کوچک کردن سایز شکم با طب سوزنی

کوچک کردن سایز شکم برای هر کسی کار بسیار سختی است. خصوصا اگر فرد دارای متابولیسم ضعیف بوده و از طرفی در انجام فعالیت‌های ورزشی تنبل باشد. بر اساس تحقیقات مختلف انجام ورزش‌های شکمی به تنهایی، حتی اگر هر روز هم انجام شود نمی‌تواند تاثیر چشمگیری در کوچک کردن سایز شکم داشته باشد. با این حال انجام چنین ورزش‌های با تقویت عضلات شکم و کمر، ضمن کمک به تحرک راحت‌تر از صدمات احتمالی به ستون فقرات جلوگیری کرده و به حفظ هرچه بیشتر تعادل و پایداری کمک می‌کند. با این همه برای کوچک کردن سایز شکم داشتن فعالیت‌های ورزشی که کل بدن را درگیر کند می‌تواند موثرتر باشد، چرا که به سوزاندن چربی در کل بدن کمک خواهد کرد.

مهمترین فاکتوری که می‌تواند تا ۸۰ درصد در کوچک کردن سایز شکم و کاهش چربی‌های اضافی موثر باشد، عادات غذایی و نوع موادی است که فرد می‌خورد. فاکتورهای دیگر مانند ورزش، الگوهای رفتاری مناسب مانند خواب کافی و کاهش استرس می‌توانند تا ۲۰ درصد در این فرایند موثر باشند.

بطور کلی، استراتژی‌هایی که بتواند سطح کورتیزول را در خون کاهش دهد می‌تواند به کاهش چربی و کوچک کردن سایز شکم کمک کند. کورتیزول هورمونی است که توده‌های عضلانی را از بین برده و بافت چربی در ناحیه شکم را نگه می‌دارد. از جمله این استراتژی‌ها عبارتند از کاهش مصرف هر ماده غذایی محتوی شکر و فروکتوز و افزایش مصرف چربی‌های خوب مانند امگا ۳ و داشتن خواب کافی. کاهش مصرف شیرین کننده‌های مصنوعی و مواد غذایی فرآوری شده که عمدتا حاوی فروکتوز یا گلوتن هستند و از طرفی افزایش مصرف مواد غذایی طبیعی و سبزیجات خام در این مورد بسیار توصیه می‌شود.

دانستن این نکته جالب است که چینی‌ها علیرغم اینکه بطور متوسط ۳۰ درصد بیشتر از آمریکایی‌ها غذا می‌خورند، اما وزن آن‌ها حدود ۲۵ درصد کمتر است. دلیل این امر مصرف بیشتر مواد غذایی گیاهی است. با این حال در چین برای کوچک کردن سایز شکم دستورالعمل‌هایی نیز وجود دارد از جمله استفاده از طب سوزنی. مهمترین عملکرد طب سوزنی آزاد سازی جریان انرژی در بدن است بطوری که سبب تحریک و تقویت گردش خون و سیستم گوارش می‌شود. لذا از طب سوزنی در چین برای افزایش عملکرد دستگاه گوارش، تقویت معده و طحال استفاده می‌شود که این کار با بهبود جذب مواد غذایی و تقویت متابولیسم به کاهش چربی انباشته شده و کاهش اشتها کمک می‌کند.

از جمله نقاط طب سوزنی که برای کوچک کردن سایز شکم بکار می‌روند عبارتند از:

  • ۳ سانتی‌متر پایین ناف: موثر در سوزاندن چربی
  • ۷ سانتی‌متر پایین ناف: برطرف کننده ورم و اختلالات گوارشی
  • ۳ سانتی‌متر پایین ناف و در طرفین: برطرف کننده ورم و یبوست
  • ۱۰ سانتی‌متر بالای ناف: تقویت کننده متابولیسم

برای تحریک این نقاط حتی می‌توان از فشار نیز استفاده کرد. فشار ملایم و ثابت با انگشت اشاره به مدت دو الی سه دقیقه به طور روزانه و منظم می‌تواند در کاهش چربی‌ها مفید باشد.

با کلیک روی “بیماری‌های قابل درمان با طب سوزنی” می‌توانید با خدمات مختلف ما آشنا شوید و در صورت تمایل برای تماس با ما و کسب اطلاعات بیش‌تر اینجا کلیک کنید.