارد، می تواند از ابتلای افراد به بیماری های قلبی جلوگیری نماید:

[kc_accordion open_all=”yes” class=”accor_section3″][kc_accordion_tab title=”فشار خون بالا”][kc_column_text]
فشار خون بالا خطر سکته مغزی، حمله قلبی، و بیماری های کلیوی را افزایش می دهد. طب سوزنی نیاز قلب به اکسیژن را کاهش می دهد و فشار خون را پایین می آورد.

[/kc_column_text][/kc_accordion_tab][kc_accordion_tab title=”کشیدن سیگار”][kc_column_text]
سیگار کشیدن خطر بیماری های قلبی، سرطان ریه و مشکلات تنفسی را افزایش می دهد. طب سوزنی با کنترل کردن عوارض ترک سیگار (هوس، تحریک پذیری)، به افراد کمک می کند.

[/kc_column_text][/kc_accordion_tab][kc_accordion_tab title=”اضافه وزن و چاقی”][kc_column_text]
چاقی خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر، بیماری قلبی، فشار خون بالا، نارسایی قلبی، و دیابت را افزایش می دهد. طب سوزنی برای کنترل اشتها و پرخوری، مدیریت اضطراب، افزایش انرژی، و کمک در جذب مواد غذایی استفاده می شود.

[/kc_column_text][/kc_accordion_tab][kc_accordion_tab title=”استرس”][kc_column_text]
استرس منجر به فشار خون بالا، بیماری های قلبی، درد قفسه سینه، مشکلات عاطفی یا روانی، و ضربان قلب نامنظم می شود. طب سوزنی و سایر داروهای جایگزین شرقی (داروهای گیاهی، مدیتیشن، تمرینات چی گونگ، و طب فشاری) برای کاهش اضطراب و استرس و بهبود سلامت روان بسیار مفید و کاربردی هستند.

[/kc_column_text][/kc_accordion_tab][kc_accordion_tab title=”بی خوابی”][kc_column_text]
بی خوابی یا کم خوابی خطر ابتلا به فشار خون بالا، سکته مغزی، نارسایی قلبی و حمله های قلبی، چاقی، تصلب شرایین، دیابت را افزایش می دهد. طب سوزنی خواب نا منظم را درمان کرده و نه تنها وضعیت خواب را بهبود می بخشد، بلکه موجب بهبود وضعیت کلی ذهنی و فیزیکی و سلامت می شود.

[/kc_column_text][/kc_accordion_tab][/kc_accordion]

منبع

http://www.empowher.com/heart-disease/content/can-acupuncture-improve-your-heart-health?page=0,1