طب سوزنی به خودی خود موجب کاهش وزن نمی شود، اما هنگامی که طب سوزنی همراه با شیوه صحیح زندگی و کاهش وزن به کار برده شود، به تناسب اندام شما کمک خواهد کرد. در اینجا به روش هایی که طب سوزنی به شما در کاهش وزن و رسیدن به اندام ایده آل کمک می کند اشاره می شود:

  • تنظیم متابولیسم: طب سوزنی به تنظیم متابولیسم بدن شما کمک می کند.بسیاری از مردم به دلیل خوردن زیاد و کم بودن متابولیسم بدنشان یا داشتن مشکل تیروئید اضافه وزن دارند. طب سوزنی غده تیروئید و غدد درون ریز شما را تحریک می کند و موجب به تعادل رسیدن قند خون شما می شود. به این ترتیب بدن شما برای هماهنگ شدن با رژیم غذایی جدیدتان آماده می شود و کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام تسریع می گردد.
  • کاهش میل به خوردن: طب سوزنی با تنظیم قند خون و متابولیسم، میل شما به خوردن را کنترل می کند. همچنین طب سوزنی میل به کشیدن سیگار و قلیان را نیز می تواند کم کند.
  • کمک به هضم غذا: نکته مهم در اینجا این است که سبک زندگی و غذا خوردن نا سالم تنها دلیل داشتن هاضمه و گوارش بد نیست. طب سوزنی می تواند با هماهنگ کردن و پاکسازی مسیر گوارش، دستگاه گوارش شما را به تعادل برساند. به این ترتیب نه تنها به تناسب اندام شما کمک می کند، بلکه به برطرف شدن مشکلاتی مانند نفخ، گاز معده، سوزش معده، یبوست و اسهال نیز کمک می کند.
  • ایجاد آرامش: بسیاری از مردم به دلیل داشتن استرس و اضطراب زیاد و کمبود استراحت به عادات بد غذایی روی می آورند. طب سوزنی به شما کمک می کند تا از استرس خود بکاهید، آرامش داشته باشید و بتوانید رخ داد های زندگی را ساده تر کنترل و حل نمایید. با کم شدن استرس، کاهش وزن و تناسب اندام شما تسریع می شود.
  • پاکسازی بدن: همه روش های پاکسازی بدن طبق روش های خاص سم زدایی عمل نمی کنند. طب سوزنی می تواند سموم خطرناکی که طی سالیان طولانی در بدن جمع شده اند را پاکسازی کند.

استفاده از طب سوزنی برای کاهش وزن و تناسب اندام

حال که در مورد فواید طب سوزنی در کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام می دانید، قدم های لازم برای بهره بردن مناسب از این روش را بخوانید:

  • برای خودتان هدف تعیین کنید: طب سوزنی در کاهش وزن به شما کمک می کند، اما شما نیز باید انگیزه کافی برای تغییر در شیوه زندگیتان داشته باشید. بنابراین باید برای خودتان هدف تعیین کنید و ببینید طب سوزنی چگونه در رسیدن به هدف می تواند شما را یاری کند.
  • مراقب باشید: یک متخصص طب سوزنی با تجربه که با او راحت هستید را برای این کار انتخاب کنید.
  • برنامه ریزی کنید: بعد از انتخاب متخصص طب سوزنی، با او در مورد هدف خود صحبت کنید و برای رسیدن به هدف، بهترین برنامه ریزی را داشته باشید. در مورد زمان مورد نیاز و تعداد جلسات مراجعه نیز با او صحبت کنید.
  • به برنامه ریزی تان عمل کنید: بدون عمل به برنامه ریزی به هدف نمی رسید. اگر در مسیر به مشکلی برخورد کردید، با پزشک خود در این باره صحبت کنید تا برنامه ریزی مناسب تری برای شما داشته باشد.
  • رها نکنید: هنگامی که به هدف خود رسیدید، سبک زندگی صحیح و برنامه ریزی برای حفظ تناسب اندام را رها نکنید.
منبع

https://blog.udemy.com/acupuncture-for-weight-loss/

Privacy Preference Center

تماس با ما