بعد از طب سوزنی چه باید کرد، تاثیر طب سوزنی روی افراد مختلف، متفاوت است. بعضی از افراد بلافاصله احساس آرامش می کنند و عده ای حس هوشیاری و انرژی بیشتری پیدا می کنند. در مواردی طب سوزنی می تواند موجب خستگی و بی حالی شما برای چند ساعت شود. همچنین به دنبال جلسه درمانی طب سوزنی، بعضی از افراد ممکن است احساس کنند که علائم بیماری و شرایط آن ها بدتر شده یا احساس سرگیجه، ضعف و تعریق کنند. باید بدانید که این علائم موقتی است.

مراقبت های بعد از طب سوزنی


استراحت کنید. منظور از استراحت کردن، دراز کشیدن و خوابیدن نیست. استراحت کردن به معنی انجام ندادن حرکات و کارهای خسته کننده یا سنگین است. استراحت کردن باعث بازسازی فیزیکی و روحی و افزایش تاثیر طب سوزنی می شود.

تمرینات ورزشی سبک را انجام دهید. حرکات آرام ورزشی مکمل خوبی برای درمان طب سوزنی هستند اما باید ملایم باشند. در صورتی که عادت به دویدن دارید، راه رفتن را جایگزین آن کنید. به جای کلاس های یوگای پیشرفته، تا چند روز انواع یوگای مبتدی یا متوسط را ادامه دهید.

از گرما استفاده کنید. برای تسکین درد، بهترین روش استفاده از گرما است. گذاشتن یخ موجب کند شدن فرآیند بهبودی می شود.

از مصرف الکل و قهوه اجتناب کنید. هیدراته ماندن بدن بعد از انجام طب سوزنی بسیار مهم است. درمان طب سوزنی موجب رها شدن سموم به درون سیستم بدن می شود. هیدراته بودن بدن به دفع این سموم کمک می کند.

الکل و قهوه اثرات دهیدراته روی بدن دارند، پس از مصرف آن ها خودداری کنید. یک از اهداف اصلی طب سوزنی هوشیاری نسبت به آنچه حس می کنیم، است. در حالی که الکل و قهوه با این حالت و اثرات طب سوزنی متقابل است. پس لازم است تا چند روز از مصرف این مواد خودداری کنید.

غذای خوب بخورید. طب سوزنی به دفع سموم بدن کمک می کند. خوردن مواد غذایی بی کیفیت موجب بازگشت این سموم می شود. از مصرف غذاهای فرآوری شده، شکر، فست فود و … خودداری کنید.

مراقبت های قبل و بعد از طب سوزنی


برای خواندن مطالب درمورد لاغری با طب سوزنی:

مراقبت های قبل و بعد از طب سوزنی

آیا در مورد مراقبت های قبل و بعد از طب سوزنی اطلاعات کافی دارید؟ آیا برای درمان با طب سوزنی یک تازه کار هستید؟ طب سوزنی یک طب باستانی چینی است که در آن سوزن های نازک و توخالی در لایه بالایی پوست فرو می رود. به طور کلی اعتقاد بر این است که طب سوزنی به بازیابی جریان انرژی که به نام چی شناخته می شود، در سراسر بدن کمک می کند.

در حالی که ثابت شده است که طب سوزنی درد را تسکین می دهد و روند بهبود طبیعی بدن را تحریک می نماید، اما برای نتیجه گیری موثرتر بهتر است که از مراقبت های قبل و بعد از طب سوزنی آگاهی داشته باشید..

مراقبت های قبل و بعد از طب سوزنی

برای اثربخشی بهتر این درمان لازم است که مواردی را قبل و پس از طب سوزنی در نظر داشته باشید:

– مراقبت های قبل از طب سوزنی

1. قبل و بعد از قرار ملاقاتتان زمان بگذارید

یکی از مراقبت های قبل و بعد از طب سوزنی برنامه ریزی است. شما باید مطمئن شوید قبل یا بعد از این درمان، درگیر یک فعالیت استرس زا نباشید. علاوه بر این، در این روز، از قرار ملاقات های کاری دیگر خودداری کنید، زیرا می خواهید در طول درمان طب سوزنی آرامش داشته باشید.

2. فهرستی از تمام داروها و مکمل های فعلی خود را به متخصص ارائه دهید.

به عنوان یک اقدام احتیاطی، مهم است که فهرستی از تمام داروها و مکمل های فعلی خود را به همراه داشته باشید، به خصوص اگر گیاهان دارویی جزء درمان شما هستند. این به این دلیل است که تداخلات دارویی خاصی وجود دارد که می تواند اثرات مضری داشته باشد. داروهای رقیق کننده خون، از جمله وارفارین نیز ممکن است در این دسته قرار گیرند.

3. تغذیه

قانون دیگری که باید رعایت کنید این است که قبل از قرار ملاقات برای درمان غذا بخورید. اکثر متخصصان توصیه می کنند که تقریباً دو ساعت قبل از درمان غذا بخورید. با این حال، مطمئن شوید که این یک وعده غذایی بزرگ نیست، زیرا ممکن است باعث شود در طول قرار خود احساس ناراحتی کنید. همچنین اگر با معده خالی به قرار ملاقات خود بروید، ممکن است دچار ضعف و سرگیجه شوید.

مراقبت های قبل و بعد از طب سوزنی


برای خواندن مطالب درمورد افسردگی:

– مراقبت های بعد از طب سوزنی

مواردی را که در ادامه توضیح خواهیم داد ممکن است هر دو مراقبت های قبل و بعد از طب سوزنی را شامل شوند و از این رو بهتر است با متخصص مربوطه مشورت کنید:

1. ورزش سنگین

لازم نیست به طور کلی از ورزش اجتناب کنید، اما احتمالا بهتر است کمی شدت تمرینات خود را کاهش دهید. در واقع، تعریق می‌تواند پوستی را که سوزن‌ها وارد آن شده اند تحریک کند، بنابراین ورزش خود را به گونه ‌ای انجام دهید که کمی کمتر عرق کنید.

2. کافئین

یکی دیگر از مراقبت های قبل و بعد از طب سوزنی، ترک قهوه است. کافئین باعث کم آبی بدن شما شده و می تواند اثرات مثبت طب سوزنی را کاهش دهد. در حقیقت، جریان انرژی در بدن شما برای ادامه حرکت تا حد زیادی به هیدراتاسیون بستگی دارد.

3. الکل

به همین ترتیب، پس از طب سوزنی باید از مصرف الکل خودداری کرد. الکل مانند کافئین اثرات کم‌ آبی روی بدن دارد. همچنین می تواند حواس شما را مختل کند و اثرات مثبت طب سوزنی را کاهش دهد.

4. اجتناب از غذاهای ناسالم یا فست فودها

ممکن است وسوسه شوید که پس از درمان طب سوزنی به سراغ غذاهای آماده بروید، اما سعی کنید در برابر این تمایل مقاومت کنید. بهتر است بعد از طب سوزنی از غذاهای سالم استفاده کنید تا سموم از بدن شما دفع شود. غذاهای غنی از آنتی اکسیدان ها در این رابطه بسیار موثر هستند.

5. یخ

پاسخ طبیعی شما به درد ممکن است استفاده از یخ باشد. با این حال، پس از طب سوزنی، گرما درمانی توصیه می شود. گرما مایعات بدن را در جریان نگه می دارد، در حالی که یخ می تواند مانع از کار شود. هدف اصلی طب سوزنی باز کردن مسیرهای مسدود شده انرژی است که باعث ایجاد درد می شود تا آن را تسکین دهد.

مراقبت های قبل و بعد از طب سوزنی


برای خواندن مطالب درمورد اضطراب:

بی حالی پس از طب سوزنی

بی حالی پس از طب سوزنی یکی از عوارض پس از این درمان سنتی چینی می باشد. زمانی که متخصص طب سوزنی، سوزنی را وارد ناحیه تحت درمان می کند، بدن شما با شروع تسکین درد، عملکرد سیستم ایمنی و تعادل هورمونی پاسخ می دهد.

مطالعات تصویربرداری تشدید مغناطیسی کارکردی یا FMRI نشان داده است که طب سوزنی سیستم عصبی مرکزی را تحریک می کند. سوزن ممکن است بر ناحیه ای که در آن وارد شده است تأثیر بگذارد، یا ممکن است بر قسمتی از بدن را که دور از نقطه وارد کردن سوزن بوده است، تحت تأثیر قرار دهد.

این می تواند به دلیل شبکه وسیع اعصاب باشد که پوست را به اندام های داخلی متصل می کند. اما برخی از افراد پس از جلسات طب سوزنی خستگی یا بی حالی را گزارش می کنند که در ادامه این مسئله را مورد بررسی قرار می دهیم.

دلیل احساس بی حالی پس از طب سوزنی

پس از اولین جلسه از طب سوزنی، ممکن است برخی خستگی و بی حالی را تجربه کنند. این احساس پس از درمان جای نگرانی ندارد، اما یک علامت هشدار دهنده است که شما نیاز به استراحت دارید.

بعد از اتمام جلسه طب سوزنی، ممکن است تا 3 روز احساس خستگی و بی حالی کنید. در طول این مدت، بدن شما در حال پاکسازی و دفع سموم و مواد زائد سمی است که در جریان خون تجمع می یابد.

بی حالی بخشی از روند طبیعی درمان بوده و می تواند نشانه مثبتی از کارآمد بودن طب سوزنی باشد.. ممکن است قبل از خواب، حمام یا دوش گرم و آرامش بخش مفید باشد.

همچنین مهم است که قبل و بعد از درمان هیدراته کنید. این به مکانیسم سم زدایی کمک کرده و از احساسات دردناک احتمالی ناشی از سوزن ها جلوگیری می کند.

سخن پایانی

طب سوزنی برای بسیاری از افراد و کمک به درمان شرایط مختلف و نیز افزایش سلامت کلی بسیار موثر است. در صورتی که شما نیز علاقه مند به امتحان کردن این درمان هستید، بهتر است که به یک کلینیک قابل اعتماد مراجعه نموده و مراقبت های قبل و بعد از طب سوزنی را که در بالا ارائه شد، با دقت در نظر بگیرید.