طب سوزنی صورت، تکنیکی غیرجراحی و بدون درد برای کاهش علائم پیری است. با طب سوزنی رنگ طبیعی پوست بازگردانده می شود و منافذ باز و بزرگ پوست، تنگ و کوچک می شوند. آثار استرس از چهره برداشته می شود و چهره شخص جوان تر و آرام تر می شود. جوانسازی صورت با طب سوزنی هم در خانم ها و هم در آقایان، کاربرد دارد. در این مقاله به رائه اطلاعاتی جامع درباره طب سوزنی و تاثیرات آن در جوان سازی و زیبا سازی صورت پرداخته شده است.
 

طب سوزنی و زیبایی

طب سوزنی طی سال های اخیر پیشرفت های قابل توجهی داشته و اثرات آن روی زیبایی پوست، لاغری و تناسب اندام به اثبات رسیده است. با انجام طب سوزنی در بهترین کلینیک های تهران و زیر نظر پزشکان متخصص ما می توانید از اثرات ماندگار و بدون بازگشت این طب سنتی روی چهره و اندام خود بهره ببرید.

در ادامه خواهیم خواند :

 

 

طب سوزنی و زیبایی ، بدون جراحی با حتی تزریق، 5 تا 15 سال به عقب برگردید! جوانسازی با طب سوزنی،‌ احساس زیبایی و جوانی را به شما هدیه می کند. تزریق بوتاکس،‌ تزریق کلاژن و جراحی پلاستیک تکنیک هایی همراه با درد و نسبتا گران قیمت هستند.

اگر به دنبال راهی هستید که به صورت تدریجی اما تأثیرگذار و بی خطر روند پیری پوست را متوقف کند، جوانسازی صورت با طی سوزنی راه حل مناسبی است.

این تکنیک درمانی و زیبایی، در طی فرایندی  که موجب آرامش و سلامتی بدن می شود، علائم پیری پوست را برطرف می کند. اثرات طب سوزنی در زیبایی پوست صورت، با پیگیری جلسات درمانی طب سوزنی، سال ها باقی می ماند.

[kc_accordion open_all=”yes” class=”accor_section3″][kc_accordion_tab title=”تاریخچه جوانسازی صورت با طب سوزنی”][kc_column_text]

جوانسازی صورت با طب سوزنی، قدمتی چند هزار ساله در کشور چین دارد. دانشمندان آن سرزمین اعتقاد داشتند زیبایی از درون به بیرون تابیده می شود. اگر بافت های داخلی بدن به خوبی تغذیه شوند و جریان خون و جریان انرژی به طور یکنواخت در بدن جریان داشته باشد، زیبایی در ظاهر بدن نیز تبلور پیدا می کند.

[/kc_column_text][/kc_accordion_tab][kc_accordion_tab title=”اثرات درمانی طب سوزنی”][kc_column_text]
در سال 1996، یک مطالعه جامع در مورد تأثیرگذاری طب سوزنی زیبایی انجام شد. در این مطالعه 300 بیمار تحت درمان با طب سوزنی زیبایی قرار گرفتند. در 90 درصد از این افراد، تنها با پشت سر گذاشتن یک جلسه درمان، اثرات درمانی طب سوزنی زیبایی ظاهر شد. یک دوره درمانی جوانسازی پوست با طب سوزنی، چهره افراد را 5 تا 10 سال جوان تر می کند. این درمان باعث بهبود جریان انرژی در صورت و بدن می شود و به ترتیب، مواد غذایی را به پوست می رساند و سموم و مواد زائد را از پوست خارج می کند.

[/kc_column_text][/kc_accordion_tab][kc_accordion_tab title=”چگونه طب سوزنی، زیبایی خلق می کند؟”][kc_column_text]
مطالعات ثابت کرده است جوانسازی صورت با طب سوزنی، تواید کلاژن در پوست را افزایش می دهد و به پخش شدن و پراکندگی آن در بدن کمک می کند؛ در نتیجه پوست سفت تر می شود و چین و چروک های آن، با کلاژن های جدید پر می شوند. خطوط سطحی پوست، با طب سوزنی به طور کامل محو می شوند و خطوط عمیق تر، به طور مؤثری کاهش می یابند. بهبود خاصیت ارتجاعی عضلات پوست باعث سفتی پوست فک و پوست زیر چانه و رفع غبغب می شود. بهبود جریان متابولیسم در بدن پف و سیاهی زیر چشم و افتادگی پلک را برطرف می کند. سایر نتایج جوانسازی پوست با طب سوزنی شامل موارد زیر است:

  • مرطوب شدن پوست در اثر افزایش جریان های موضعی خون و لنف در پوست
  • درخشندگی و براقیت چشم ها
  • درمان جوش با بهبود تعادل هورمونی بدن
  • از بین بردن علائم استرس در صورت
  • خارج شدن زیبایی ذاتی و درخشندگی چهره

طب سوزنی زیبایی، تکنیکی غیرجراحی و بدون درد برای کاهش علائم پیری است. با طب سوزنی رنگ طبیعی پوست بازگردانده می شود و منافذ باز و بزرگ پوست، تنگ و کوچک می شوند. آثار استرس از چهره برداشته می شود و چهره شخص جوان تر و آرام تر می شود. جوانسازی صورت با طب سوزنی هم در خانم ها و هم در آقایان، کاربرد دارد.

[/kc_column_text][/kc_accordion_tab][/kc_accordion]

منابع

http://acupuncture-for-life.com/facial-rejuvenation-cosmetic-acupuncture/
http://www.sknclinic.ca/cosmetic-acupuncture/

جوانسازی با طب سوزنی

یکی از درمان‌های بسیار جالب توجه در طب سوزنی، همان طب سوزنی زیبایی است. این بسیار حایز اهمیت است که مشکلات زیبایی با روشی سنتی، ساده و بی‌عارضه به نام طب سوزنی به سادگی حل شود. از نظر طب سوزنی زیبایی، مشکلات پوست و زیبایی، علامتی از بیماری‌های اعضای داخلی بدن هستند و پزشک طب سوزنی زیبایی، با مهارت این مشکلات را پیدا می‌کند و به درمان آنها می‌پردازد. بدیهی است که بعد از درمان عامل زمینه‌ای، پوست نیز بهبود خواهد یافت و احتمال بازگشت مشکلات نیز کمتر می‌شود. نکته مهم دیگر این است که از آنجایی که طب سوزنی زیبایی هم یک روش درمانی است بنابراین سعی در برطرف کردن مشکل به طور ریشه‌ای دارد. برای مثال در جوانسازی با طب سوزنی زیبایی، پوست واقعا جوان می‌شود و چین و چروک‌های آن برطرف می‌گردد و قوام و کیفیت قبلی خود را باز می‌یابد.

طب سوزنی چه تاثیری روی زیبایی دارد؟

“زیبایی با طب سوزنی” از نظر متخصصین به عنوان “جایگزین مناسبی برای جراحی زیبایی” توصیف شده و جدیدترین روش غیرتهاجمی است که برای درمان خطوط ریز و چین و چروک و همچنین بهبود ظاهر کلی پوست و اندام بدن طراحی شده است.

بر اساس اصول طب سنتی چینی، تغییر الگوهای فیزیکی، ذهنی و احساسی که باعث بیماری می‌شوند با انجام روش های طب سنتی، در کاهش روند پیری موثر است و به کل بدن کمک می‌کند تا جوان‌تر به نظر برسد.

استفاده از طب سوزنی برای زیبایی و کاهش اثرات قابل مشاهده پیری در چین در سلسله سونگ (960-1279 پس از میلاد) آغاز شد. اما امروزه مطالعات منتشر شده در مجله های بین المللی درمان با طب سوزن نشان داده که از 300 مورد آزمایشی که جوانسازی صورت با طب سوزنی را انجام دادند، 90٪ از نتیجه بدست آمده کاملا راضی بودند.

طب سوزنی زیبایی - طب سوزنی

ویژگی های طب سوزنی و زیبایی

طب سوزنی زیبایی می‌تواند کلاژن‌سازی را افزایش دهد و مایه کاهش بافت فیبروز شود و جای جوش و جای زخم را درمان کند. طب سوزنی زیبایی همچنین با افزایش خونرسانی به پوست می تواند باعث بهبود تغذیه و اکسیژن رسانی به پوست شده و از سرعت و روند پیری پوست بکاهد.

از ویژگی های دیگر طب سوزنی زیبایی این است که می‌توان آن را با سایر روش‌ها ترکیب کرد و از این طریق اثرات سایر روش‌های زیبایی را ارتقا بخشید. مثلا می توان شفاف‌سازی طب سوزنی زیبایی را با روشی مثل میکرودرم‌ابریژن ترکیب نمود. همچنین می‌توان اثرات بد برخی روش‌ها را کاهش داد. برای مثال اگر میزان ژل تزریقی به بافتی زیاد باشد با طب سوزنی می‌توان به جذب ژل سرعت بخشید. یا اینکه بد رنگ شدن پوست صورت که در نتیجه تزریق چربی اتفاق می‌افتد را اصلاح کرد.

همچنین از اثرات پیشگیرانه طب سوزنی نیز می‌توان برای به تاخیر انداختن چروک شدن و شلی پوست استفاده کرد و یا اینکه برای پرپشت شدن ابرو و ریش از این روش استفاده نمود.

کاربرد های طب سوزنی

برخی از خدمات طب سوزنی زیبایی در اختلالات پوستی عبارتند از: رفع سلولیت و کاهش سایز موضعی، جوانسازی پوست، پاکسازی پوست، تقویت یا تنطیم آبرسانی پوست، کاهش خط ها، چین و چروک های ریز و درشت، لیفتینگ پوست صورت، رفع افتادگی سینه، رفع افتادگی پوست شکم و بازو و ران بعد از زایمان یا درمان چاقی، افزایش رطوبت پوست در پوست‌های خشک، ترک ها، پینه ها، کاهش لکه‌های پوستی و کک و مک، بهبود کهیر و اگزما، بهبود لکه‌های جای زخم و اسکارهای جراحی، کاهش عمق خط خنده، کشیدن پوست صورت، بر طرف کردن غبغب، کاهش پف و سیاهی دور چشم، درمان ریزش مو، تغییر سایز سینه، لیفتینگ ابرو، افزایش حجم لب و گونه، درمان اسکارهای روی شکم بعد از حاملگی، کاهش ریزش مو و تقویت و رویش موهای تازه و …

همچنین بیماری‌هایی مثل آکنه، برخی انواع کچلی ها، زخم بستر، زخم پای دیابتی، پسوریازیس، برخی انواع طاسی سر و ریش، ویتیلیگو، نورودرماتیت و لکه‌ها و توده‌های پوستی ممکن است با طب سوزنی زیبایی درمانی قابل کنترل باشند.

چطور از طب سوزنی صورت بهترین نتیجه را بگیریم؟

معمولا متخصصین پس از درمان منظم تمام بدن باوطب سوزنی، به درمان قسمت صورت می پردازند. اگر پزشک فقط در قسمت صورت درمان را انجام دهد، شاید نتیجه چندان موثر نباشد.
آماندا بیسل به عنوان بنیانگذار این روش، می گوید: “اگر قرار باشد تعداد زیادی سوزن را فقط روی صورت بگذارید و نه در کل بدن، انرژی بسیار زیادی در صورت تجمع می یابد و نتیجه مورد نظر بدست نخواهد آمد. در این شرایط حتی ممکن است بیمار، کسالت، سردرد و ناراحتی را تجربه کند.” هنگامی که طب سوزنی را روی کل بدن شروع می کنید، می توانید یک جریان کامل انرژی را در سراسر بدن خود تجربه کنید که به مشاهده نتیجه بهتر از طب سوزنی صورت کمک می کند.

طب سوزنی صورت چگونه انجام می شود؟

در طب سوزنی صورت، متخصص این طب 40 تا 70 سوزن کوچک و بدون درد را روی صورت فرو می کند. همانطور که سوزن ها پوست را سوراخ می کنند، زخم هایی در آستانه آن ایجاد می کنند که به آنها میکروترومای مثبت گفته می شود. وقتی بدن شما این زخم ها را حس می کند، وارد حالت ترمیم می شود. این همان ایده ای است که میکرونیدلینگ برای به شفافیت پوست و تقویت فعالیت های ضد پیری در پوست صورت از آن استفاده می کند- در طب سوزنی به طور متوسط حدود 50 سوراخ ایجاد می شود که در مقایسه با میکرونیدلینگ که صدها ضربه را از طریق یک دستگاه مخصوص اعمال می کند، کمتر است.
این سوراخ ها سیستم لنفاوی و گردش خون شما را ، که با هم کار می کنند تحریک کرده و مواد مغذی و اکسیژن را به سلول های پوست شما می رساند و پوست را از داخل به بیرون تغذیه می کنند. این کار به یکدست شدن چهره شما کمک می کند و باعث درخشندگی پوست شما می شود. میکرو ترومای مثبت نیز باعث تولید کلاژن می شود. این امر به بهبود قابلیت ارتجاعی، و به حداقل رساندن خطوط و چین و چروک کمک می کند.

طب سوزنی زیبایی چه نتایجی دارد؟

گفته می شود طب سوزنی جوانسازی صورت و تناسب اندام سلاح مخفی زیبا و جوان ماندن بسیاری از ستاره ها از جمله مدونا، گوئینت پالترو و دمی مور است که جایگزین ارزان تر و ایمن تری برای بوتاکس و جراحی زیبایی به شمار می آید.

طب سوزنی، گردش خون و لنف را به صورت موضعی در نواحی مختلف بدن افزایش می دهد و با از بین بردن خطوط ریز و صاف شدن خطوط عمیق تر موجب می شود 5 تا 10 سال جوانتر به نظر برسید.

طب سوزنی به تحریک فرآیندهای طبیعی تولید و رشد سلولی در بدن کمک می کند. از آنجایی که این روش می تواند تعادل هورمونی را بهبود بخشد، می تواند سفیدی مو و ریزش مو مرتبط با پیری را نیز به تاخیر بیندازد.

همچنین پس از چند جلسه درمانی، متوجه می شوید که کیفیت خواب بهتر و انرژی بیشتری دارید. هضم و متابولیسم شما بهبود یافته و سیستم ایمنی بدن شما نیز تقویت می شود.

با توجه به اینکه طب سوزنی صورت و زیبایی، پوست را از درون تغذیه و مرطوب می کند حتی ممکن است نتایج و اثرات مثبت دیگری را پس از درمان‌ها مشاهده کنید که ظاهری طبیعی‌تر، سالم‌تر و زیباتر را به شما هدیه می دهد، از جمله:

– سالم ماندن پوست با درخشندگی طبیعی
– ناپدید شدن خطوط ریز
– صاف شدن خطوط عمیق
– محو شدن لکه های پیری
– کاهش خطوط اخم
– بسته شدن منافذ پوست
– درخشان شدن چشم ها
– کمک به لیفت افتادگی پوست، پف کرده یا افتادگی پلک
– افزایش تولید کلاژن

از جلسات درمانی طب سوزنی زیبایی چه انتظاراتی داشته باشیم؟

در جلسه ای که حدود یک ساعت طول می کشد، سوزن های استریل بسیار ظریف در نقاط خاص طب سوزنی روی صورت وارد می شود تا انرژی بدن (QI) را تحت تاثیر قرار داده، گردش خون را تقویت کرده، به سیستم لنفاوی کمک کند تا سموم را تخلیه کند و تولید کلاژن جدید را تحریک کند.

سوزن ها به صورت استراتژیک برای سفت کردن ماهیچه های افتاده در خطوط فک، گردن و لبخند وارد می شوند. سوزن‌های دیگری نیز در دست‌ها و پاها قرار می‌گیرند تا اثرات درمان را روی صورت متعادل کنند.

برای رسیدن به نتایج مطلوب، یک دوره 10-15 جلسه هفتگی لازم است و پس از اتمام دوره درمان نیز، انجام جلسات درمانی با فواصل طولانی تر به منظور حفظ نتایج توصیه می شود.

طب سوزنی زیبایی - طب سوزنی


برای خواندن مطالب درمورد افسردگی و طب سوزنی:

بررسی دو دیدگاه مهم درباره طب سنتی

سازوکارِ سودمندی طب سوزنی زیبایی را دو گونه می توان پاسخ داد: از دیدگاه طب کلاسیک و رایج، تقویت و راه ادازی سامانه های باز التهابی بدن که به سادگی با سوزن های طب سوزنی انجام پذیر است، در صورت تکرار می تواند فراخوان های گوناگونی را برای سلول های سودمند برای مشکلات پوستی، فعال کند. برای نمونه تنها کافی است به چند سلول و مولکول اشاره کنیم. بازخوانی ماکروفاژها در هر منطقه از پوست، چه اندام ها یا تنه باشد و چه پوست صورت، مایه پاکسازی پوست از سموم، مواد زاید خارجی، رنگدانه های نا به جا و نیز سلول های پیر یا بیمار شده و به همین سادگی، پوست شفاف تر، سالم تر و با زیبایی بیشتری را به ارمغان می اورد.

در همین فریند التهاب تحریکی درمانی و فرایندهای زنجیره ای التهابی پس از آن، خشکی پوست که مادر بسیاری از مشکلات پوست و زیبایی است، ترمیم شده و پوست شاداب تر، منعصف تر و سالم تر می شود.

افزایش گردش خون موضعی در صورت یا هربخش مدنظر برای درمان، از مواردی است که به خوبی، سطح سلامت پوست را افزایش می دهد.

از دیدگاه طب سنتی چینی و طب سوزنی نیز، بیشتر مشکلات پوستی از کاستی یا انسداد ئر مسیر کانال های ریه و روده بزرگ سرچشمه می گیرد هرچند که کانال دیگری مانند کیسه صفرا، قلب، روده کوچک  و معده هم در این زمینه با اهمیت است. تنظیم جریان انرژی در این کانال ها، یکی از شایعترین سازوکارهایی است که پوست را زیباتر و سالم تر می کند.

آیا واقعاً طب سوزنی صورت می تواند چهره شما را جوانتر نشان دهد؟

طب سوزنی صورت قرن هاست که وجود دارد و به عنوان درمانی جامع برای جوان سازی پوست نیز شناخته می شود. طب سوزنی به عنوان بخشی از طب سنتی چینی، ممکن است به درمان دردهای بدن، سردرد یا حتی حالت تهوع کمک کند. اما مزایای بسیار بیشتر آن ممکن است شما را شگفت زده کند – به خصوص اگر به متخصص طب سوزنی اجازه بدهید روی خطوط لبخند شما کار کند.
جالب توجه است که گزارش شده، طب سوزنی صورت جایگزین مطمئن تری برای جراحی صورت یا بوتاکس است. تحقیقات نشان داده است که طب سوزنی صورت به طور طبیعی پوست را جوان تر، صاف تر و سالم تر می کند و برخلاف روش های تزریق، نه تنها علائم پیری را برطرف می کند، بلکه سلامت کلی پوست را به همراه دارد.
آماندا بیسل، متخصص طب سوزنی و بنیانگذار کلینیک جوانسازی پوست SKN در یکی از مصاحبه های خود گفته است: “طب سوزنی برای ارتقای سلامت هر فردی ضروری است و در عین حال ظاهر پوست و چهره افراد را نیز بهبود می بخشد.”

آیا طب سوزنی صورت ایمن است؟

طب سوزنی صورت هزاران سال است که مورد استفاده قرار می گیرد. این طب توسط سازمان بهداشت جهانی با دستورالعمل های تعیین شده به عنوان جایگزین عمل زیبایی، موثر شناخته شده است. در ایالات متحده، متخصصان طب سوزنی دارای مجوز از وزارت بهداشت ایالت خود هستند. این نشان می دهد پزشکان قابل اعتماد و آموزش دیده طب سنتی می توانند به اصلاح ظاهر چهره شما کمک کنند.

طب سوزنی زیبایی - طب سوزنی


برای خواندن مطالب درمورد طب سوزنی و ترک اعتیاد:

طب سوزنی و زیبایی

درمان های این نوع طب سوزنی، برخلاف دیگر درمان های طب سوزنی، به زمان ماندگاری بیشتری برای سوزن ها0 برای نمونه ( 40-50 دقیقه) نیاز دارند همچنانکه به جای 10 تا12 جلسه، جلسات درمانی  20تا 30 بار را می طلبند. ولی در عوض، نداشتن عارضه طبیعی، عدم بهره گیری های از فرایندهای تهاجمی و نیمه تهاجمی مانند جراحی و .. و نیز نزدیک تر بودن به طبیعت بدن، از برتری های برجسته طب سوزنی زیبایی در درمان های پوست به شمار می ایند.

طب سوزنی زیبایی می تواند با ابزارهای گوناگونی مانند خود سوزن ها، میکرونیدلینگ، سوزن هفت سر( سون استار یا پلامبلوستون)، فتیله گذااری (ماکسی باسشن)، حجامت یا ماساژ یا ماسک سنتی پوست هم همراه باشد و گاهی برای درمان عامل زمینه ای، از امبدینگ ( کاش نخ) یا سوزن های نیمه مانا( ای اس پی گوش) بهره گرفته می شود.

بیشتر درمان های طب سوزنی زیبایی و پوست با درد همراه نیستند مگر در شرایط خاص و به تشخیص پزشک درمانگر در برخی روش های ویژه.

درمان های طب سوزنی زیبایی که در سال های گذشته، بیشتر در کره و روسیه شایع بودند در سال های اخیر در اروپا و آمریکا هم رواج یافتند و امروزه حتی در چین هم در حال گسترش است.

توضیح این که یکی از پیشرفته ترین و موفق ترین حوزه های طب سوزنی زیبایی در پوست، کشورمان ایران است که هم پزشکان درمانگر و هم بیماران و هم ابزارها و روش های متنوع این بخش را در بر می گیرد.

بد نیست یاداوری کنیم، دانش طب سوزنی زیبایی، امروزه تا انجا گسترش یافته است که درسنامه های تخصصی، کتاب های مرجع، پژوهش های معتبر جهانی و نیزرفرنس های فراوانی را به خود اختصاص داده است.

چه انتظاری از انجام طب سوزنی صورت در بلند مدت داشته باشید؟

اصلی ترین نتیجه ای که افراد پس از این عمل، تجربه می کنند، روشن شدن رنگ پوست است. افرادی که تجربه این روش را داشته اند، می گویند: “انگار پوست از یک خواب طولانی و عمیق بیدار شده است. خون تازه و اکسیژن روی صورت جریان پیدا کرده و واقعاً آن را زنده و شاداب می کند.”

خوشبختانه برخلاف بوتاکس یا پرکننده های پوستی، طب سوزنی صورت به هیچ عنوان یک راه حل کوتاه مدت نیست. تمرکز بیشتر این روش، روی ایجاد تغییرات طولانی مدت در سلامت پوست و بدن است، نه رفع مشکلات درکوتاه مدت و با نتایج سریع. با تحریک کلاژن بهتر، مشاهده نتایجی مانند رنگ پوست روشن تر، کاهش چین و چروک و پوستی صاف تر دور از انتظار نیست و در کل سلامتی بدن با این روش با کاهش اضطراب و تنش تضمین می شود.

چطور نتایج طب سوزنی صورت را برای طولانی مدت حفظ کنیم؟

اگر نمی توانید برای حفظ نتیجه درمان چنین زمان یا هزینه ای را صرف کنید، برای حفظ نتایج پس از طب سوزنی صورت، بهتر است تغذیه پوست از طریق رژیم غذایی متعادل و برنامه مراقبت از پوست را در پیش بگیرید.
هر روز از غذاهای کامل و مغذی تغذیه کنید، از مصرف قند، الکل و غذاهای تصفیه شده اجتناب کنید و مصرف دوز بالایی از مواد مغذی و آبرسانی به پوست را برای حفظ سلامت و عملکرد آن در سطح مطلوب در رژیم غذایی خود قرار دهید.

عوارض جانبی

استفاده از هر روش موفقیت آمیزی، همیشه با احتمال بروز عوارض جانبی همراه است. شایع ترین عارضه جانبی برای طب سوزنی صورت – یا در واقع هر نوع طب سوزنی – کبودی است.

البته کبودی فقط در 20 درصد مواقع اتفاق می افتد و ر صورت بروز نیز به سرعت برطرف می شود.

طب سوزنی و زیبایی در تهران

طب سوزنی زیبایی که در بهترین کلینیک های ما در تهران تحت نظر متخصصین مجرب انجام می شود، از بروز علائم پیری جلوگیری کرده و به طور موثر به کاهش و درمان خطوط ریز و چین و چروک ها کمک می کند.

با مراجعه به کلینیک و گذراندن یک دوره درمانی طب سوزنی زیبایی، اثرات قابل توجه آن را روی پوست و اندام خود مشاهده می کنید:

• محو شدن چین و چروک و خطوط ظریف
• جوان سازی پوست
• افزایش تولید کلاژن و الاستین
• به تاخیر انداختن علائم پیری

  •  کلاژن‌سازی را افزایش دهد
  • بافت فیبروز را کاهش میدهد
  • جای جوش و جای زخم را درمان میکند

برخی از خدمات طب سوزنی زیبایی در اختلالات پوستی عبارتند از: رفع سلولیت و کاهش سایز موضعی، جوانسازی پوست، پاکسازی پوست، تقویت یا تنطیم آبرسانی پوست، کاهش خط ها، چین و چروک های ریز و درشت، لیفتینگ پوست صورت، رفع افتادگی سینه، رفع افتادگی پوست شکم و بازو و ران بعد از زایمان یا درمان چاقی، افزایش رطوبت پوست در پوست‌های خشک، ترک ها و غیره می باشد.

از دیدگاه طب سنتی چینی و طب سوزنی نیز، بیشتر مشکلات پوستی از کاستی یا انسداد ئر مسیر کانال های ریه و روده بزرگ سرچشمه می گیرد هرچند که کانال دیگری مانند کیسه صفرا، قلب، روده کوچک  و معده هم در این زمینه با اهمیت است. تنظیم جریان انرژی در این کانال ها، یکی از شایعترین سازوکارهایی است که پوست را زیباتر و سالم تر می کند.

در طب سوزنی صورت، متخصص این طب 40 تا 70 سوزن کوچک و بدون درد را روی صورت فرو می کند. همانطور که سوزن ها پوست را سوراخ می کنند، زخم هایی در آستانه آن ایجاد می کنند که به آنها میکروترومای مثبت گفته می شود.