بعد از زایمان یا کاهش وزن، اشتیاق فرد برای بازگشت به فرم ایده‌آل اندام ممکن است تحت تاثیر افتادگی پوست شکم قرار گیرد. چالش رفع شکم افتاده با افزایش سن فرد جدی‌تر می‌شود چراکه تولید کلاژن با افزایش سن کمتر شده که در نتیجه خاصیت الاستیک پوست کاهش می‌یابد. ورزش، تغییر سبک زندگی و روش‌های مدرن پزشکی از جمله راه‌کارهای درمانی شکم افتاده هستند.

فعالیت ورزشی منظم و روزانه می‌تواند به درمان افتادگی شکم کمک کند. انجام روزانه ۳۰ دقیقه فعالیت هوازی مانند پیاده‌روی یا دوچرخه‌ سواری به تدریج به سوختن کالری و فرم گرفتن بدن و پوست منتهی می‌شود. انجام ۱۵۰ دقیقه فعالیت هوازی در هفته برای ارتقاء کیفیت سلامتی و ۳۰۰ دقیقه در هفته برای کاهش وزن توصیه می‌شود.

رعایت یک رژیم غذایی سالم حاوی پروتئین و چربی‌های خوب مانند ماهی یا آجیل در کنار نوشیدن مقدار کافی آب به متابولیسم بهتر سلول‌ها، حفظ شادابی و الاستیسیته پوست کمک کرده که در نتیجه به درمان افتادگی شکم کمک می‌کند.

براساس گزارش منتشر شده از دانشگاه مریلند مصرف کرم یا لوسیون‌های محتوی ویتامین C، بعلت کمک به تولید کلاژن و کاهش چین و چروک می‌توانند به درمان شکم افتاده کمک کند.

جراحی زیبایی نیز یکی دیگر از راه‌های درمان شکم افتاده است که قبل از انجام لازم است در مورد فواید و مضرات آن با پزشک متخصص مشورت کرد. چنانچه فرد بیش از ۴۰ کیلو از وزنش را از دست داده باشد، معمولا جراحی تنها راه درمان افتادگی شکم خواهد بود که در این روش پوست اضافی برداشته شده و پوست کشیده می‌شود. بعد از جراحی ممکن است آثار زخم باقی بماند که البته در هر صورت از شکم افتاده کمتر جلب توجه می‌کند.

ماساژ ناحیه شکم نیز از طریق افزایش گردش خون در ناحیه نقش ضد پیری ایفا می‌کند. در نتیجه به حفظ استحکام پوست کمک می‌کند.

یکی دیگر از روش‌هایی که برای درمان شکم افتاده بکار می‌رود طب سوزنی است. از آنجایی که طب سوزنی ضمن تنظیم عملکرد طحال و معده، سبب تقویت گردش خون در پوست می‌شود لذا به اکسیژن رسانی و غذا رسانی به سلول‌ها کمک کرده و مانع از پیری و تضعیف پوست می‌شود.

برای کسب اطلاعات از تکنیک‌هایی برای کوچک کردن شکم روی لینک آن کلیک کنید.

با کلیک روی “بیماری‌های قابل درمان با طب سوزنی” می‌توانید با خدمات مختلف ما آشنا شوید و در صورت تمایل برای تماس با ما و کسب اطلاعات بیش‌تر اینجا کلیک کنید.