اختلال قاعدگی

اختلال در قاعدگی و شروع قاعدگی غیر منتظره می تواند برای هر خانمی بسیار نگران کننده باشد. اما دلایل بسیار زیادی وجود دارد که می تواند عامل نامنظم شدن قاعدگی خانم ها باشد که بسیاری از آن ها اصلا جدی نیستند.
اختلال در قاعدگی می تواند با داشتن رژیم غذایی سالم و ورزش منظم درمان شود. اگر این روش ها موجب بهبود وضعیت قاعدگی نشد، روش های دیگری مانند طب سوزنی وجود دارند که می توانند به فرد کمک کنند. بسیاری از خانم ها دریافته اند که بین درمان طب سوزنی و اختلال در قاعدگی شان رابطه مثبتی وجود دارد.

طب سوزنی در درمان اختلال قاعدگی

بی نظمی در قاعدگی زمانی رخ می دهد که عدم تعادل هورمونی وجود داشته باشد. طب سوزنی با بهبود جریان انرژی در بدن می تواند به تنظیم شدن هورمون ها کمک کند و در نتیجه قاعدگی فرد تنظیم می شود. بر اساس تئوری های طب سنتی چینی، اگر جریان انرژی در بدن تنظیم باشد، هر گونه اختلال قاعدگی از بین می رود.
طب سوزنی یک روش درمان طبیعی و ایمن است که استرس و تنش را برطرف می کند و بدن را تقویت می کند. رابطه بین اختلال در قاعدگی خانم ها و طب سوزنی هنوز اثبات نشده است. اما بسیاری از خانم ها نتایج مثبت را بعد از طب سوزنی گزارش داده اند.

منبع

http://www.34-menopause-symptoms.com/irregular-periods/articles/menstrual-disorder-and-acupuncture.htm