تاثیر طب سوزنی روی افراد مختلف، متفاوت است. بعضی از افراد بلافاصله احساس آرامش می کنند و عده ای حس هوشیاری و انرژی بیشتری پیدا می کنند. در مواردی طب سوزنی می تواند موجب خستگی و بی حالی شما برای چند ساعت شود. همچنین به دنبال جلسه درمانی طب سوزنی، بعضی از افراد ممکن است احساس کنند که علائم بیماری و شرایط آن ها بدتر شده یا احساس سرگیجه، ضعف و تعریق کنند. باید بدانید که این علائم موقتی است.

مراقبت های بعد از طب سوزنی


استراحت کنید. منظور از استراحت کردن، دراز کشیدن و خوابیدن نیست. استراحت کردن به معنی انجام ندادن حرکات و کارهای خسته کننده یا سنگین است. استراحت کردن باعث بازسازی فیزیکی و روحی و افزایش تاثیر طب سوزنی می شود.

تمرینات ورزشی سبک را انجام دهید. حرکات آرام ورزشی مکمل خوبی برای درمان طب سوزنی هستند اما باید ملایم باشند. در صورتی که عادت به دویدن دارید، راه رفتن را جایگزین آن کنید. به جای کلاس های یوگای پیشرفته، تا چند روز انواع یوگای مبتدی یا متوسط را ادامه دهید.

از گرما استفاده کنید. برای تسکین درد، بهترین روش استفاده از گرما است. گذاشتن یخ موجب کند شدن فرآیند بهبودی می شود.

از مصرف الکل و قهوه اجتناب کنید. هیدراته ماندن بدن بعد از انجام طب سوزنی بسیار مهم است. درمان طب سوزنی موجب رها شدن سموم به درون سیستم بدن می شود. هیدراته بودن بدن به دفع این سموم کمک می کند. الکل و قهوه اثرات دهیدراته روی بدن دارند، پس از مصرف آن ها خودداری کنید. یک از اهداف اصلی طب سوزنی هوشیاری نسبت به آنچه حس می کنیم، است. در حالی که الکل و قهوه با این حالت و اثرات طب سوزنی متقابل است. پس لازم است تا چند روز از مصرف این مواد خودداری کنید.

غذای خوب بخورید. طب سوزنی به دفع سموم بدن کمک می کند. خوردن مواد غذایی بی کیفیت موجب بازگشت این سموم می شود. از مصرف غذاهای فرآوری شده، شکر، فست فود و … خودداری کنید.