طب سوزنی گوش یک روش درمانی سنتی و جامع شرقی است که بیش از ۳۰۰۰ سال است که مورد استفاده قرار می گیرد. این روش با بهبود چرخش انرژی در بدن موجب درمان بسیاری از بیماری ها می شود. موسسه جهانی اعتیاد گزارش می دهد که استفاده از طب سوزنی آریکولار در درمان اعتیاد بسیار مفید بوده و منجر به نتایج موفق قابل توجهی می شود.

طب سوزنی برتری های زیادی نسبت به درمان های دارویی دارد. طب سوزنی ایمن تر، با عوارض جانبی بسیار کم و ارزان تر است. از آنجایی که استفاده طولانی مدت از مواد مخدر موجب آسیب به سلامت عمومی بدن و آسیب های جدی به عضوهای مختلف می شود، درمان های دارویی با عوارض جانبی شدید می توانند برای بدن مضر باشند.

بر عکس درمان دارویی، طب سوزنی سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد و میزان متابولیسم را در عضوهایی که باید با بیماری های مختلف و عفونت ها مبارزه کنند، بالا می برد.

طب سوزنی آریکولار روشی ایمن برای رهایی از عوارض ترک الکل و مواد مخدر در طول دوره سم زدایی است. طب سوزنی فواید زیر را در پروسه ترک اعتیاد در بر دارد:

  • هوس و نیاز به مصرف الکل و مواد مخدر را کاهش می دهد
  • خواب را بهبود می بخشد
  • باعث ایجاد آرامش در فرد می شود
  • ترشح اندورفین را تحریک کرده و موجب بهبود سیستم ایمنی، کاهش درد و کاهش استرس و اضطراب می گردد

متخصصین طب سوزنی حاضر در این مرکز، سوزن های باریک را به آرامی در زیر پوست گوش خارجی وارد می کنند. این سوزن ها در ۵ نقطه تعیین شده و به عمق ۳ میلیمتر وارد می شوند. پروسه طب سوزنی گوش در این مرکز در محیطی آرام انجام شده و زمان لازم در هر جلسه حدود ۴۰ دقیقه است. برای رعایت بهداشت، سوزن های یک بار مصرف و استرلیزه مورد استفاده قرار می گیرند.

منبع

http://www.castlecraig.co.uk/treatment/complementary-therapies/acupuncture
http://www.intechopen.com/books/complementary-therapies-for-the-body-mind-and-soul/role-of-acupuncture-in-the-treatment-of-drug-addiction