به نظر می‌رسد امبدینگ شکم، سیستم درون ریز را تحریک کرده، گردش خون را بهبود بخشیده، میزان جذب آب و متابولیسم بدن را ارتقا داده و از این طریق اثرات سیستماتیک مفیدی بر بدن به جای می‌گذارد. در ادامه به بررسی این روش می پردازیم با ما همراه باشید .

نوعی فیبر طبیعی که از روده گاو و گوسفند استخراج می‌شود و آن را زه (catgut) می‌نامند، بکار گرفته می‌شود تا به وسیله سوزن در محل مربوط به طب سوزنی جاسازی شود. به این روش اصطلاحا امبدینگ زه می‌گویند که می‌تواند تحریک پذیری و برانگیختگی در آن محل را به طور پیوسته حدود ۷ تا ۱۰ روز حفظ کند و نیاز به سوزن‌های مکرر را برطرف می‌کند. این فیبر پس از این مدت به طور کامل جذب بدن می‌شود.

روش انجام امبدینگ نخ در ناحیه شکم

ابتدا یک یا دو نقطه برای درمان انتخاب شده و استریل می‌گردد. حدود ۰.۵ درصد محلول procaine (نوعی بی‌حس کننده) در محل ورود و خروج سوزن تزریق می‌شود. سپس به وسیله تیغ جراحی یک برش بسیار کوچک در محل ایجاد کرده و با استفاده از یک سوزن منحنی با اندازه مناسب، فیبر را در اطراف نقطه مورد نظر فرو می‌برند. سوزن در بافت زیر پوستی فرو برده و از سمت دیگر خارج می‌شود. فیبر به همراه سوزن در عمقی حدود ۱ الی ۱.۵ سانتیمتر زیر نقطه مربوطه قرار داده میشود. سپس دو انتهای فیبر در نزدیکترین فاصله از سطح پوست بریده می‌شود. محل بخیه به وسیله یک گاز استریل به مدت چند روز پانسمان می‌شود.

امبدینگ شکم Catgut embedding

در روشی دیگر، از فیبر به صورت بخیه‌های حلقوی در اطراف نقطه مربوط به طب سوزنی استفاده می‌شود. اخیرا از سوزن‌های خاص مربوط به کمر (lumbar) برای فرو بردن فیبر در نقطه طب سوزنی استفاده شده است. این روش بسیار ساده‌تر بوده و فیبر می‌تواند در هر عمقی در نقطه مربوطه جاسازی شود. بعضی پزشکان چینی از سوزن‌هایی با قطر ۰.۶ میلیمتر استفاده می‌کنند که استفاده از این سوزن‌ها، درد امبدینگ نخ را کمتر و از طرفی فرآیند جذب فیبر را تسریع می‌کند.

امبدینگ شکم به شرایط بدنی فرد بستگی داشته و قبل از تیمار، یک مشاوره پزشکی انجام خواهد شد. در حقیقت امبدینگ شکم نوعی طب سوزنی است، با این تفاوت که در اینجا نقطه خاص مربوط به طب سوزنی به طور ملایم و پیوسته، تا زمانی که بیماری یا ناراحتی برطرف شود، تحریک می‌شود. این تداوم تحریک در نقطه مورد نظر می‌تواند به طور قابل توجهی فرآیند کاهش وزن را بهبود بخشد، متابولیسم را تقویت کند و حتی به تناسب اندام مخصوصا سینه‌ها بی‌انجامد. در مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۴ توسط Jessica M. و همکارانشان در مجله Journal of research in medical science به چاپ رسیده است، طی بررسی بر روی ۹۹ داوطلب زن مبتلا به چاقی، تحریک نقاط مربوط به طب سوزنی بر کنترل وزن داوطلبان موثر گزارش شده است. همچنین طی این گزارش اثر همزمان امبدینگ لاغری به همراه سوزاندن گیاهان دارویی در مجاورت نقاط طب سوزنی بسیار تاکید شده است. از جمله اثرات دیگر امبدینگ لاغری کاهش چربی و کاهش مقاومت بدن در برابر انسولین و لپتین را می‌توان نام برد که در مطالعات دیگر نتایج آن گزارش شده است. به طوری که این اثرات مثبت بر حساسیت نسبت به انسولین می‌تواند حتی برای ۱ سال بعد از انجام امبدینگ لاغری باقی بماند که نشان دهنده اثرگذاری پایدار این روش است.

به نظر می‌رسد امبدینگ شکم، سیستم درون ریز را تحریک کرده، گردش خون را بهبود بخشیده، میزان جذب آب و متابولیسم بدن را ارتقا داده و از این طریق اثرات سیستماتیک مفیدی بر بدن به جای می‌گذارد.

منابع

http://www.zentofitness.com/embedding-catgut-tissue-cupping/

Catgut embedding acupuncture.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4214018/

http://health.myhome568.com/traditional-chinese-medicine-catgut-weight-loss-with-diet-control-embedding-for-weight-reduction-easy-the-topic/

روش انجام امبدینگ نخ در ناحیه شکم


برای خواندن مطالب درمورد افسردگی و طب سوزنی:

امبدینگ شکم

امبدینگ شکم یکی از روش های جراحی در حوزه فرم سازی بدن است که امروز قصد داریم تا در خصوص تمام زوایای آن با هم صحبت کنیم. داشتن هیکل و بدنی که روی فرم باشد یکی از الویت ها و انتخاب های هر انسان است و اگر کمی دقت کنید همیشه این جملات را از اطرافیان خود می شنوید که قصد دارند به زودی در باشگاه ثبت نام کنند، رژیم غذایی خود را تغییر دهند و یا پیاده روی را آغاز نمایند تا بتوانند به فرم بدنی ایده آل خود برسند.
این روش ها در 60 الی 70 درصد مواقع پاسخگو است؛ اما در الباقی موارد چطور؟ آیا همیشه این راه حل ها می تواند فرد را به نتیجه دلخواهش برساند؟ مسلما خیر. دلایل بسیار متفاوت و گسترده ای وجود دارند که سبب می شوند ورزش کردن، رژیم غذایی و…جوابگو نباشد. در این موارد علم پزشکی به کمک فرد می آید و با روش هایی همچون امبدینگ کاری می کند تا نتیجه مورد نظر حاصل شود.

امبدینگ چیست؟

ابتدا و پیش از پرداختن به هر موضوع دیگری باید بدانیم که امبدینگ چیست. شاید نتوانید باور کنید اما امبدینگ یا لاغری با نخ، یک روش درمانی است که ارتباط مستقیمی با طب سوزنی دارد و در واقع می توان گفت علمی باستانی و قدیمی محسوب می شود. در زبان فارسی به آن “طب سوزنی نشایی” نیز گفته می شود. از این طب سوزنی نشایی حدود 30 سال پیش برای درمان بیماران سرطانی که نیاز به تاثیر فوری داشتند به صورت گسترده و برای اولین بار استفاده شد.
زمانی که ورزش می کنید یا رژیم های غذایی مختلفی را در برنامه خود قرار می دهید، تمام بدن شما متناسب با هم شروع به لاغر شدن و فرم گرفتن می کند و نمی توانید به صورت دلبخواهی یک نقطه را مدنظر قرار دهید.
در روش امبدینگ در عوض استفاده از سوزن های طب سوزنی، از نخ های لاغری که از جنس کت گوت یا کرومیک هستند استفاده می شود. این نخ ها به مرور جذب بدن می شوند و می توانند لاغری موضعی و سریعی را برای فرد پدید آورند. در ادامه در خصوص چگونگی عملکرد امبدینگ توضیحات بیشتری را ارائه کرده ایم.

چگونگی عملکرد امبدینگ در لاغری

اما نحوه عملکرد امبدینگ به چه شکل است؟ در امبدینگ همان طور که گفته شد در عوض استفاده از سوزن های لاغری، از نخ لاغری استفاده می کنند. معمولا این نخ را در همان نقاطی که سوزن های طب سوزنی در آن فرو می روند، می کارند. نخ ها معمولا 5 سانتی متری هستند و هر بار که در نقطه ای از بدن کاشته می شوند، با استفاده از سوزن های طب سوزنی به آن ها شوک داده می شود تا جذب بدن شوند.
به طور کلی بین سه هفته الی یک ماه و نیم طول می کشد تا نخ های لاغری جذب بدن شوند. در همین مدت 3 الی 6 هفته ای فرد می تواند با انجام دادن فعالیت های روزانه خودش و تمرینات مخصوصی، روند جذب نخ ها را تسریع کند تا لاغری نیز زودتر صورت گیرد.

موارد استفاده از امبدینگ

در چه مواردی می توان از امبدینگ استفاده کرد؟ این سوالی است که شاید ذهن بسیاری از افراد را تا اینجای مطلب درگیر خودش کرده باشد و بخواهند بدانند که آیا شرایط لازم برای انجام امبدینگ را دارند یا خیر.

1-لاغری

لاغری در هر نقطه ای از بدن که مدنظر باشد، می توان با امبدینگ به آن دست پیدا کرد. بنابراین اولین کاربرد نخ لاغری برای از بین بردن چاقی های بدن است.

2-رفع چین و چروک

چروک هایی که دور دهان و بینی و بر روی پیشانی به وجود می آیند شاید در نگاه اول زیاد مهم نباشند، اما در نهایت تاثیر زیادی را بر روی زیبایی چهره شما دارند. با استفاده از لاغری کت گوت می توانید این چروک ها را نیز از بین ببرید.

3-اصلاح ستون فقرات

افراد بسیاری دچار قوز کمر و انحراف ستون فقرات می شوند. با استفاده از امبدینگ شکم نه تنها می توان چربی های شکم را از بین برد، بلکه حتی می توان این نوع از ستون فقرات ها را نیز اصلاح کرد و به حالت اولیه خود بازگرداند.

امبدینگ شکم


برای خواندن مطالب درمورد طب سوزنی و ترک اعتیاد:

4-درمان فتق

حتما تا به حال نام فتق را زیاد شنیده اید. زمانی فتق رخ می دهد که یکی از اندام ها از جای خود تکان بخورد و به دیگر ارگان های بدن نیز آسیب وارد کند که می تواند درد بسیار شدیدی نیز داشته باشد. با استفاده از امبدینگ شکم می توان هم فتق شکم و هم فتق ران ها را درمان کرد.

5-درمان دردهای مزمن

پنجمین مورد مربوط به درمان کردن دردهای مزمنی می شود که در قسمت های مختلف بدن وجود دارند. این دردها غالبا در قسمت پشت و کمر، سرشانه ها و…هستند که با استفاده از امبدینگ شکم می توان به درمان و تسکین آن ها پرداخت.

بیماری های قابل درمان با امبدینگ

چه بیماری هایی با امبدینگ قابل درمان هستند و چه افرادی می توانند از این روش استفاده کنند؟

1-افراد چاق

هر کدام از افرادی که در دور و اطراف خودتان می بینید که دچار چاقی شده اند، می توانند از روش امبدینگ برای لاغری خود استفاده کنند. تفاوتی ندارد که این چاقی به مقدار کم باشد و یا بسیار از حد خودش گذشته باشد.

2-داشتن سلامت عمومی

هر فردی که تصمیم می گیرد تا با امبدینگ خود را لاغر کند، باید سلامت عمومی خوبی نیز داشته باشد تا طی دوره درمان دچار مشکل نشود. این سلامت عمومی به موارد مختلفی ارتباط پیدا می کند که بهتر است در مورد آن اطلاعات کافی را داشته باشید.

3-افراد بالای 18 سال

معمولا حداقل سن برای تمام عمل های جراحی و موارد این چنینی سن حداقل 18 سال است، در خصوص امبدینگ نیز این نکته صدق می کند، اما در خصوص حداکثر سن صحبتی نیست و اگر سن بالایی دارید، بهتر است با پزشک در این زمینه مشورت کنید.

4-افراد دارای ورزش و رژیم غذایی

معمولا افراد بسیاری هستند که با ورزش و رژیم غذایی هم نمی توانند از شر چربی های زائد خود رهایی پیدا کنند. این افراد نیاز دارند تا با یک روش بهتر به نتیجه دلخواه خود برسند. در این بین این روش می تواند امبدینگ باشد.

5-افراد دارای چربی های سخت

معمولا چربی هایی که در قسمت های مختلف بدن تجمع پیدا می کنند، دارای درجه های سختی مختلفی نیز هستند. چربی های سخت که غالبا در قسمت شکم و پهلو جمع می شوند، همگی چربی های مقاومی هستند که به راحتی نیز از بین نمی روند. این چربی های مقاوم را می توان با روش امبدینگ از بین برد.

معایب انجام امبدینگ

معایب و یا عوارضی که هر روش درمانی دارد، بستگی به میزان ضرری است که به بدن می رساند. خواه این ضرر با داروهای شیمیایی باشد، خواه آن که از طریق روش های تهاجمی همچون عمل های جراحی کار لاغری انجام شود. شاید گمان کنید که روش امبدینگ نیز از این قاعده مستثنی نیست، اما اشتباه می کنید.
در واقع تاکنون هیچ گونه شکایت و گزارشی مبنی بر وجود عوارض امبدینگ یا لاغری با نخ موضعی وجود نداشته است. تنها چیزی که بسیاری از بیماران آن را عنوان کرده اند، در خصوص گرم تر شدن قسمت مورد نظر است که پس از گذشت چند روز خود به خود و بدون نیاز به مصرف داروی خاصی برطرف می شود. بنابراین می توان گفت امبدینگ یکی از امن ترین و بهترین روش هایی است که می توان برای لاغری شکم به آن تکیه کرد.

چگونگی عملکرد امبدینگ در لاغری


برای خواندن مطالب درمورد طب سوزنی دیسک کمر:

کلام آخر

انتخاب روش لاغری و کاهش وزن مثل امبدینگ شکم حتما باید با توجه به شرایط هر فرد توسط متخصص انجام گیرد. اگر مطمئن نیستید که کدام روش لاغری برای شما مناسب است می توانید جهت مشاوره با متخصصین طب سوزنی ما تماس بگیرید.

ابتدا یک یا دو نقطه برای درمان انتخاب شده و استریل می‌گردد. حدود ۰.۵ درصد محلول procaine (نوعی بی‌حس کننده) در محل ورود و خروج سوزن تزریق می‌شود. سپس به وسیله تیغ جراحی یک برش بسیار کوچک در محل ایجاد کرده و……

امبدینگ شکم یکی از روش های جراحی در حوزه فرم سازی بدن است.

در امبدینگ همان طور که گفته شد در عوض استفاده از سوزن های لاغری، از نخ لاغری استفاده می کنند. معمولا این نخ را در همان نقاطی که سوزن های طب سوزنی در آن فرو می روند، می کارند. نخ ها معمولا 5 سانتی متری هستند و هر بار که در نقطه ای از بدن کاشته می شوند، با استفاده از سوزن های طب سوزنی به آن ها شوک داده می شود تا جذب بدن شوند.