لاغری شکم و پهلو با طب سوزنی

کمبود وقت و از طرفی هزینه بالای روش‌های مدرن، افراد را وادار به استفاده از روش‌های جایگزین جهت لاغر شدن کرده است. این روش‌های جایگزین ضمن موثر بودن به صرفه جویی در هزینه و وقت افراد کمک می‌کند. یکی از این روش‌های جایگزین، استفاده از طب سوزنی جهت لاغری شکم و پهلو است. مزیت استفاده از طب سوزنی ضمن لاغری شکم و پهلو این است که در هر جلسه، به افزایش آرامش و برطرف کردن استرس و اضطراب نیز کمک می‌کند. طب سوزنی اگرچه به عنوان یک روش سنتی شناخته می‌شود اما امروزه با استفاده از روش‌های جدید، مطالعات آزمایشگاهی مختلفی در تایید عملکرد آن صورت گرفته است.

در تکنیک طب سوزنی برای لاغری شکم و پهلو ، از تحریک نقاط مشخصی بر روی بدن بوسیله سوزن‌های بسیار نازک و استریل استفاده می‌شود. تحریک این نقاط سبب بهبود عملکرد بدن و در نتیجه افزایش سلامت جسمی و روحی می‌شود. در طی این فرآیند، نیاز به مصرف هیچ ترکیب دارویی نبوده و در نتیجه فرد از عوارض جانبی مصرف دارو در امان خواهد بود. نکته جالب توجه در استفاده از طب سوزنی برای لاغری شکم و پهلو این است که ضمن استفاده از این روش، دیگر نیازی به رعایت رژیم غذایی سخت و طاقت‌فرسا نیست. تنها چیزی که لازم است، رعایت و تنظیم مصرف مواد غذایی متناسب با نیاز بدن و حفظ وزن سالم برای هر فرد است.

بعضی از جنبه‌های استفاده از طب سوزنی در لاغری شکم و پهلو عبارتند از:

  • ادعا می‌شود که طب سوزنی منجر به افزایش گردش خون در بدن می‌گردد. افزایش گردش خون برای برقراری جریان انرژی در بدن ضروری بوده و به سوزاندن کالری کمک می‌کند. همچنین طب سوزنی از طریق تعدیل اشتها و افزایش سوخت و ساز بدن، به جذب و مصرف هرچه بهتر مواد غذایی کمک می‌کند. از طرفی استفاده از طب سوزنی سبب کاهش استرس و افزایش آرامش فرد می‌شود. عدم تعادل در این دو پارامتر، یکی از دلایل مصرف بی‌رویه غذا است. اضطراب و استرس با تحریک سیستم عصبی خودمختار منجر به رهاسازی آدرنالین و کورتیزول می‌شود. این دو هورمون ضمن افزایش اشتها باعث مصرف بیش از حد غذا توسط فرد می‌شوند.
  • طب سوزنی به افزایش سطح هورمون اندورفین در بدن کمک می‌کند. اندورفین بر روی سیستم لیمبیک، مخصوصا هیپوتالاموس، اثر می‌گذارد. این تاثیرات ظرفیت و تمایل فرد برای حل مشکلات از جمله مشکل افزایش وزن را بالا می‌برد.
  • در لاغری شکم و پهلو بوسیله طب سوزنی، نقاطی تحریک می‌شوند تا عملکرد معده، غدد درون ریز، طحال، تیروئید، کلیه، شش و دهان تعدیل و تنظیم گردد.
  • یکی از نقاط طب سوزنی در لاغری شکم و پهلو ، گوش است. قرار دادن سوزن در نقاط خاصی بر روی گوش می‌تواند بر روی اشتهای فرد اثر بگذارد. بر اساس تحقیقات جدید، تحریک نقاطی روی گوش حتی می‌تواند سطح انسولین در بدن را نیز تنظیم کند.
  • در هر جلسه طب سوزنی، حدود ۳۰ سوزن در نقاط مختلف بدن قرار داده می‌شود و هر جلسه، تنها حدود ۱۵ الی ۲۰ دقیقه زمان می‌برد.

با کلیک روی “بیماری‌های قابل درمان با طب سوزنی” می‌توانید با خدمات مختلف ما آشنا شوید و در صورت تمایل برای تماس با ما و کسب اطلاعات بیش‌تر اینجا کلیک کنید.