نکات مهم و قابل توجه قبل و بعد از طب سوزنی

قبل از انجام طب سوزنی لازم نیست ناشتا باشید:

بهتر است ساعاتی قبل از شروع درمان، غذای کامل میل کنید. این کار برای بدن انرژی کافی فراهم کرده و اثر درمان را تقویت می‌کند. انجام طب سوزنی در حالی که شکم خالی باشد ممکن است باعث سبکی سر، سرگیجه یا حتی غش کردن شود.

قبل از طب سوزنی، لیستی از بیماری‌ها و مشکلات جسمی خود تهیه کنید:

این کار برای متخصص دید بهتری نسبت به سلامت جسمی شما فراهم کرده تا درمان مناسب‌تری را برای شما تجویز کند.

لیستی از داروها و مکمل‌هایی که اخیرا استفاده کرده‌اید به همراه داشته باشید:

ممکن است همراه با طب سوزنی از گیاهان دارویی برای درمان استفاده شود. لذا لازم است با آگاهی از داروها و مکمل‌های مصرف شده، از تداخل دارویی جلوگیری شود.

از مصرف کافئین، الکل و شکر قبل و بعد از درمان طب سوزنی خودداری کنید:

هر چه عوامل اثر گذار خارجی حین طب سوزنی کمتر باشد، بهتر است. الکل و کافئین از طریق کاهش هوشیاری و سرکوب حس بدن، اثر طب سوزنی را پوشش می‌دهند. تا می‌توانید آب بنوشید.

استراحت کردن:

بعد از طب سوزنی از انجام کارهای سنگین بپرهیزید. استراحت کردن باعث بازیابی جسمی و روحی شده و اثر طب سوزنی را ارتقا می‌دهد.

ورزش سبک انجام دهید:

سعی کنید پس از طب سوزنی و در همان روز، پیاده روی کنید. حرکات نرمشی ملایم می‌تواند تاثیر مثبتی بر روی درمان طب سوزنی بگذارد.

از گرم کردن استفاده کنید:

در صورت وجود درد می‌توانید از گرم کردن استفاده کنید. به هیچ وجه از خنک کردن استفاده نکنید، چرا که فرآیند تسکین درد را کند می‌کند.

بعد از طب سوزنی غذای مناسب میل کنید:

طب سوزنی تلاش می‌کند تا بدن را از سموم پاک کند. آگاهانه و با مصرف غذای بی‌کیفیت، این فرآیند را به عقب برنگردانید. از مصرف غذاهای فرآوری شده و شکر پرهیز کنید. زردچوبه مصرف کنید.

ماساژ بگیرید:

ماساژ ملایم و آرامش بخش بعد از طب سوزنی، توصیه می‌شود. مخصوصا در مورد افرادی که دچار درد عضله یا گرفتگی عضلات باشند.

اگر می خواهید در مورد بیماری‌های قابل درمان با طب سوزنی مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره با ما در تماس باشید.