طب سوزنی در کم کردن وزن نقش درمان کمکی را دارد و به تنهایی کاربردی نیست. طب سوزنی به بیمار کمک می کند تا آسان تر وزن کم کند و در وزن دلخواه خود ثابت بماند. چگونگی عملکرد طب سوزنی به طور دقیق مشخص نیست، اما میدانیم که فرو کردن سوزن در نقاط خاص بدن و گوش باعث ترشح اندورفین شده و به فرد کمک می کند تا آرامش بیشتری داشته باشد. در بیشتر افراد داشتن استرس و نگرانی عامل خوردن بیشتر غذا و تمایل به خوردن غذاهای چاق کننده است. این افراد می توانند با استفاده از طب سوزنی از استرس خود بکاهند و مانع اضافه وزن در خود شوند. اندورفین همچنین در هضم غذا و سیستم هورمونی افراد موثر است. با طب سوزنی می توان میزان متابولیسم را تنظیم کرد و به این ترتیب به درمان چاقی یا لاغری پرداخت.

[kc_accordion open_all=”yes” class=”accor_section3″][kc_accordion_tab title=”درمان با طب سوزنی”][kc_column_text]
برای اینکه متخصص طب سوزنی بتواند نقاط درست بر روی بدن شما را پیدا کند، در ابتدا شما باید به یک جلسه مشاوره بروید. در این جلسه الگوی خوردن و مشکلات هاضمه احتمالی در شما مشخص شود. متخصص طب سوزنی همچنین با اندازه گیری نبض شما، وضعیت عمومی بدن و سلامت معده را بررسی می کند. سپس با معاینه زبان شما، زخم یا تورم احتمالی در معده مشخص می شود. همچنین وجود یک لایه زرد یا لایه ضخیم سفید بر روی زبان، از نشانه های سردی یا گرمی زیاد در معده و عامل اضافه وزن است.

[/kc_column_text][/kc_accordion_tab][kc_accordion_tab title=”برنامه درمان”][kc_column_text]
تعداد و فاصله زمانی جلسات طب سوزنی به وزن دلخواه بیمار، سرعت دلخواه کاهش وزن و همکاری او در کم کردن وزن وابسته است. در صورت اضافه وزن شدید، درمان روزانه در هفته اول و کاهش آن به یک روز در میان و دو روز در میان در هفته های دوم و سوم پیشنهاد می شود.

[/kc_column_text][/kc_accordion_tab][/kc_accordion]

منبع

https://www.acufinder.com/Acupuncture+Information/Detail/Acupuncture+for+Weight+Loss