رفع خطوط پیشانی با طب سوزنی

طب سوزنی به عنوان روشی سودمند برای بازگشت سلامتی و تعادل بدن مانند تسکین درد و افزایش انرژی شناخته شده است. همچنین طب سوزنی به عنوان یک روش مفید در افزایش زیبایی صورت نیز در حال شناخته شدن و گسترش است. هدف از طب سوزنی در زیبایی صورت، کاهش چین و چروک و خطوط پیشانی و گونه است. برای انجام طب سوزنی، قبل از کاشت سوزن در صورت معمولاً ابتدا سعی می‌شود با کاشت سوزن در بدن آرامش عمومی در فرد برقرار شود. اعتقاد بر این است که سلامت پوست با سلامت و تعادل در سایر نقاط بدن در ارتباط است. لذا دفع استرس از بدن، در کاهش چروک صورت و خطوط پیشانی تأثیر خواهد گذاشت. به طور کلی سوزن‌هایی که در صورت کاشته می‌شوند با سوزن‌هایی که برای سایر نقاط بدن بکار می‌روند، متفاوت‌اند.

در حقیقت، طب سوزنی زیبایی باعث افزایش گردش خون و تحریک تولید کلاژن شده و تغذیه سلول‌های پوستی را بهبود می‌بخشد. متوسط زمان طب سوزنی برای رفع چروک صورت و خطوط پیشانی ، در هر جلسه حدود ۴۵ دقیقه است. معمولاً بعد از حدود پنج جلسه، نتایج اولیه قابل مشاهده خواهد بود. اگر طب سوزنی صورت هر هفته یا یک هفته در میان انجام شود معمولاً پنج تا ده جلسه درمانی توصیه می‌شود و بعد از آن، هر ۴-۶ هفته یک جلسه درمانی برای حفظ و تداوم نتایج بدست آمده لازم خواهد بود.

تابش نور فرابنفش خورشید، یکی از دلایل ایجاد چروک صورت و خطوط پیشانی است. نور فرابنفش باعث تخریب کلاژن و الاستین پوست می‌شود. از طرفی تولید کلاژن با افزایش سن به طور طبیعی کاهش می‌یابد. لذا بر اساس مطالعات مختلف، کاشت سوزن در پوست پاسخ‌های التهابی را سبب می‌شود که در اثر آن، گردش خون در پوست را افزایش می‌دهد. این پاسخ‌های التهابی در طول زمان، تولیدکلاژن در پوست را تحریک می‌کند. کلاژن پروتئینی است که علاوه بر پوست در قسمت‌های مختلف بدن مانند استخوان، عضلات، تاندون‌ها و رگ‌های خونی نیز وجود دارد. تولید کلاژن در پوست، استحکام و خاصیت کشسانی پوست را تقویت کرده و به جایگزین شدن سلول‌های مرده با سلول‌های جدید کمک می‌کند.

همچنین طب سوزنی از طریق اثر بر عضلات و ارتباطات آن‌ها، بر کاهش چروک صورت و خطوط پیشانی تأثیر می‌گذارد. ریلکس بودن و تقویت ماهیچه‌های صورت نیز باعث ایجاد ظاهر بشاش‌تر می‌شود.

علاوه بر خطوط پیشانی و چروک پوست، طب سوزنی در رفع لکه‌های سیاه اطراف چشم، شفاف شدن پوست و لکه جوش و آکنه نیز مؤثر است.

اگرچه طب سوزنی برای رفع چروک صورت و خطوط پیشانی مؤثر است اما باید در نظر داشت که ممکن است در افراد مختلف، اثر متفاوتی داشه باشد. در بعضی افراد نیز ممکن است باعث بروز مشکلاتی مثل کبودی و تغییر رنگ پوست، سوزش و درد، تحریک عضلانی و سر گیجه شود. البته این مشکلات موقتی بوده و اثرات جدی بر جای نمی‌گذارند. مگر افرادی که قبلاً مبتلا به فشار خون، میگرن و تشنج هستند که ممکن است تحت خطر جدی‌تری باشند.

با کلیک روی “بیماری‌های قابل درمان با طب سوزنی” می‌توانید با خدمات مختلف ما آشنا شوید و در صورت تمایل برای تماس با ما و کسب اطلاعات بیش‌تر اینجا کلیک کنید.