شکم شل ممکن است بر روی اعتماد بنفس اثر سوء گذاشته یا باعث خجالت فرد شود. تنها با داشتن یک رژیم غذایی سلامت، ورزش منظم و کاهش تدریجی وزن می‌توان شکم شل را تبدیل به یک شکم خوش فرم و زیبا کرد.

مصرف غذاهای پروتئینی مانند گوشت اسفند اعم از مرغ، و بوقلمون، غذاهای حاوی چربی مفید مانند آووکادو، بادام، غلات، سبزیجات و میوه‌ها برای پیشگیری از تجمع چربی مفید است. همچنین نوشیدن روزانه حداقل هشت لیوان آب نیز می‌تواند به حفظ شادابی و سلامت پوست کمک کند.

انجام منظم ورزش‌های هوازی مانند دویدن، قدم زدن، شنا و دوچرخه به مدت ۳۰ دقیقه در روز برای حفظ تناسب اندام و وزن مناسب و سوزاندن چربی‌های اضافی بدن توصیه می‌شود.

انجام ورزش‌های قدرتی مانند دراز نشست، استفاده از دمبل، لیفتینگ و غیره برای تقویت و تولید عضلات، رفع شکم شل و فرم دهی آن ضروری است. هرچه عضلات شکم بیشتر تقویت شوند ظاهر شل و ول آن نامشخص‌تر می‌شود.

نتایج یک مطالعه در کره جنوبی نشان داده است که استفاده از طب سوزنی بر روی گوش می‌تواند به افراد در کاهش چربی شکم و در نتیجه درمان شکم شل کمک کند. در این تحقیق که در ژورنال Acupuncture in Medicine به چاپ رسیده است، یک گروه ۳۰ نفره طی هشت هفته با طب سوزنی روی گوش تیمار شده که با یک گروه ۳۰ نفره دیگر بعنوان کنترل مورد ارزیابی قرار گرفتند و همچنین گروه سومی نیز تحت تیمار دارونما قرار گرفتند. براساس نتایج این مطالعه، حدود ۶ درصد کاهش در شاخص جرم بدن (BMI) در گروهی که تحت درمان با طب سوزنی قرار گرفت مشاهده شد.

با توجه به نتایج تحقیقات مختلف، به نظر می‌رسد طب سوزنی از طریق تحریک سیستم عصبی، تقویت گردش خون و متابولیسم بدن، ضمن کاهش استرس و برقراری تعادل هورمونی در بدن، به چربی سوزی و همچنین استحکام بافت پوستی کمک کرده و لذا می‌تواند در کاهش وزن و برطرف کردن شکم شل مفید باشد.

با کلیک روی “بیماری‌های قابل درمان با طب سوزنی” می‌توانید با خدمات مختلف ما آشنا شوید و در صورت تمایل برای تماس با ما و کسب اطلاعات بیش‌تر اینجا کلیک کنید.