آیا حجم دهی باسن بدون پروتز هم امکان پذیر است؟

امروزه مسأله زیبایی باسن در خانم‌ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است بطوری که بسیاری از افراد احساس می‌کنند که شکل و سایز باسن آن‌ها می‌تواند بهتر باشد که این امر به افزایش اعتماد به نفس آن‌ها کمک می‌کند. این خواسته و میل به حجم دهی باسن منجر به ایجاد روش‌های مختلف برای افزایش سایز، بهبود شکل و سفت کردن باسن شده است. از جمله رایج‌ترین روش‌های حجم دهی باسن جراحی یا لیفت است که به دو روش تزریق چربی یا کاشت ایمپلنت انجام می‌شود.

در روش تزریق چربی، از چربی خود فرد استفاده می‌شود تا حجم دهی باسن طبیعی باشد. در حالی که ایمپلنت‌ها مواد سنتزی شیمیایی بوده تا بتوانند بطور سریع و ناگهانی حجم باسن را افزایش دهند. بطور کلی افرادی می‌توانند چنین جراحی زیبایی را داشته باشند که:

  • از سلامت عمومی برخوردار بوده تا در اثر بیهوشی دچار مشکل نشوند.
  • دارای سلامت روانی باشند.
  • ترجیحاً سیگاری نبوده و الکل مصرف نکنند، چرا که ممکن است بر روی نتیجه جراحی تاثیر سوء بگذارد.

روش جراحی حجم دهی باسن به سه صورت انجام می‌شود:

  • روش سنتی: زمانی انجام می‌شود که اندازه باسن مناسب بوده اما شکل آن مناسب نیست. در این روش پوست و چربی اضافی از ناحیه بالایی باسن حذف شده، سپس با کشیدن و سفت کردن مابقی نواحی در موقعیت مناسب، شکل دلخواه ایجاد می‌شود. این روش جراحی می‌تواند بسیار هزینه بر باشد چرا که نیاز به دقت و مهارت بالا حین جراحی است.
  • لیفت باسن به سبک برزیلی: برای افرادی مناسب است که به افزایش اندازه و شکل دهی به باسن تمایل دارند. در این روش با برداشتن چربی از سایر نقاط بدن (مانند شکم، ران یا کمر) بوسیله لیپوساکشن و سپس تزریق آن به باسن، حجم مورد نظر حاصل می‌شود.
  • ایمپلنت: افراد لاغر که دارای باسن تخت بوده و چربی کافی نیز ندارند می‌توانند از این روش استفاده کنند. در این روش شکافی در امتداد بالای باسن به سمت پایین ایجاد شده و ایمپلنت سیلیکونی نرم جایگذاری می‌شود.

حجم دهی باسن با بکارگیری طب سوزنی

استفاده از روش جراحی اگرچه می‌تواند شکل، سایز و تقارن مناسبی به باسن‌ها بدهد، اما بر حسب نوع جراحی، هزینه‌های میلیونی خواهد داشت (حدود ۲۰۰۰ الی ۱۰۰۰۰ دلار).

با توجه به بالا بودن هزینه جراحی و عوارض جانبی احتمالی ناشی از آن، می‌توان از روش‌های غیر جراحی نیز برای حجم دهی باسن استفاده کرد. از جمله این روش‌ها تمرینات ورزشی خاص و استفاده از طب سوزنی است. طب سوزنی می‌تواند به استحکام عضلات کمک کرده و تولید کلاژن را افزایش دهد. کلاژن پروتئینی است که باعث استحکام و نرمی پوست می‌شود. لذا افزایش کلاژن به حفظ شکل باسن کمک می‌کند. علاوه بر این طب سوزنی با افزایش گردش خون سلامت عمومی بدن را بهبود بخشیده، باعث تقویت لیگامنت‌ها و الاستیسیته پوست می‌شود.

طب سوزنی معمولاً در ۱۲ دوره انجام می‌شود. ۴ تا ۶ دوره ابتدایی شامل دو جلسه در هفته بوده که هر جلسه حدود ۷۵ دقیقه زمان می‌برد. نتایج اولیه طب سوزنی پس از دوره‌های ۶ تا ۸ قابل مشاهده خواهد بود و این نتایج ممکن است ۳ تا ۵ سال دوام داشته باشد.

برای آشنایی با خدمات ویژه‌ای که موسسه جامع طب سوزنی ایران  ارائه می‌دهد می‌توانید روی خدمات کلیک کنید.
در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات تماس و تعیین وقت قبلی روی تماس با ما کلیک کنید.