گاهی اوقات افراد برای داشتن پوستی زیبا و سالم دست به کارهای عجیبی می‌زنند. طب سوزنی یکی از این کارهایی است که در ابتدا عجیب بنظر می‌رسید اما امروزه جزو یکی از خدمات زیبایی رایج محسوب می‌شود.

طب سوزنی یکی از روش‌های درمانی در طب سنتی چینی است که ادعا می‌شود روی بدن معجزه می‌کند. بطوری که بعضی از سلبریتی‌ها بر اثرگذاری آن سوگند می‌خورند!

اگرچه ممکن است عجیب بنظر برسد اما بسیاری از سلبریتی‌ها در هر زمان یا مکان که فرصتی فراهم آید از خدمات زیبایی با طب سوزنی استفاده می‌کنند. اکثر این افراد ادعا می‌کنند که طب سوزنی به آنها در ایجاد حس آرامش و سلامت کمک می‌کند و انرژی آنها را افزایش می‌دهد. مثلا جنیفر لوپز از طب سوزنی برای کاهش وزن، کیم کارداشیان برای ریلکس کردن، سلن دیون و ماریا کری برای تقویت باروری و جنیفر انیستون نیز برای کاهش وزن و کاهش استرس از خدمات طب سوزنی استفاده کرده‌اند.

طب سوزنی روش درمانی است که توسط سازمان بهداشت جهانی به رسمیت شناخته شده است.

خدمات زیبایی با طب سوزنی چطور کار می‌کند؟

اساس طب سوزنی بر این است که بوسیله سوزن‌هایی با ضخامت یا طول مختلف نقاط خاصی در سطح بدن تحریک می‌شوند. این نقاط در مجاورت کانال‌های گردش انرژی قرار دارند. لذا تحریک این نقاط می‌تواند بر میزان انرژیی که به ارگان‌های مختلف می‌رسد تاثیر گذاشته و عملکرد آنها را تنظیم کند. همچنین می‌تواند سبب تقویت گردش خون، لنف و عملکرد دستگاه گوارش شود. و بر عملکرد شناختی و عاطفی نیز تاثیر دارد. به عبارت دیگر در طب سوزنی از طریق کاشت سوزن در سطح بدن، انرژی درونی بدن تنظیم و تقویت شده و به این طریق می‌توان به رفع بسیاری از بیماری‌ها یا مشکلات جسمی و روحی کمک کرد.

مزایای خدمات زیبایی با طب سوزنی:

طب سوزنی نه تنها در حوزه درمان مورد توجه است بلکه در حوزه خدمات زیبایی نیز شناخته شده می‌باشد. بر اساس نظر بسیاری از متخصصین طب سوزنی می‌تواند عملکردی مشابه بوتاکس بر پوست داشته باشد به این معنی که به رفع چین و چروک و خطوط کمک کرده و ضمن تقویت بافت پوست، افتادگی پوست را نیز کاهش می‌دهد. در این فرایند کاشت عمقی سوزن‌ها در ناحیه صورت و گردن سبب تقویت گردش خون در عضلات این نواحی شده و به این طریق سبب افزایش آبرسانی، اکسیژن‌رسانی و غذارسانی به بافت پوستی می‌شود. این اتفاقات در نهایت از طریق تحریک تولید کلاژن و الاستین به تقویت بافت پوستی و ایجاد پوستی جوان و جذاب کمک می‌کند.

 مزایای طب سوزنی در سلامت عمومی بدن:

از آنجایی که کانال‌های انرژی در سراسر بدن در حال گردش هستند، لذا تقویت انرژی و گردش خون در یک ناحیه از بدن می‌تواند به نواحی دیگر نیز منتقل شود. و بطور برعکس سلامت پوست نیز می‌تواند از عملکرد صحیح سایر ارگان‌ها تاثیر بپذیرد. به عنوان مثال اعتقاد بر این است که عملکرد قلب با میزان گردش خون در پوست، عملکرد شش با اندازه منافذ پوستی، عملکرد طحال با میزان ترشح غدد سبیوم و عملکرد کبد با ایجاد لک و جوش‌های پوستی در ارتباط است.

طب سوزنی در تسکین درد:

درد یکی از موانعی است که بسیاری از افراد مشهور اعم از ورزشکار یا بازیگر را از ادامه فعالیت حرفه‌ایی دور می‌کند. اگرچه تقاضاهای زیادی توسط سلبریتی‌ها برای استفاده از خدمات زیبایی طب سوزنی وجود دارد، بسیاری دیگر از این افراد تمایل به استفاده از طب سوزنی با هدف تسکین دردهای مزمن و یا جراحت را دارند. مثلا کیتی پری و مدونا از طب سوزنی برای کاهش درد زانو و مفصل قبل و بعد از کنسرت استفاده می‌کنند.

استفاده منظم از طب سوزنی از طریق تقویت گردش خون به کاهش التهابات و کبودی‌ها در بدن کمک می‌کند. همچنین طی کاشت سوزن هورمون‌های اندورفین در بدن ترشح می‌شوند. این هورمون‌ها مسکن‌های طبیعی بدن هستند و به تسکین درد کمک می‌کنند.

آیا طب سوزنی باعث آسیب می‌شود:

کاشت سوزن در سطح بدن یک تصور وحشت آور برای بسیاری از افراد به همراه دارد. اما حقیقت این است که اگرچه احساس درد حین کاشت سوزن در افراد مختلف متفاوت است اما این فرایند در طب سوزنی تقریبا عاری از درد است. و اتفاقا هرگونه احساس جزئی درد می‌تواند نشانه خوبی از تحریک پاسخ‌های درمانی بدن باشد. که همزمان با فرایند ترمیم زخم به بازسازی بافت پوست نیز کمک خواهد کرد.

اگر شما هم می‌خواهید انواع سوزن طب سوزنی و از نحوه‌ی عملکرد هر یک بیشتر بدانید اینجا کلیک کنید.