آکنه

جوش یا آکنه برآمدگی های ریز، قرمز، دردناک و آزار دهنده ای است که بسیاری از مردم را درگیر خود کرده است. جوش و آکنه بیشتر در نوجوانان و جوانان بروز می کند، اما بسیاری از بزرگسالان هستند که در طول زندگی خود از آن رنج می برند.
جوش چالش بزرگی برای مبتلایان به آن است زیرا بسیاری از مردم معتقدند که این برآمدگی ها زشت و زمخت هستند. این مسئله موجب اعتماد به نفس پایین در بسیاری از جوانان و نوجوانان می شود و ممکن است تا پایان عمر آن ها، همراهشان باشد.

طب سوزنی جهت درمان جوش و آکنه

نقاط طب سوزنی برای درمان جوش، بر اساس عامل ایجاد کننده آن، در هر فرد متفاوت است. به طور مثال، بعضی از جوش ها ممکن است در اثر عدم تعادل هورمونی بروز کنند در حالی که بعضی دیگر ممکن است در اثر استرس بیش از حد یا رژیم نامناسب به وجود بیایند. بنابراین نقاط طب سوزنی مورد استفاده برای درمان جوش نیز متفاوت هستند. یکی از نقاط طب سوزنی برای درمان آکنه، بین انگشت شست و انگشت اشاره قرار دارد. ۳ نقطه در پایه انگشت شست بر روی لایه نازک بین این دو انگشت وجود دارند. این ۳ نقطه نماد سر و گردن هستند و بیشترین جوش ها در همین نواحی ایجاد می شوند. بنابراین متخصص طب سوزنی می تواند با تحریک این ۳ نقطه به درمان جوش بپردازد. متخصص طب سوزنی می تواند از سوزن یا انگشت های خود برای فشار دادن این نقاط استفاده کند. این کار انسدادهای انرژی در بدن را برطرف می کند. هنگامی که انرژی به خوبی در بدن جریان داشته باشد، عدم تعادل های موجود در بدن از بین می روند و همه مشکلات پوستی مانند جوش، روزاسه و غیره درمان می شوند.

منابع

http://www.adult-acne.net/does-acne-acupuncture-treatment-work/

 

http://www.progressivehealth.com/acupuncture-for-acne.htm