کاشت نخ به صورت کات گوت یا امبدینگ یک روش درمانی جدید در طب سوزنی است. کات گوت در واقع یک نوع نخ از الیاف طبیعی در دیواره روده گوسفند یا بز است. در طب سوزنی، کاشت نخ در نقاط خاصی از بدن انجام می شود. این کار باعث افزایش تحریک پذیری نقاط درمانی به مدت ۷ تا ۱۰ روز می شود. در واقع با این کار اثر طب سوزنی به آرامی و به طور مداوم باقی مانده تا نتایج دلخواه حاصل شود. نخ کات گوت به دلیل جنس طبیعی آن طی ۸ تا ۱۰ روز بعد از قرار گرفتن در بدن، به طور کامل جذب می شود.

پزشکان معمولا از سوزن ۶/۰ میلی متری برای جاسازی نخ استفاده می کنند، در نتیجه جذب آن آسان تر صورت گرفته و درد کمتری دارد.

بیماری های مختلفی را می توان با کاشت نخ به صورت کات گوت یا امبدینگ درمان کرد از جمله بیماری های دستگاه گوارشی مثل یبوست و زخم معده، بیماری های تنفسی مثل آسم، بیماری های قلب و سیستم عروق، بیماری های سیستم تناسلی و ناباروری، بیماری های اورولوژیکی، آلرژی، بیماری های چشم، بیماری های سیستم عصبی و بیماری های روانی مثل افسردگی و …. همچنین کاشت نخ به صورت کات گوت یا امبدینگ در درمان های زیبایی مثل جوانسازی پوست نیز کاربرد دارد.

کات گوت و کاهش وزن

کاشت نخ از سال های قبل برای کاهش وزن و تناسب اندام استفاده شده است. تاثیر این روش در کاهش وزن و بهبود وضعیت ایمنی به اثبات رسیده است. در واقع کات گوت باعث تحریک نقاطی از بدن می شود که اشتها را کاهش داده و عمل گوارش را سرکوب می کند.

منبع

http://hkhousewife.com/china/catgut-embedding-acupuncture/
http://www.zentofitness.com/embedding-catgut-tissue-cupping/
http://www.shanghaidaily.com/feature/ideal/Ancient-technique-finds-new-use-in-weight-control/shdaily.shtml