در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با طب سوزنی سایز شکم و راه های تاثیرگذاری طب سوزنی در تغییر سایز شکم و درمان این مشکل با استفاده از طب سوزنی اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. تا انتها با ما همراه باشید.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leoطب سوزنی می تواند به افرادی که قصد کاهش وزن و سایز دارند کمک کند. اما روش مورد استفاده در کاهش سایز شکم، روش مرسوم طب سوزنی نیست. در حال حاضر متخصصان طب سوزنی از سوزن برای کاشت پروتئین قابل جذب در نقاط مخصوص طب سوزنی با هدف افزایش متابولیسم و کاهش وزن استفاده می کنند. کت گات امبدینگ همراه با طب سوزنی به یکی از گزینه های مورد علاقه خانم هایی که به دنبال زیبایی هستند تبدیل شده است. بیماران بسیاری وجود دارند که تنها 1 ماه بعد از کت گات امبدینگ نه تنها وزن کم کرده اند، بلکه چربی هایشان نیز آب شده است. کت گات امبدینگ یا کاشت نخ را برای شکل دهی به بدن و لاغری موضعی نیز می توان استفاده نمود.

نخ پروتئینی کاشته شده در روش کت گات امبدینگ نیاز نیست که پس از مدتی از زیر پوست خارج شود، بلکه به مرور زمان نرم شده و جذب می گردد. شما در هر جلسه درمانی کاشت نخ می توانید بین 8 تا 12 نقطه را برای کاشت نخ تعیین کنید. نخ های کاشته شده به صورت 24 ساعته در شبانه روز و عمر مفید 7 تا 15 روز به تحریک نقاط می پردازند.

توصیه می شود افرادی که تحت رژیم هستند، هر 1 الی 2 هفته برای کاشت نخ مراجعه نمایند تا به وزن دلخواه خود برسند. با توجه به تفاوت های فردی، افراد می توانند بین 3 تا 5 کیلوگرم در ماه وزن کم کنند. این میزان مناسب ترین نرخ کاهش وزن است که قلب انسان می تواند آن را تحمل کند.

به طور کلی، اصولی ترین روش کاهش وزن مرحله به مرحله و با به کار بردن همزمان ورزش و رژیم است. در صورتی که فرد همراه با کاشت نخ رژیم مناسبی داشته باشد و به طور منظم ورزش کند، حتی بعد از پایان درمان کاشت نخ نیز وزن او برنخواهد گشت.

منبع

از کتاب : طب سوزنی برای همه

طب سوزنی سایز شکم


برای خواندن مطالب درمورد لاغری با طب سوزنی:

طب سوزنی سایز شکم

طب سوزنی سایز شکم امروزه به عنوان یکی از روش های رایج درمانی طب سوزنی است که بسیار در کشور ما رواج دارد. چربی شکم در اثر عوامل گوناگونی به وجود می آید و می تواند به موضوعی آزار دهنده برای به هم ریختن استایل شما تبدیل شود.

این در حالی است که برخی جمع شدن چربی در ناحیه شکم را بسیار خطرناک می دانند و به منزله یک بیماری از آن یاد می کنند. در ادامه شما را بیشتر با علت به وجود آمدن چربی های شکمی و درمان آن با طب سوزنی آشنا می کنیم.

چاقی شکم چیست و چه عواقبی دارد؟

چاقی شکم به جمع شدن چربی ها در بخش شکم و دور ناف گفته می شود که می تواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد. چاقی شکم به سبک زندگی انسان، مواد غذایی مورد مصرف او، عادت های غذایی ناسالم و بی تحرکی او وابسته است و گاهی ممکن است به دلیل یک بیماری خاص باشد. این در حالی است که نوع تغذیه بیشترین علت چاقی شکم به شمار می رود.

چاقی شکم بسیار خطرناک است و در صورتی که درمان نشود می تواند منجر به بیماری هایی مانند سندرم متابولیک، بیماری های قلبی، سرطان، دیابت نوع دوم و … شود. چربی شکمی را در پزشکی با عنوان چربی احشایی نیز یاد می کنند این نوع چربی به طور رایج با چربی های پهلو نیز همراه است.

حتی اگر کسی از نظر وزنی متعادل باشد اما چربی شکی داشته باشد باز هم خطر ابتلا به برخی بیماری ها در او نسبت به سایرین بیشتر است. درمان طب سوزنی سایز شکم یکی از روش هایی است که امروزه برای درمان چاقی شکمی بسیار کاربرد دارد.

دلایل ایجاد چربی شکمی کدام اند؟

چربی شکمی معمولا از عادات بد غذایی نشات می گیرد. این در حالی است که عوامل دیگر نیز می توانند موجب ایجاد این مسئله شوند. در ادامه شما را با دلایل ایجاد چربی شکمی آشنا می کنیم.

1. مصرفی غذاهایی که سرشار از شکر هستند: مانند انواع شیرینی جات، نوشیدنی های شیرین، آب میوه هایی که حاوی شکر هستند و … .

2. انواع نوشیدنی های الکلی : یکی دیگر از دلایل ایجاد چربی شکمی مشروبات الکلی هستند که باعث می شوند عملکرد کبد مختل شده و فرایند چربی سوزی متوقف شود که در نهایت موجب ایجاد چربی های ناحیه شکم می گردد.

3. چربی های ترانس نوع دیگری از چربی ها هستند که مصرف آن ها سبب می شود چاقی شکم افزایش یابد. این چربی ها نوعی چربی اشباع نشده هستند که به صورت مصنوعی و طبیعی وجود دارند. از ترانس های طبیعی می توان به چربی های گاو، گوسفند و بز اشاره کرد.

4. کم تحرکی یکی از مهم ترین دلایلی است که سبب جمع شدن چربی در ناحیه شکم و پهلو می گردد.

5. رژیم های غذایی که پروتئین کمی دارند نیز یکی دیگر از دلایل ایجاد چربی شکمی هستند. وجود پروتئین به شخص حس سیری داده و سبب می شود غذا کم تری مصرف نماید.

6. یائسگی در زنان سن بالا یکی دیگر از دلایلی است که سبب می شود در شکم آن ها چربی ایجاد شود. بر اساس تحقیقات هر چه سن یائسگی پایین تر باشد احتمال بروز چاقی شکم کم تر است.

7. ترشح زیاد هورمون استرس یا کورتیزول می تواند به عنوان یکی دیگر از دلایل ایجاد چاقی شکمی باشد. زیرا سبب می شود چربی تنها در شکم ذخیره شود.

8. رژیم غذایی کم فیبر یکی دیگر از دلایلی است که سبب می شود چاقی شکم به وجود آید.

9. ژنتیک عامل دیگری است که سبب می شود افراد به دنبال طب سوزنی سایز شکم بروند.

طب سوزنی سایز شکم


برای خواندن مطالب درمورد امبدینگ شکم:

اقدامات لازم برای درمان طب سوزنی سایز شکم

طب سوزنی یک روش شرقی برای درمان بسیاری از بیماری ها است. امروزه از این روش برای درمان بیماری هایی مانند میگرن، سردرد و … استفاده می شود. این در حالی است که از طب سوزنی برای درمان چاقی شکمی نیز استفاده می شود. در این روش به جای سوزن از نخ استفاده می شود و نه تنها درد ندارد بلکه می تواند بسیار آرام بخش نیز باشد.

لازم است قبل از انجام این روش درمانی حتما از مجموعه پزشکان مشاوره بگیرید تا بتوانید درمان موثری داشته باشید. این در حالی است که طب سوزنی باید در کنار تغذیه سالم و ورزش های مناسب صورت بگیرد و در صورتی که شخص فکر کند دلیلی خاص برای چربی شکمی وجود دارد باید آزمایشات لازم را بدهد تا دارو مصرف کند و یا تحت درمان قرار بگیرد.

پزشکان مجموعه همچنین قبل از شروع درمان به افراد کمک می کنند تا علت چاقی شکمی خود را بیابد. بر اساس نظر کارشناسان سلامت و افراد فعال در طب سنتی و همچنین نظر افرادی که از روش درمانی طب سوزنی سایز شکم استفاده کرده اند، این روش درمانی می تواند بسیار کمک کننده باشد.

چگونگی درمان طب سوزنی سایز شکم

شاید برای شما هم این پرسش به وجود آمده باشد که درمان چاقی شکم به این شیوه چگونه انجام می گیرد. در این روش درمانی از سوزن های نازکی به نام نیدل استفاده می شود. این سوزن ها در بخش هایی از بدن فرو می رود که محل عبور انرژی هستند.

سوزن ها در محل گره های عصبی وارد شده و به این تربیت بدن را دارا به ایجاد واکنش می کنند. با تحریک شدن بدن، فعالیت های متابولیکی مانند ترشح هورمون های آرامش دهنده آغاز شده و از ایجاد فشارهای عصبی و استرس جلوگیری می کنند.

در نهایت با ایجاد آرامش در شخص او را از پرخوری مصون می دارد. نکته دیگری که وجود دارد این است که با بالا رفتن متابولیسم های سلولی سوخت و ساز بدن زیاد شده و در نتیجه چربی سوزی بیشتر می شود.

یکی دیگر از تاثیرات طب سوزنی سایز شکم این است که این روش درمانی بر معده و دستگاه گوارش اثر می کند. به این صورت که این روش درمانی سبب تحریک گوارش شده و سبب کاهش اشتها می شود. در طولانی مدت این امر موجب می شود چربی سوزی در ناحیه شکم و پهلو به راحتی انجام گرفته و وزن بدن کاهش یابد.

نقاط مورد استفاده در طب سوزنی سایز شکم

در روش درمانی کاهش سایز شکم با استفاده از طب سوزنی از نقاط مشخصی برای قرار دادن سوزن ها استفاده می شود. که شامل شش نقطه زیر می باشند.

1. نقطه تحریک کننده گردش خون که در فاصله سه و نیم متری دور ناف و شکم می باشد که سبب افزایش گردش خون در ناحیه شکمی می گردد.

2. نقطه برطرف کننده ورم‌ ناحیه شکمی که در فاصله 7.5 سانتی از زیر شکم قرار دارد و در چربی سوزی بسیار اثرگذار است.

3. نقاط پیرامون گوش که در کنترل میزان اشتها بسیار اثرگذار هستند.

4. نقطه زیر زانو در درمان طب سوزنی سایز شکم سبب می شود معده عملکرد بهتری از خود نشان دهد و هضم غذا آسان تر گردد. می توان به مدت یک دقیقه این نقطه را ماساژ داد.

5. نقطه آرنج برای کم کردن سایز شکم که با تحریک آن روده بزرگ تحریک می شود. با استفاده از ماساژ این نقطه به مدت دو دقیقه می توان به نتایج خوبی رسید.
6. نقطه مچ پا که به قسمت داخلی پا می گویند و 3 سانتی متر از بالای مچ قرار دارد نیز سبب بهبود عملکرد گوارش می شود.

سخن آخر

طب سوزنی سایز شکم یکی از روش های بسیار مفید درمانی است که برای چاقی شکم مورد استفاده قرار می گیرد. این روش حتما باید همراه با رژیم غذایی مناسب و ورزش همراه باشد. مدت زمان درمان با نظر پزشکان صورت بگیرد و در طی روند درمانی ممکن است کم یا زیاد شود.

سوالات متداول طب سوزنی سایز شکم

چاقی شکم  به جمع شدن چربی ها در بخش شکم و دور ناف گفته می شود که می تواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد. چاقی شکم به سبک زندگی انسان، مواد غذایی مورد مصرف او، عادت های غذایی ناسالم و بی تحرکی او وابسته است و گاهی ممکن است به دلیل یک بیماری خاص باشد. این در حالی است که نوع تغذیه بیشترین علت چاقی شکم به شمار می رود….

  1. مصرفی غذاهایی که سرشار از شکر هستند: مانند انواع شیرینی جات، نوشیدنی های شیرین، آب میوه هایی که حاوی شکر هستند و … .

انواع نوشیدنی های الکلی : یکی دیگر از دلایل ایجاد چربی شکمی مشروبات الکلی هستند که باعث می شوند عملکرد کبد مختل شده و فرایند چربی سوزی متوقف شود که در نهایت موجب ایجاد چربی های ناحیه شکم می گردد…..

شاید برای شما هم این پرسش به وجود آمده باشد که درمان چاقی شکم به این شیوه چگونه انجام می گیرد. در این روش درمانی از سوزن های نازکی به نام نیدل استفاده می شود. این سوزن ها در بخش هایی از بدن فرو می رود که محل عبور انرژی هستند….