طب سوزنی می تواند به افرادی که قصد کاهش وزن و سایز دارند کمک کند. اما روش مورد استفاده در کاهش سایز شکم، روش مرسوم طب سوزنی نیست. در حال حاضر متخصصان طب سوزنی از سوزن برای کاشت پروتئین قابل جذب در نقاط مخصوص طب سوزنی با هدف افزایش متابولیسم و کاهش وزن استفاده می کنند. کت گات امبدینگ همراه با طب سوزنی به یکی از گزینه های مورد علاقه خانم هایی که به دنبال زیبایی هستند تبدیل شده است. بیماران بسیاری وجود دارند که تنها ۱ ماه بعد از کت گات امبدینگ نه تنها وزن کم کرده اند، بلکه چربی هایشان نیز آب شده است. کت گات امبدینگ یا کاشت نخ را برای شکل دهی به بدن و لاغری موضعی نیز می توان استفاده نمود.

نخ پروتئینی کاشته شده در روش کت گات امبدینگ نیاز نیست که پس از مدتی از زیر پوست خارج شود، بلکه به مرور زمان نرم شده و جذب می گردد. شما در هر جلسه درمانی کاشت نخ می توانید بین ۸ تا ۱۲ نقطه را برای کاشت نخ تعیین کنید. نخ های کاشته شده به صورت ۲۴ ساعته در شبانه روز و عمر مفید ۷ تا ۱۵ روز به تحریک نقاط می پردازند.

توصیه می شود افرادی که تحت رژیم هستند، هر ۱ الی ۲ هفته برای کاشت نخ مراجعه نمایند تا به وزن دلخواه خود برسند. با توجه به تفاوت های فردی، افراد می توانند بین ۳ تا ۵ کیلوگرم در ماه وزن کم کنند. این میزان مناسب ترین نرخ کاهش وزن است که قلب انسان می تواند آن را تحمل کند.

به طور کلی، اصولی ترین روش کاهش وزن مرحله به مرحله و با به کار بردن همزمان ورزش و رژیم است. در صورتی که فرد همراه با کاشت نخ رژیم مناسبی داشته باشد و به طور منظم ورزش کند، حتی بعد از پایان درمان کاشت نخ نیز وزن او برنخواهد گشت.

منبع

از کتاب : طب سوزنی برای همه