لیفت صورت با طب سوزنی

طب سوزنی که در ناحیه صورت با هدف لیفت پوست انجام می‌شود، روش جامعی است که از طریق کاشت سوزن‌های بسیار باریک در نواحی خاصی از صورت یا گوش، گردن، دست و پاها انجام می‌شود. این روش برای لیفت صورت معمولاً هیچ دردی نداشته و فقط ممکن است فرد حین کاشت سوزن کمی احساس خارش یا سوزش کند. با این حال، حس آرامشی که طی این پروسه ایجاد می‌شود به قدری است که اکثر افراد در این زمان به خواب می‌روند. در آغاز، فرد توسط متخصص مورد معاینه قرار گرفته، پس از تمیز کردن ناحیه مورد نظر، این نواحی کمی ماساژ داده می‌شود. حین کاشت سوزن ممکن است یک درمانگر دیگر با ادامه دادن ماساژ دست و پا به ریلکس کردن هر چه بیشتر شما کمک کند.

در حقیقت، طب سوزنی به کاهش چین و چروک، حذف خطوط صورت، لیفت پوست افتاده، تحریک تولید کلاژن و در نتیجه بهبود تناژ پوست و بافت صورت کمک می‌کند. این اثرات در اثر آزاد شدن انرژی و هورمون‌هایی مانند اندورفین، تحریک گردش خون و لنف، دفع سموم و مواد زائد و در نتیجه تقویت اکسیژن‌رسانی و تغذیه بهتر سلول‌ها و کمک به رشد سلولی ایجاد می‌شوند. بعد از گذراندن جلسات درمانی، علاوه بر تناژ بهتر و لیفت پوست، لکه‌ها، حلقه‌های سیاه اطراف چشم، آثار جوش یا آکنه و پف کردگی صورت نیز به طور چشمگیری بهبود خواهند یافت. از طرف دیگر، در طب سوزنی سعی می‌شود با برقراری تعادل در عملکرد اندام‌های درونی، فاکتورهای اثرگذار بر ظاهر پوست مانند رنگ، نرمی، روشنایی و درخشندگی آن تنظیم شود. در نتیجه، طب سوزنی می‌تواند به جوانسازی پوست و طراوت و شادابی آن کمک کند.

خوشبختانه همه افراد می‌توانند از طب سوزنی برای لیفت صورت استفاده کنند، چرا که اساساً این روش از طریق تأثیر بر عملکرد اندام‌های درونی منجر به تقویت پوست می‌شود. با این حال، هر چه سن بالاتر رود پوست نیاز به مراقبت بیشتری خواهد داشت و از طرفی، فرآیند ترمیم آن نیز به همان میزان طولانی‌تر خواهد شد. لذا در صورت انتخاب طب سوزنی برای لیفت صورت باید همواره اثرات ناشی از افزایش سن را در نظر گرفت. هر جلسه درمانی طب سوزنی به طور متوسط ۴۵ دقیقه زمان می‌برد. گاهی ممکن است فرد پس از طب سوزنی احساس خستگی، درد اندک یا ناراحتی داشته باشد.

اگر چه طب سوزنی کاملاً بی‌خطر است اما باید توجه داشت که تحقیقات مدرن انجام شده هنوز به طور قطعی نمی‌توانند اثرات مفید طب سوزنی را اثبات کنند. لذا استفاده از طب سوزنی به افرادی که دنبال تغییرات سریع و رفع کامل چروک و خطوط صورت هستند، توصیه نمی‌شود. این افراد برای داشتن پوست کاملاً صاف بهتر است سراغ جراحی بروند.

با کلیک روی “بیماری‌های قابل درمان با طب سوزنی” می‌توانید با خدمات مختلف ما آشنا شوید و در صورت تمایل برای تماس با ما و کسب اطلاعات بیش‌تر اینجا کلیک کنید.