درمان اختلالات دوران قاعدگی با طب سوزنی

اختلالات دوران قاعدگی در صورتی که ناگهانی رخ دهند می‌توانند برای زن‌ها بسیار نگران کننده باشند. دلایل مختلفی برای اختلالات دوران قاعدگی خانم ها وجود دارد که البته بسیاری از آن‌ها چندان مهم نیستند. با این حال رژیم غذایی مناسب و فعالیت‌های ورزشی منظم می‌تواند تا حد زیادی به درمان اختلالات دوران قاعدگی کمک کند، در غیر این صورت می‌توان از روش‌های درمانی دیگر مانند طب سوزنی استفاده کرد.

اختلالات دوران قاعدگی در چه مواقعی شایع است؟

تقریبا تمامی خانم‌ها چرخه نامنظم قاعدگی را طی دوران باروری خود تجربه خواهند کرد. برای دختران جوان طی دو سال ابتدایی این اتفاق شایع است و در زنان میانسال نیز در سنین نزدیک به یائسگی این اتفاق تجربه می‌شود. از جمله عوارض ناخوشایند اختلالات دوران قاعدگی درد است. بسیاری از زنان ممکن است دچار سردرد، درد عضلات شکم، آکنه و نفخ طی قاعدگی شوند.

برای مشاهده مطالب مرتبط و کسب اطلاعات بیش‌تر درباره “قاعدگی” روی آن کلیک کنید.

طب سوزنی چگونه اختلالات دوران قاعدگی را درمان می‌کند؟

طب سوزنی که از طب سنتی چینی منشا می‌گیرد روی برگرداندن تعادل بدن و روح متمرکز است. در طب سنتی چینی انرژی “چی” تامین کننده انرژی بدن بوده و هر چیزی که باعث انسداد آن گردد منجر به بیماری خواهد شد لذا نیاز به درمان و مراقبت خواهد داشت. طب سوزنی تلاش می‌کند جریان انرژی “چی” در بدن را تقویت کند. اختلالات دوران قاعدگی نشانه خوبی از وضعیت سلامتی فرد است. زمانی که چرخه‌های قاعدگی منظم و بی دردسر باشند متابولیسم تولید خون و عملکرد سیستم گردش خون سالم است. سبک زندگی پر استرس، عادات غذایی نامناسب و آشفتگی‌های روحی می‌تواند به اختلال در عملکرد سیستم گردش خون و انسداد کانال‌های انرژی “چی” بی‌انجامد. اختلالات دوران قاعدگی عمدتا در اثر عدم تعادل هورمون‌های بدن رخ می‌دهد. طب سوزنی تلاش می‌کند با تقویت جریان‌های انرژی تعادل هورمونی را برقرار کرده و در نتیجه عوارض ناشی از اختلالات دوران قاعدگی را تسکین دهد. طب سوزنی به تسکین استرس و تنش‌ها کمک کرده و باعث تقویت بدن می‌شود. برای این منظور ابتدا الگوی بیماری (عوارض ناشی از اختلالات دوران قاعدگی)، سابقه فرد و سبک زندگی وی مورد شناسایی و بررسی قرار گرفته و سپس بر این اساس یک برنامه درمانی منحصربفرد برای وی تجویز خواهد شد.

درمان با استفاده از طب سوزنی چه مدت طول می‌کشد؟

متوسط دوره درمان ۳ تا ۶ ماه خواهد بود. این زمان به بدن فرصت کافی برای رسیدن به تعادل هورمونی را خواهد داد. استفاده همزمان از گیاهان دارویی نیز می‌تواند سرعت درمان را افزایش دهد چرا که دو روش متفاوت با دو مکانیسم مختلف می‌توانند اثرات یکدیگر را تکمیل کنند.

طبق نتایج تحقیقات آزمایشگاهی طب سوزنی می‌تواند تا ۷۷% عوارض ناشی از قاعدگی را تسکین بخشد. در بررسی انجام شده بر روی ۲۰۱ زن در آلمان مشخص شد که طب سوزنی می‌تواند به تسکین دردهای قاعدگی و گرفتگی عضلات شکم بی‌انجامد. اکثر این زنان تنها پس از ده دوره طب سوزنی، حداقل ۳۳% کاهش درد را تجربه کردند.

برای تماس با ما و کسب اطلاعات بیش‌تر می‌توانید اینجا کلیک کنید.