درمان افتادگی سینه با طب سوزنی

سینه از بافت چربی و غدد تولید کننده شیر تشکیل شده و بوسیله پوست که به علت داشتن پروتئین الاستین ذاتا الاستیک است، پوشیده می‌شود. عوامل مختلفی می‌تواند باعث بروز افتادگی سینه شود که با کنترل آن‌ها می‌توان به درمان افتادگی سینه کمک کرد. از طرفی روش‌های مختلفی نیز برای درمان افتادگی سینه بعد از وقوع آن، وجود دارد.

عواملی مانند سیگار کشیدن یا تغییرات وزن ناگهانی (مانند حالتی که حین بارداری رخ می‌دهد) به عنوان دلایل رایج افتادگی سینه مطرح می‌شوند. سیگار کشیدن با تخریب پروتئین‌های الاستین باعث کاهش الاستیسیته پوست و در نتیجه سبب کاهش استحکام پوست اطراف سینه و افتادگی بافت آن می‌شود.

برای درمان افتادگی سینه توصیه‌های مختلفی وجود دارد. اولین توصیه تلاش برای حفظ وزن است. حفظ وزن در حد نرمال می‌تواند در حفظ استحکام سینه موثر باشد.

نوشیدن آب کافی ضمن فواید بسیاری که برای اندام‌های داخلی دارد، در حفظ سلامت و شادابی پوست نیز موثر است. عدم نوشیدن آب کافی فرآیند پیری را تسریع می‌کند. لذا با کاهش استحکام پوست منجر به افتادگی سینه می‌شود.

رژیم غذایی مناسب حاوی ویتامین C، تخم‌مرغ و پروتئین‌های حاوی سولفور می‌تواند سلامت سینه‌ها را تقویت کند. در حالی که مواد غذایی سرخ شده همانند سیگار کشیدن باعث پیری و تخریب بافت‌های پیوندی می‌شود.

ورزش کردن نیز می‌تواند در کنار سایر توصیه‌ها به حفط استحکام و فرم سینه‌ها کمک کند. ورزش‌های مناسب با تقویت عضلات زیرین سینه و پیرامون آن می‌تواند به استحکام سینه‌ها کمک کند.

از جمله روش‌های طبیعی دیگر که می‌تواند به درمان افتادگی سینه کمک کند، استفاده از طب سوزنی است. طب سوزنی روشی ایمن است که طی آن هیچ درد یا زخمی ایجاد نمی‌شود. تنها نکته در این روش آنی نبودن نتایج درمان است. از طرفی طب سوزنی برخلاف سایر روش‌های تهاجمی مانند جراحی پروتز سینه، فاقد عارضه جانبی مهمی بوده و بر روی فعالیت‌های روزانه و عادی اثر نمی‌گذارد. از جمله دیگر تفاوت‌های طب سوزنی با جراحی پروتز سینه این است که در طب سوزنی سایز سینه‌ها ثابت باقی نمی‌ماند در حالی که پروتز یک سایز کاملا ثابت دارد. طب سوزنی از طریق تقویت استحکام بافت سینه به تقویت شکل ظاهری سینه‌ها کمک می‌کند. طب سوزنی با تقویت گردش خون به حفظ سلامت پوست و تقویت بافت سینه کمک می‌کند.

وجود چنین مزایایی در طب سوزنی نسبت به جراحی، منجر به رشد چشمگیر این روش برای درمان افتادگی سینه در آمریکا شده است. همچنین درمان افتادگی سینه با طب سوزنی در کشورهای آسیایی مانند تایوان و کره جنوبی نیز در میان شخصیت‌های معروف و مدل‌ها، بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

برای دستیابی به نتیجه مطلوب در درمان افتادگی سینه با طب سوزنی، لازم است متخصص طب سوزنی قبلا شرایط فیزیکی فرد را ارزیابی کرده باشد. یک پروتکل درمانی رایج با طب سوزنی به این گونه است که فرد بر روی تخت دراز کشیده و سینه به وسیله پارچه‌ای پوشانده می‌شود. سوزن‌ها در نقاط مخصوصی (لزوما در محل سینه‌ها قرار ندارند) که از قبل مشخص هستند قرار داده شده و به مدت ۳۰ الی ۴۵ دقیقه در محل باقی می‌مانند.

به طور معمول، هر دوره درمان شامل ۱۲ جلسه بوده که هفته‌ای یک یا دو جلسه برگزار می‌شود. تعداد جلسه‌ها و نوع درمان به نتیجه مورد نظر فرد و خصوصیات فیزیکی وی بستگی دارد.

برای آشنایی با خدمات متنوع موسسه جامع طب سوزنی ایران برای درمان بیماری‌های مختلف می‌توانید روی خدمات کلیک کنید.
در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات تماس و تعیین وقت قبلی روی تماس با ما کلیک کنید.

Privacy Preference Center

تماس با ما