آیا علائم ناشی از سرطان با طب سوزنی کمتر می‌شود؟

آیا علائم ناشی از سرطان با طب سوزنی کمتر می‌شود؟

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

کاهش علائم سرطان با طب سوزنی

بر اساس تحقیقات پزشکی اخیر در آمریکا، مشخص شده است که طب سوزنی می‌تواند یک روش کمکی موثر و ایمن برای افرادی باشد که از عوارض سرطان رنج می‌برند. این روش می‌تواند عوارض جانبی ناشی از سایر روش‌های درمانی سرطان مانند شیمی درمانی، جراحی، پرتودرمانی و هورمون درمانی را کنترل کند.

برای مثال در مطالعه‌ای بر روی 302 فرد مبتلا به سرطان سینه در طی شش هفته، مشخص شد که طب سوزنی قادر به کنترل مشکلات ناشی از سرطان بوده است. از جمله این مشکلات عبارتند از خستگی‌های فکری، دردهای فیزیکی، اضطراب و افسردگی. همچنین به نظر می‌رسد طب سوزنی در موارد زیر نیز مفید بوده است:

  • بر طرف کردن حالت تهوع و استفراغ ناشی از شیمی درمانی
  • برطرف کردن خشکی پوست ناشی از پرتودرمانی
  • کاهش عوارض هورمون درمانی مانند گرمای ناگهانی پوست یا قرمزی
  • دردهای مفاصل ناشی از درمان بوسیله مهارکننده‌های آروماتیک
  • کاهش دردهای فیزیکی سرطان

در مطالعاتی دیگر اثر طب سوزنی بر روی عملکرد اعصاب محیطی، یبوست، کاهش اشتها، خستگی، بی‌خوابی و سایر اختلالات مربوط به خواب، تنگی نفس، اضطراب، افسردگی و تعداد گلبول‌های سفید خون مورد بررسی قرار گرفته است. اگرچه طب سوزنی، در صورت انجام بوسیله فرد متخصص، برای افراد در هر سنی بی‌خطر است، اما در مواردی استفاده از آن باید با احتیاط صورت گیرد مثل:

  • خونریزی: افرادی که دچار اختلالات خونریزی هستند، افراد مبتلا به کمبود پلاکت یا افرادی که از رقیق کننده‌های خون استفاده می‌کنند، نباید از این روش استفاده کنند.
  • عفونت: افرادی که تعداد گلبول‌های سفید آن‌ها از حد طبیعی کمتر است به دلیل ریسک بالای ابتلا به عفونت، نباید از طب سوزنی استفاده کنند.
  • لینفادم: افرادی که جراحی لینفادم انجام داده‌اند، در محل جراحی (بازو یا پا) نباید طب سوزنی انجام دهند. به نظر می‌رسد استفاده از طب سوزنی در این نواحی ریسک عفونت را بالا می‌برد.

با کلیک روی “بیماری‌های قابل درمان با طب سوزنی” می‌توانید با خدمات مختلف ما آشنا شوید و در صورت تمایل برای تماس با ما و کسب اطلاعات بیش‌تر اینجا کلیک کنید.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*