جوانسازی با طب سوزنی

ویژگی های طب سوزنی و زیبایی

کاربرد های طب سوزنی

بررسی دو دیدگاه مهم درباره طب سنتی

طب سوزنی و زیبایی

 

 

طب سوزنی و زیبایی ، بدون جراحی با حتی تزریق، 5 تا 15 سال به عقب برگردید! جوانسازی با طب سوزنی،‌ احساس زیبایی و جوانی را به شما هدیه می کند. تزریق بوتاکس،‌ تزریق کلاژن و جراحی پلاستیک تکنیک هایی همراه با درد و نسبتا گران قیمت هستند.

اگر به دنبال راهی هستید که به صورت تدریجی اما تأثیرگذار و بی خطر روند پیری پوست را متوقف کند، جوانسازی صورت با طی سوزنی راه حل مناسبی است.

این تکنیک درمانی و زیبایی، در طی فرایندی  که موجب آرامش و سلامتی بدن می شود، علائم پیری پوست را برطرف می کند. اثرات طب سوزنی در زیبایی پوست صورت، با پیگیری جلسات درمانی طب سوزنی، سال ها باقی می ماند.

[kc_accordion open_all=”yes” class=”accor_section3″][kc_accordion_tab title=”تاریخچه جوانسازی صورت با طب سوزنی”][kc_column_text]

جوانسازی صورت با طب سوزنی، قدمتی چند هزار ساله در کشور چین دارد. دانشمندان آن سرزمین اعتقاد داشتند زیبایی از درون به بیرون تابیده می شود. اگر بافت های داخلی بدن به خوبی تغذیه شوند و جریان خون و جریان انرژی به طور یکنواخت در بدن جریان داشته باشد، زیبایی در ظاهر بدن نیز تبلور پیدا می کند.

[/kc_column_text][/kc_accordion_tab][kc_accordion_tab title=”اثرات درمانی طب سوزنی”][kc_column_text]
در سال 1996، یک مطالعه جامع در مورد تأثیرگذاری طب سوزنی زیبایی انجام شد. در این مطالعه 300 بیمار تحت درمان با طب سوزنی زیبایی قرار گرفتند. در 90 درصد از این افراد، تنها با پشت سر گذاشتن یک جلسه درمان، اثرات درمانی طب سوزنی زیبایی ظاهر شد. یک دوره درمانی جوانسازی پوست با طب سوزنی، چهره افراد را 5 تا 10 سال جوان تر می کند. این درمان باعث بهبود جریان انرژی در صورت و بدن می شود و به ترتیب، مواد غذایی را به پوست می رساند و سموم و مواد زائد را از پوست خارج می کند.

[/kc_column_text][/kc_accordion_tab][kc_accordion_tab title=”چگونه طب سوزنی، زیبایی خلق می کند؟”][kc_column_text]
مطالعات ثابت کرده است جوانسازی صورت با طب سوزنی، تواید کلاژن در پوست را افزایش می دهد و به پخش شدن و پراکندگی آن در بدن کمک می کند؛ در نتیجه پوست سفت تر می شود و چین و چروک های آن، با کلاژن های جدید پر می شوند. خطوط سطحی پوست، با طب سوزنی به طور کامل محو می شوند و خطوط عمیق تر، به طور مؤثری کاهش می یابند. بهبود خاصیت ارتجاعی عضلات پوست باعث سفتی پوست فک و پوست زیر چانه و رفع غبغب می شود. بهبود جریان متابولیسم در بدن پف و سیاهی زیر چشم و افتادگی پلک را برطرف می کند. سایر نتایج جوانسازی پوست با طب سوزنی شامل موارد زیر است:

  • مرطوب شدن پوست در اثر افزایش جریان های موضعی خون و لنف در پوست
  • درخشندگی و براقیت چشم ها
  • درمان جوش با بهبود تعادل هورمونی بدن
  • از بین بردن علائم استرس در صورت
  • خارج شدن زیبایی ذاتی و درخشندگی چهره

طب سوزنی زیبایی، تکنیکی غیرجراحی و بدون درد برای کاهش علائم پیری است. با طب سوزنی رنگ طبیعی پوست بازگردانده می شود و منافذ باز و بزرگ پوست، تنگ و کوچک می شوند. آثار استرس از چهره برداشته می شود و چهره شخص جوان تر و آرام تر می شود. جوانسازی صورت با طب سوزنی هم در خانم ها و هم در آقایان، کاربرد دارد.

[/kc_column_text][/kc_accordion_tab][/kc_accordion]

منابع

http://acupuncture-for-life.com/facial-rejuvenation-cosmetic-acupuncture/
http://www.sknclinic.ca/cosmetic-acupuncture/

جوانسازی با طب سوزنی

یکی از درمان‌های بسیار جالب توجه در طب سوزنی، همان طب سوزنی زیبایی است. این بسیار حایز اهمیت است که مشکلات زیبایی با روشی سنتی، ساده و بی‌عارضه به نام طب سوزنی به سادگی حل شود. از نظر طب سوزنی زیبایی، مشکلات پوست و زیبایی، علامتی از بیماری‌های اعضای داخلی بدن هستند و پزشک طب سوزنی زیبایی، با مهارت این مشکلات را پیدا می‌کند و به درمان آنها می‌پردازد. بدیهی است که بعد از درمان عامل زمینه‌ای، پوست نیز بهبود خواهد یافت و احتمال بازگشت مشکلات نیز کمتر می‌شود. نکته مهم دیگر این است که از آنجایی که طب سوزنی زیبایی هم یک روش درمانی است بنابراین سعی در برطرف کردن مشکل به طور ریشه‌ای دارد. برای مثال در جوانسازی با طب سوزنی زیبایی، پوست واقعا جوان می‌شود و چین و چروک‌های آن برطرف می‌گردد و قوام و کیفیت قبلی خود را باز می‌یابد.

طب سوزنی زیبایی - طب سوزنی

ویژگی های طب سوزنی و زیبایی

طب سوزنی زیبایی می‌تواند کلاژن‌سازی را افزایش دهد و مایه کاهش بافت فیبروز شود و جای جوش و جای زخم را درمان کند. طب سوزنی زیبایی همچنین با افزایش خونرسانی به پوست می تواند باعث بهبود تغذیه و اکسیژن رسانی به پوست شده و از سرعت و روند پیری پوست بکاهد.

از ویژگی های دیگر طب سوزنی زیبایی این است که می‌توان آن را با سایر روش‌ها ترکیب کرد و از این طریق اثرات سایر روش‌های زیبایی را ارتقا بخشید. مثلا می توان شفاف‌سازی طب سوزنی زیبایی را با روشی مثل میکرودرم‌ابریژن ترکیب نمود. همچنین می‌توان اثرات بد برخی روش‌ها را کاهش داد. برای مثال اگر میزان ژل تزریقی به بافتی زیاد باشد با طب سوزنی می‌توان به جذب ژل سرعت بخشید. یا اینکه بد رنگ شدن پوست صورت که در نتیجه تزریق چربی اتفاق می‌افتد را اصلاح کرد.

همچنین از اثرات پیشگیرانه طب سوزنی نیز می‌توان برای به تاخیر انداختن چروک شدن و شلی پوست استفاده کرد و یا اینکه برای پرپشت شدن ابرو و ریش از این روش استفاده نمود.

کاربرد های طب سوزنی

برخی از خدمات طب سوزنی زیبایی در اختلالات پوستی عبارتند از: رفع سلولیت و کاهش سایز موضعی، جوانسازی پوست، پاکسازی پوست، تقویت یا تنطیم آبرسانی پوست، کاهش خط ها، چین و چروک های ریز و درشت، لیفتینگ پوست صورت، رفع افتادگی سینه، رفع افتادگی پوست شکم و بازو و ران بعد از زایمان یا درمان چاقی، افزایش رطوبت پوست در پوست‌های خشک، ترک ها، پینه ها، کاهش لکه‌های پوستی و کک و مک، بهبود کهیر و اگزما، بهبود لکه‌های جای زخم و اسکارهای جراحی، کاهش عمق خط خنده، کشیدن پوست صورت، بر طرف کردن غبغب، کاهش پف و سیاهی دور چشم، درمان ریزش مو، تغییر سایز سینه، لیفتینگ ابرو، افزایش حجم لب و گونه، درمان اسکارهای روی شکم بعد از حاملگی، کاهش ریزش مو و تقویت و رویش موهای تازه و …

همچنین بیماری‌هایی مثل آکنه، برخی انواع کچلی ها، زخم بستر، زخم پای دیابتی، پسوریازیس، برخی انواع طاسی سر و ریش، ویتیلیگو، نورودرماتیت و لکه‌ها و توده‌های پوستی ممکن است با طب سوزنی زیبایی درمانی قابل کنترل باشند.

طب سوزنی زیبایی - طب سوزنی


برای خواندن مطالب درمورد افسردگی و طب سوزنی:

بررسی دو دیدگاه مهم درباره طب سنتی

سازوکارِ سودمندی طب سوزنی زیبایی را دو گونه می توان پاسخ داد: از دیدگاه طب کلاسیک و رایج، تقویت و راه ادازی سامانه های باز التهابی بدن که به سادگی با سوزن های طب سوزنی انجام پذیر است، در صورت تکرار می تواند فراخوان های گوناگونی را برای سلول های سودمند برای مشکلات پوستی، فعال کند. برای نمونه تنها کافی است به چند سلول و مولکول اشاره کنیم. بازخوانی ماکروفاژها در هر منطقه از پوست، چه اندام ها یا تنه باشد و چه پوست صورت، مایه پاکسازی پوست از سموم، مواد زاید خارجی، رنگدانه های نا به جا و نیز سلول های پیر یا بیمار شده و به همین سادگی، پوست شفاف تر، سالم تر و با زیبایی بیشتری را به ارمغان می اورد.

در همین فریند التهاب تحریکی درمانی و فرایندهای زنجیره ای التهابی پس از آن، خشکی پوست که مادر بسیاری از مشکلات پوست و زیبایی است، ترمیم شده و پوست شاداب تر، منعصف تر و سالم تر می شود.

افزایش گردش خون موضعی در صورت یا هربخش مدنظر برای درمان، از مواردی است که به خوبی، سطح سلامت پوست را افزایش می دهد.

از دیدگاه طب سنتی چینی و طب سوزنی نیز، بیشتر مشکلات پوستی از کاستی یا انسداد ئر مسیر کانال های ریه و روده بزرگ سرچشمه می گیرد هرچند که کانال دیگری مانند کیسه صفرا، قلب، روده کوچک  و معده هم در این زمینه با اهمیت است. تنظیم جریان انرژی در این کانال ها، یکی از شایعترین سازوکارهایی است که پوست را زیباتر و سالم تر می کند.

طب سوزنی زیبایی - طب سوزنی


برای خواندن مطالب درمورد طب سوزنی و ترک اعتیاد:

طب سوزنی و زیبایی

درمان های این نوع طب سوزنی، برخلاف دیگر درمان های طب سوزنی، به زمان ماندگاری بیشتری برای سوزن ها0 برای نمونه ( 40-50 دقیقه) نیاز دارند همچنانکه به جای 10 تا12 جلسه، جلسات درمانی  20تا 30 بار را می طلبند. ولی در عوض، نداشتن عارضه طبیعی، عدم بهره گیری های از فرایندهای تهاجمی و نیمه تهاجمی مانند جراحی و .. و نیز نزدیک تر بودن به طبیعت بدن، از برتری های برجسته طب سوزنی زیبایی در درمان های پوست به شمار می ایند.

طب سوزنی زیبایی می تواند با ابزارهای گوناگونی مانند خود سوزن ها، میکرونیدلینگ، سوزن هفت سر( سون استار یا پلامبلوستون)، فتیله گذااری (ماکسی باسشن)، حجامت یا ماساژ یا ماسک سنتی پوست هم همراه باشد و گاهی برای درمان عامل زمینه ای، از امبدینگ ( کاش نخ) یا سوزن های نیمه مانا( ای اس پی گوش) بهره گرفته می شود.

بیشتر درمان های طب سوزنی زیبایی و پوست با درد همراه نیستند مگر در شرایط خاص و به تشخیص پزشک درمانگر در برخی روش های ویژه.

درمان های طب سوزنی زیبایی که در سال های گذشته، بیشتر در کره و روسیه شایع بودند در سال های اخیر در اروپا و آمریکا هم رواج یافتند و امروزه حتی در چین هم در حال گسترش است.

توضیح این که یکی از پیشرفته ترین و موفق ترین حوزه های طب سوزنی زیبایی در پوست، کشورمان ایران است که هم پزشکان درمانگر و هم بیماران و هم ابزارها و روش های متنوع این بخش را در بر می گیرد.

بد نیست یاداوری کنیم، دانش طب سوزنی زیبایی، امروزه تا انجا گسترش یافته است که درسنامه های تخصصی، کتاب های مرجع، پژوهش های معتبر جهانی و نیزرفرنس های فراوانی را به خود اختصاص داده است.

  •  کلاژن‌سازی را افزایش دهد
  • بافت فیبروز را کاهش میدهد
  • جای جوش و جای زخم را درمان میکند

برخی از خدمات طب سوزنی زیبایی در اختلالات پوستی عبارتند از: رفع سلولیت و کاهش سایز موضعی، جوانسازی پوست، پاکسازی پوست، تقویت یا تنطیم آبرسانی پوست، کاهش خط ها، چین و چروک های ریز و درشت، لیفتینگ پوست صورت، رفع افتادگی سینه، رفع افتادگی پوست شکم و بازو و ران بعد از زایمان یا درمان چاقی، افزایش رطوبت پوست در پوست‌های خشک، ترک ها و غیره می باشد.

از دیدگاه طب سنتی چینی و طب سوزنی نیز، بیشتر مشکلات پوستی از کاستی یا انسداد ئر مسیر کانال های ریه و روده بزرگ سرچشمه می گیرد هرچند که کانال دیگری مانند کیسه صفرا، قلب، روده کوچک  و معده هم در این زمینه با اهمیت است. تنظیم جریان انرژی در این کانال ها، یکی از شایعترین سازوکارهایی است که پوست را زیباتر و سالم تر می کند.