طب سوزنی با asp

اکثر مردم دارای حداقل آشنایی با طب سوزنی هستند، حتی اگر هیچ تجربه درمانی قبلی نداشته باشند. آن‌ها می‌دانند که برای مثال در طب سوزنی از کاشت سوزن‌های باریک و استریل در نقاط مختلف بدن برای درمان درد یا سایر اختلالات استفاده می‌شود. این مدل از طب سوزنی به عنوان یک روش کلاسیک شناخته می‌شود. با این حال فرم‌های دیگری از طب سوزنی نیز وجود دارد که برخلاف روش کلاسیک، برای درمان انواع بیماری‌ها فقط در یک ناحیه مشخصی از بدن متمرکز می‌شود. این روش که در آن فقط از یک ناحیه بدن مانند گوش، جمجمه یا دست، به جای کل بدن برای کاشت سوزن استفاده می‌شود، روش میکروسیستم نام دارد. روش Auriculotherapy ، فرمی از طب سوزنی است که اولین بار بوسیله پزشک فرانسوی Paul Nogier ابداع شده که در آن بر گوش به عنوان ناحیه اصلی درمان تمرکز می‌شود. این روش برای درمان انواع مختلفی از اختلالات مانند درد، اضطراب، افسردگی، خشکی دهان، میگرن، اعتیاد و بسیاری عارضه‌های دیگر استفاده می‌شود. در سال‌های اخیر، روش منحصر به فردی از طب سوزنی گوش بوجود آمده است که به نام طب سوزنی کارزار یا میدان نبرد شناخته می‌شود. این روش که نوعی طب سوزنی سریع است، بوسیله یکی از پزشکان ارتش آمریکا، Richard Niemtzow، ابداع شده است. این روش با هدف درمان سریع و موثر درد ناشی از زخم سربازان ارتش در غیاب داروهای مدرن توسعه یافته است. در این روش که می‌توان آن را طب سوزنی با asp نیز نامید از سوزن‌هایی به نام auricular semi-permanent (asp) برای درمان استفاده می‌شود. سوزن مورد استفاده در طب سوزنی با asp بسیار کوچک بوده و از طلا یا استیل ضد زنگ ساخته می‌شود.

در طب سوزنی با asp ، سوزن‌ها در نقطه مشخصی از گوش کاشته شده و به مدت دو الی سه روز در آن مکان باقی می‌مانند. از آنجا که گوش بسیار حساس بوده و حاوی اعصاب فراوان است، طب سوزنی با asp می‌تواند بطور چشمگیری در درمان درد و سایر اختلالات موثر باشد. زمانی که سوزن در محل خود کاشته شده است فرد می‌تواند بدون مشکل بخوابد، استحمام کند یا از تلفن استفاده نماید. فرد در طی روز دو الی سه بار باید گوش خود را از نظر علائم سوزش یا عفونت معاینه کرده و در صورت مشاهده این موارد، سوزن را خارج کند.

طب سوزنی با asp روشی ایمن و بسیار موثر است و تنها عوارض جانبی احتمالی آن احساس ناراحتی یا سوزش و عفونت روی گوش است.

بطور کلی تکنیک طب سوزنی با asp نسبت به کاشت سوزن‌های معمولی در روش میکروسیستم گوش بسیار سریع‌تر سبب تحریک می‌شود. این سوزن‌ها در پلاستیک‌هایی نگهداری می‌شوند که امکان کاشت سریع آن‌ها را در حالت استریل فراهم می‌آورد و ریسک آلودگی را می‌کاهد. سوزن‌های asp پس از کاشت در گوش بوسیله چسب قابل پوشاندن هستند و تا زمانی که در محل قرار دارند، تاثیر خود را اعمال می‌کنند. در اکثر موارد و پس از مشاهده کاهش چشمگیر درد بوسیله بیمار، سوزن‌ها برای دو الی سه روز خارج شده و مجددا درمان تا رفع کامل درد تکرار می‌شود.

با کلیک روی “بیماری‌های قابل درمان با طب سوزنی” می‌توانید با خدمات مختلف ما آشنا شوید و در صورت تمایل برای تماس با ما و کسب اطلاعات بیش‌تر اینجا کلیک کنید.