حجم دهی گونه با طب سوزنی

حجم گونه‌ها و فرم استخوان‌های گونه معمولاً یکی از جنبه‌های زیبایی و نشانه سلامت جسم است. همزمان با افزایش سن، از حجم گونه‌ها و همچنین قابلیت کشسانی پوست کاسته می‌شود. این حالات در کنار فرورفتگی چشم‌ها و حتی افتادگی گونه‌ها باعث عمیق‌تر شدن خطوط صورت و در نتیجه ایجاد ظاهری پیر و خسته در چهره می‌شود. لذا حجم دهی گونه می‌تواند ضمن تقویت چهره به ایجاد ظاهری جوان و جذاب کمک کند. راه‌های مختلفی برای حجم دهی گونه وجود دارد مانند لیفتینگ، کاشت ایمپلنت، تزریق چربی یا فیلر.
از این بین، روش تزریق چربی یا فیلر بدون نیاز به جراحی انجام می‌شود. روش‌های بدون جراحی برای حجم دهی گونه جزء روش‌های امن و کم هزینه محسوب می‌شوند. همچنین دوره ریکاوری بسیار کوتاه‌تری داشته به طوری که اکثر افراد بلافاصله بعد از درمان قادر به برگشتن به کار روزانه خواهند بود. برای کاهش درد و تورم، حین تزریق از سوزن‌های بسیار باریک استفاده می‌شود که می‌تواند از میزان درد بکاهد اما کاملاً نمی‌تواند درد را از بین ببرد و لذا تا چند ساعت پس از تزریق، فرد احساس درد خواهد داشت و تورم نیز معمولاً پس از چند روز باقی می‌ماند که هر دو به خودی خود از بین خواهند رفت. لذا بسیاری از افراد برای حجم دهی گونه سراغ طب سوزنی می‌روند که هیچ گونه درد یا عارضه جانبی ندارد. طب سوزنی اغلب به عنوان یک روش درمانی جایگزین بکار گرفته می‌شود. در این روش، سوزن‌های بسیار باریکی در نقاط خاصی از سطح پوست کاشته می‌شود. از آنجا که این سوزن‌ها بسیار باریکند معمولاً هیچ گونه دردی به همراه ندارند. کاشت سوزن در این نواحی سبب تحریک گردش خون و در نتیجه تقویت اکسیژن رسانی و غذا رسانی به بافت و سلول‌های پوستی می‌شود که خود، تولید کلاژن در این سلول‌ها را تحریک کرده و در نتیجه سبب تقویت خاصیت کشسانی پوست و حجم دهی گونه می‌شود.

با کلیک روی “بیماری‌های قابل درمان با طب سوزنی” می‌توانید با خدمات مختلف ما آشنا شوید و در صورت تمایل برای تماس با ما و کسب اطلاعات بیش‌تر اینجا کلیک کنید.