درمان سیاهی زیر چشم

حلقه‌های سیاه زیر پلک پایین در مردان و زنان شایع است. سیاهی زیر چشم باعث پیرتر جلوه دادن فرد می‌شود. به همین دلیل درمان سیاهی زیر چشم اهمیت بسیار زیادی دارد. این حلقه‌های سیاه معمولاً در افراد مسن، افراد مبتلا به اختلال ژنتیکی یا در افراد یک نژاد خاص مثلاً افراد دارای پوست تیره‌تر یا سبزه ایجاد می‌شود. با این حال بنظر می‌رسد خستگی از جمله دلایل اصلی ایجاد سیاهی زیر چشم باشد. اختلال در خواب می‌تواند بر روی شادابی و طراوت پوست اثر بگذارد، بطوری که در اثر پر خوابی بافت‌های تیره زیرین و رگ‌های خونی، بیشتر در معرض دید قرار می‌گیرند. همچنین در اثر کم خوابی تجمع مایعات در زیر چشم افزایش یافته و باعث پف آن ناحیه می‌شود. پف کردن زیر چشم می‌تواند در اثر سایه انداختن باعث سیاهی شود. در این موارد، درمان سیاهی زیر چشم مستلزم تنظیم ساعت خواب است.

همچنین خیره شدن به تلویزیون و کامپیوتر نیز می‌تواند باعث اتساع عروق شده و به چشم فشار آورد. در نتیجه پوست اطراف چشم تیره‌تر می‌شود.

واکنش‌های آلرژیک و خشکی چشم نیز می‌تواند ایجاد سیاهی زیر چشم را تشدید کند. واکنش‌های آلرژیک باعث رهاسازی هیستامین در بدن می‌شوند تا علیه عوامل آلرژیک وارد عمل شوند. در غیر این صورت قرمزی، خارش و پف چشم ایجاد می‌شود. خود هیستامین نیز با اتساع عروق باعث دیده شدن عروق می‌شود.

از جمله دلایل اصلی دیگر در ایجاد سیاهی زیر چشم کم آبی است. در اثر کم آبی، پوست طراوت و شادابی خود را از دست داده و دچار فرورفتگی می‌شود.

درمان سیاهی زیر چشم با علل ایجاد آن در ارتباط است. با این حال بعضی از روش‌های طبیعی برای درمان سیاهی زیر چشم عبارتند از:

  • استفاده از کمپرس آب سرد می‌تواند به کاهش تورم و کاهش اتساع عروق و در نتیجه درمان سیاهی زیر چشم کمک کند.
  • تنظیم و داشتن خواب کافی.
  • قرار دادن سر بالاتر از بدن حین خواب.
  • استفاده از طب سوزنی نیز می‌تواند با افزایش گردش خون در بدن از تجمع و انباشت مایعات در بدن پیشگیری کرده و به درمان سیاهی زیر چشم کمک کند. همچنین این خونرسانی ضمن تغذیه مناسب سلول‌های پوستی با تحریک تولید کلاژن به حفظ سلامت، شادابی و خاصیت کشسانی پوست نیز کمک می‌کند.

با کلیک روی “بیماری‌های قابل درمان با طب سوزنی” می‌توانید با خدمات مختلف ما آشنا شوید و در صورت تمایل برای تماس با ما و کسب اطلاعات بیش‌تر اینجا کلیک کنید.