راهکارهایی برای لاغری شکم

تمام افرادی که تصمیم به آغاز یک دوره تناسب اندام می‌گیرند مشتاق‌اند که در نهایت یک شکم لاغر داشته باشند. اگرچه رسیدن به یک شکم متناسب ممکن است اما هیچ فرمول و راه میانبری برای لاغری شکم وجود ندارد. متاسفانه هیچ قرص معجزه کننده‌ای هم وجود ندارد. افراد مختلف با هم متفاوت هستند و پاسخ بدن افراد نسبت به رژیم غذایی، ورزش‌های سبک و تمرین‌های هوازی به عوامل مختلفی بستگی دارد. سن، شرایط فیزیکی فرد و عوامل ژنتیکی بر روی نتیجه این فعالیت‌ها تاثیر می‌گذارند. پاسخ این پرسش که لاغری شکم چقدر طول خواهد کشید بسیار منحصر به هر فرد است.

حتی اگر قبلا شکم لاغری نداشته‌اید، همچنان امکان لاغری شکم برای شما وجود دارد. چاقی شکم به علت دریافت کالری بیش از اندازه است که سبب افزایش وزن کل بدن می‌شود که مخصوصا در نواحی شکم مشهودتر است. چنانچه هدف شما لاغری شکم است می‌توانید با تغییر و رعایت سبک زندگی سالم و سوزاندن کالری‌های اضافی به خواسته خود برسید.

فعالیت قلبی – عروقی منظم به سوزاندن چربی‌های اضافی کمک می‌کند. توصیه می‌شود که افراد سالم بزرگسال، در هفته حدود دو ساعت و نیم فعالیت سبک داشته باشند. فعالیت سبک مانند پیاده‌روی، دوچرخه سواری در سطح هموار و فعالیت‌های هوازی آبی. همزمان با افزایش قدرت بدن، سوخت و ساز چربی‌ها نیز افزایش می‌یابد. پس از این مرحله با شدت بخشیدن فعالیت‌ها به دویدن، پریدن و غلطیدن، تنها یک و نیم ساعت فعالیت در هفته برای سوزاندن چربی‌ها می‌تواند کافی باشد. به طور نرمال سوزاندن ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری در روز برای کاهش وزن حد قابل قبولی است.

بعضی غذاها مانند ماهی، بدلیل داشتن امگا ۳، سوخت و ساز بدن را تقویت کرده و به حفظ تناسب اندام کمک می‌کنند. همچنین خوردن غذاهای حاوی فیبر، انواع میوه، سیب و سویا نیز در لاغری شکم موثر هستند.

بر اساس مطالعه منتشر شده در مجله Nutrition در سال ۲۰۱۵، افرادی که در رژیم غذایی آن‌ها کربوهیدرات کمتری گنجانده شده بود در مقایسه با افرادی که چربی کمتری مصرف کرده بودند، کاهش وزن بیشتری داشتند.

انجام فعالیت‌های استقامتی – کششی مداوم در هفته، حرکات مربوط به اطراف شکم و لگن نیز می‌تواند به شکل گرفتن اندام شما کمک کند.

استفاده از طب سوزنی یا ماساژ نقاط مربوط به طب سوزنی نیز به نظر می‌رسد که می‌تواند با تقویت سوخت و ساز بدن و کنترل اشتها به لاغری شکم و حفظ تناسب اندام کمک کند. استفاده از این روش در چین برای کاهش وزن و لاغری شکم در طی سال‌های اخیر توسعه یافته است. البته کاهش وزن با طب سوزنی ممکن است یک فرآیند آهسته باشد و در مواردی حدود یک سال طول بکشد. با این حال پس از دوره‌های اولیه طب سوزنی کاهش اشتها قابل احساس است.

برای آشنایی با خدمات ویژه‌ای که موسسه جامع طب سوزنی ایران ارائه می‌دهد می‌توانید روی بیماری‌های قابل درمان با طب سوزنی کلیک کنید.
در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات تماس و تعیین وقت قبلی روی تماس با ما کلیک کنید.