برخلاف طب سوزنی مرسوم، روش طب سوزنی با استفاده از ایمپلنت گوش مزایای بسیار زیادی دارد که یکی از مهمترین آن ها، تأثیر دائمی طب سوزنی در درمان بیماری های مختلف است. حتی بیماری هایی که به سختی درمان می شوند مانند دردهای مزمن، اعتیاد و بیماری پارکینسون می توانند با استفاده از ایمپلنت گوش مورد معالجه قرار گیرند. احتمال موفقیت در درمان بیماری های نامبرده از طریق روش طب سوزنی ایمپلنت بسیار بالا است. تحقیق در مورد مزایای ایمپلنت گوش در طب سوزنی از سال ها قبل آغاز شده است. قرن ها پیش در کشور چین، ایمپلنت گوش به عنوان یک روش موفق در درمان مشکلات و عارضه های جسمی کاربرد داشت. اولین بار، یک نخ بخیه قابل جذب در پوست گوش خارجی قرار داده شد تا اثرات دائمی جهت درمان بیماری داشته باشد.

در حال حاضر دانشمندان بر روی تکنیک های مختلف طب سوزنی ایمپلنت تحقیق کرده اند. با توجه به درمان های پزشکی موجود، این روش اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده و به عنوان روش جایگزین برای درمان های معمولی مطرح شده است. در سال های اخیر، متخصصان طب سوزنی یک متدولوژی پزشکی، فنی و درمانی برای این روش درمانی توسعه داده اند که انقلابی در حوزه پزشکی به وجود آورده است.

سوزن های مورد استفاده در ایمپلنت گوش

در مقایسه با طب سوزنی مرسوم که از سوزن های ASP استفاده می کند، سوزن های جدیدی برای ایمپلنت گوش طراحی شده است که اندازه آن ها بسیار کوچک بوده و از جنس تیتانیوم زیست سازگار هستند. این سوزن ها با استفاده از یک ابزار پزشکی خاص که جایگذاری ایمپلنت را انجام می دهد (Implanter) می توانند به طور مستقیم در پوست قرار گیرند. با جایگذاری ایمپلنت گوش، به نوعی طب سوزنی به صورت دائمی اعمال می شود. سوزن تیتانیومی که ایمپلنت شده است، بر روی گوش خارجی باقی مانده و به طور دائمی ناحیه مورد نظر را تحریک می کند.

ایمپلنت گوش یک روش غیر تهاجمی و ۱۰۰ درصد طبیعی است. متخصصان بیان می کنند که شما با داشتن یک جلسه طب سوزنی ایمپلنت به نتایجی می رسید که بعد از انجام ۵۰ جلسه طب سوزنی معمولی حاصل می شود.

طب سوزنی ایمپلنت علاوه بر اینکه می تواند جهت مقابله با پیری مورد استفاده قرار گیرد در موارد زیر نیز کاربرد دارد:

  • ایجاد پوستی شاداب و سالم
  • بهبود کیفیت خواب
  • کمک به هضم غذا
  • کاهش احتباس آب
  • افزایش انرژی بدن
  • تقویت سیستم ایمنی و متابولیسم
  • کمک به کاهش وزن

به طور کلی، هر بیمار از روش درمانی که با حداقل آسیب انجام می شود و نتایج خارق العاده ای به دنبال دارد، استقبال می کند. طب سوزنی ایمپلنت از سال ها قبل، در سراسر دنیا مورد استفاده قرار گرفته است و پزشکان طب سوزنی اذعان می کنند که بکارگیری این روش با میزان موفقیت ۹۵ درصد همراه بوده است.

نتایج نهایی طب سوزنی ایمپلنت، بعد از گذشت ۳ تا ۶ هفته از جایگذاری ایمپلنت قابل مشاهده خواهد بود.

منابع

http://ezinearticles.com/?The-Benefits-of-Implant-Acupuncture&id=2268299
https://www.google.com/url…