با طب سوزنی به افسردگی خود پایان دهید

با طب سوزنی به افسردگی خود پایان دهید

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

افسردگی یکی از مشکلات رایج سلامت روان است که در همه افراد در هر سن و جنس و با هر گذشته ای که دارند می تواند بروز کند. حدود دو سوم از بزرگسالان، طی دوران عمر خود دچار درجات شدید افسردگی می شوند به گونه ای که می تواند فعالیت های روزانه آن ها را مختل کند. زنان به علت تغییرات هورمونی ماهانه، بارداری، زایمان و یائسگی حدود دو برابر بیشتر در معرض افسردگی قرار می گیرند. طبق پیش بینی سازمان جهانی بهداشت (WHO)، در سال 2020 بعد از بیماری قلبی، افسردگی دومین چالش بین المللی در زمینه سلامتی خواهد بود.
در اوایل دهه 1970 میلادی، H. L. Wen، یکی از جراحان اعصاب چین، متوجه شد که طب سوزنی می تواند به طور چشمگیری عوارض جانبی داروها را کاهش دهد. بعدها و در سال 1977 دو محقق دیگر میزان تاثیر تکنیک wen در طب سوزنی بر مشکلات روانی را برای اولین بار با جزئیات بررسی کردند. طی این مطالعه، بیماران تجربه متفاوتی از کاهش اضطراب، کوفتگی، سردرد، افسردگی و اشتها را گزارش کرده بودند. از آن زمان تاکنون مطالعات بسیاری پیرامون تاثیر طب سوزنی در درمان افسردگی صورت گرفته است. از جمله طی مطالعه ای بر روی بیست بیمار طی 6 هفته مشخص شد که طب سوزنی تاثیری مشابه با داروی آمی تریپتیلین در درمان افسردگی داشته است. با این همه طی همین مطالعه، طب سوزنی تفاوت چشمگیری در کاهش میزان اضطراب جسمانی را سبب شده است. این در حالی است که در مقایسه طب سوزنی و داروی فلوکستین، تفاوت قابل توجه ای مشاهده نشده است. از طرف دیگر نشان داده شده است که طب سوزنی به عنوان یک روش مکمل می تواند تاثیر داروی سنتی میانسرین را در درمان افسردگی افزایش دهد.
مطالعه تاثیر طب سوزنی در افسردگی ناشی از بارداری در 61 زن نیز نشان داده که این روش می تواند حدود 70% باعث کاهش افسردگی شود که حتی در مورد افسردگی پس از زایمان، این تاثیر به مراتب چشمگیرتر است.
به طور کلی نتایج مطالعات مختلف همگی به مفید بودن روش درمانی طب سوزنی در کاهش افسردگی اشاره کرده اند.
منبع
http://www.psychiatrictimes.com/depression/role-acupuncture-treatment-depression

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*