آرنج تنیس بازان

بیماری آرنج تنیس بازان یک آسیب بسیار شدید است که معمولا بعد از یک آسیب خفیف در عضلات باز کننده ساعد رخ می دهد. جالب است بدانید که ورزش تنیس، تنها در ۵% از بیماران به عنوان عامل به وجود آمدن آسیب شناخته شده است. آرنج تنیس بازان در مرحله اول، یک التهاب تاندونی است اما ممکن است عضلات و استخوان های مفصل اپی کندیل را نیز درگیر کند. همچنین ممکن است درد در ناحیه داخلی آرنج رخ دهد که در این صورت به آرنج گلف بازان مشهور است. نشانه های این بیماری ممکن است در برخی از افراد بین ۱.۵ تا ۲ سال باقی بمانند.

درمان بیماری آرنج تنیس بازان با طب سوزنی

به طور کلی گفته می شود که طب سوزنی سیستم عصبی را تحریک کرده و موجب آزاد شدن مولکول های نوروشیمیایی پیام رسان می شود. نتایج بیوشیمیایی این اتفاق، بر روی مکانیسم متعادل کننده بدن تاثیر گذاشته و وضعیت فیزیکی و روحی فرد را بهبود می بخشد. تحریک کردن یک نقطه طب سوزنی خاص بر روی نواحی از مغز که مسئول حساسیت به درد و استرس هستند اثر گذاشته، فرد را آرام می کند و مغز آنالیز کننده که عامل اضطراب است را خاموش می کند.
طب سوزنی می تواند با استفاده از موارد زیر عوارض آرنج تنیس بازان مانند درد و التهاب را درمان کند:

تحریک اعصاب واقع در عضلات و سایر بافت ها که منجر به آزاد شدن اندورفین و دیگر عوامل نوروهومورال (به عنوان مثال نوروپپتید Y، سروتونین) می شود و در پردازش درد در مغز و نخاع تغییر ایجاد می کند.

انتقال مسکن از طریق مکانیزم های آلفا آدرنرژیک.

افزایش انتشار آدنوزین که دارای خواص ضد درد است.

کاهش التهاب با انتشار عوامل خاص از خون و سیستم ایمنی بدن.

کاهش گرفتگی عضلات و افزایش دامنه حرکتی مفصل با افزایش گردش موضعی خون که پراکندگی تورم را کم می کند.

منابع

http://www.acupuncture.org.uk/a-to-z-of-conditions/a-to-z-of-conditions/tennis-elbow.html