کوچک کردن بازو با طب سوزنی

برای داشتن یک بازوی خوش فرم و کوچک، داشتن یک رژیم غذایی منسجم و ورزش کردن ضروری است. کاهش وزن با کاهش بافت چربی می‌تواند به کوچک کردن بازو بی‌انجامد. بر اساس نتایج تحقیقات علمی مختلف، کم کردن موضعی بافت چربی، در عمل شدنی نیست. این تحقیقات نشان داد ورزشکاران تنیس علیرغم استفاده زیاد از یک دست و بازو، تغییر چشمگیری در حجم چربی بین دو بازوی خود ندارند. به عبارت دیگر، ورزش‌های موضعی که فقط بر روی بازو تمرکز دارند نمی‌توانند در کوچک کردن بازو چندان موثر باشند بلکه برای کوچک کردن بازو لازم است همزمان حجم چربی در کل بدن کاهش پیدا کند.

بافت چربی بازو از نوع زیر جلدی یا زیر پوستی است. یعنی دقیقا در زیر پوست قرار می‌گیرد. از آنجا که این نوع چربی‌ها برای عملکردهای بدن مهم هستند از جمله تنظیم دمای بدن، محافظت از رگ‌های خونی و سلول‌های عصبی، عضلات و استخوان‌ها، لذا کوچک کردن آن‌ها نسبت به بافت چربی شکم که در عمق قرار دارد و از اندام‌های داخلی محافظت می‌کند، سخت‌تر است. از طرفی ناحیه بالایی بازو به علت کمترین تحریک عضلانی، مستعدترین ناحیه جهت انباشت چربی است. همزمان با افزایش سن، تجمع چربی در این ناحیه بیشتر شده و بازو به تدریج شل و آویزان خواهد شد.

کاهش کالری ورودی نسبت به کالری مصرفی باعث کاهش حجم چربی در سراسر بدن خواهد شد. لذا تنظیم رژیم غذایی کم کالری همزمان با افزایش تحرک می‌تواند به کوچک کردن بازوها نیز کمک کند. انجام فعالیت‌های هوازی یا قلبی عروقی همزمان با ورزش‌هایی که کل بدن را درگیر کند می‌تواند با افزایش کالری مصرفی به کاهش وزن کمک کند.

با این حال، بهترین رژیم غذایی هم تنها پس از چند هفته می‌تواند به کاهش وزنی حدود نیم تا یک کیلو در ماه بی‌انجامد. لذا این امر معمولا باعث دلسردی از ادامه رژیم و برگشت به حالت قبل می‌شود. در چنین شرایطی به نظر می‌رسد که استفاده همزمان از طب سوزنی بتواند به روند کاهش وزن کمک کند. منطق طب سوزنی بر این است که اندام‌های داخلی بدن به طور مستقیم از طریق کانال‌های انرژی با نقاط خاصی در سطح بدن در ارتباط هستند. به گونه‌ای که تحریک این نقاط باعث آزادسازی انرژی در کانال‌ها، افزایش گردش خون و تحریک سوخت و ساز در این اندام‌ها خواهد شد.

از جمله نقاطی که تحریک آن‌ها باعث لاغری عمومی بدن می‌شود عبارتند از:

  • لاله گوش: تحریک این ناحیه باعث افزایش متابولیسم، رفع خستگی دست، پا و کتف می‌شود.
  • بین بینی و لب بالایی: تحریک این ناحیه اضطراب و گرسنگی را کنترل می‌کند.
  • عضله خلفی آرنج: با تحریک این عضله، عملکرد روده‌ها بهبود یافته و گرمای اضافی بدن دفع می‌شود.
  • زیر زانو (Zu San Li): تحریک این ناحیه فعالیت در سراسر بدن را تنظیم می‌کند.

همچنین تحریک نقاط زیر در کوچک کردن بازو نقش چشمگیری دارند:

  • Pinao: در ناحیه بالایی و پهلوی بازو قرار دارد.
  • Gongchung: در قسمت میانی و درونی بازو قرار گرفته است.

برای آشنایی با خدمات ویژه‌ای که موسسه جامع طب سوزنی ایران ارائه می‌دهد می‌توانید روی بیماری‌های قابل درمان با طب سوزنی کلیک کنید.
در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات تماس و تعیین وقت قبلی روی تماس با ما کلیک کنید.

لاغری بازو با طب سنتی
لاغری بازو با طب سنتی


برای خواندن مطالب درمورد لاغری با طب سوزنی:

علت چاقی بازو در طب سنتی و لاغری بازو با طب سنتی

تناسب اندام برای برخی به یک آرزوی دست نیافتنی تبدیل شده است. بسیاری دچار اضافه وزن در ناحیه بازو خود شده‌اند راه‌های عاقلانه مانند رژیم غذایی، ورزش و روش‌های نابخردانه مانند قرص‌های لاغری را برای رسیدن به این آرزو امتحان می‌کنند و یکی از بهترین روش‌های سنتی و بدونی خطر روش طب سوزنی است.

برخی از آن‌ها در این راه موفق هستند اما برخی دیگر در میانه راه از این هدف مهم چشم پوشی می‌کنند، زیرا کاهش وزن و چربی سوزی در ناحیه بازو برای آن‌ها نیاز به کار سختی دارد و این افراد همیشه به دنبال راه‌های آسان برای کاهش وزن هستند.

یکی از راه‌های چربی سوزی و کاهش وزن در ناحیه بازو، استفاده از توصیه‌های منحصر به فرد طب سنتی و طب سوزنی می‌باشد و طب سنتی امروزه در بین مردم بسیار محبوب است و استفاده از روش‌های طب سوزنی تقریباً بدون عارضه است که در ادامه بیشتر درباره علت چاقی بازو در طب سنتی و لاغری بازو با طب سنتی صحبت خواهیم کرد. پس، با ما همراه باشید.

علت چاقی بازو در طب سنتی

عوامل بسیار متنوع و متعددی در چاقی بازو دخیل هستند. دانشکده‌های پزشکی با ارائه راه حل ها و درمان های مختلف، انواع داروهای لاغری را به بازار عرضه می‌کنند که می‌تواند بسیار عارضه داشته باشد.

طب سنتی و طب سوزنی که مبتنی بر مزاج است، چاقی در ناحیه بازو و چاقی کلی را یک بیماری خطرناک می‌داند و نگاه ویژه‌ای به پدیده چاقی و روش‌های درمان آن‌ها دارد، به طوری که طب سوزنی برای کاهش وزن و کاهش چربی بدن در بین پزشکان و بیماران بسیار محبوب بوده است.

در طب سوزنی چه کسانی مستعد چاقی بازو هستند؟

طب سنتی افراد را به چهار گروه گرم وتر (دمو)، سرد وتر (بلغم)، سرد و خشک (سودا) و گرم و خشک (صفرا) تقسیم می‌کند. دو گروه اول اساسا چاق و گروه سوم و چهارم لاغر هستند.

طبق اصول طب سوزنی ایران، اشخاصی که مزاج سرد و مرطوب دارند با چربی چاق می‌شوند و دموها عضلانی‌تر می‌شوند.
بنابراین، مشکل چاقی در ناحیه بازو در مزاج‌های بلغمی بیشتر دیده می‌شود و آن‌ها معمولاً اندام پر مو دارند، خونسرد هستند و تمایل بیشتری به خواب دارند.

 

لاغری بازو با طب سنتی
لاغری بازو با طب سنتی


برای خواندن مطالب درمورد افسردگی:

عوامل افزایش چاقی بازو

• مصرف غذاهای پر چرب و فست فودهای بسیار پرچرب دارای کلسترول بالا باعث چاقی در بازو می‌شود.
•‌عدم تحرک
• خواب زیاد

عواملی که باعث کاهش وزن بازو می شوند

• کمتر خوردن
• ماندن در هوای بسیار گرم و سرد
• زیاد ماندن در داخل حمام
• دفع بیش از حد مواد از بدن به طرق مختلف مانند اسهال، استفراغ، ادرار یا تعریق.
• مصرف غذاها یا داروهای آب کننده به صورت خوراکی یا مالیده مانند مصرف غذاهای خشک و شور و نمک.
• خواب خیلی کم
• انجام طب سوزنی

 

لاغری بازو با طب سنتی
لاغری بازو با طب سنتی


برای خواندن مطالب درمورد اضطراب:

لاغری بازو با طب سنتی

مطمئناً تغذیه یکی از مهمترین نقش‌ها در کاهش وزن است. بنابراین، در حین آمدن به جلسات طب سوزنی بهتر است برای لاغری بازو و در کل لاغری کل بدن خود تمرکز کنید، زیرا رژیم غذایی خاصی وجود ندارد که فقط برای لاغری بازو در نظر گرفته شود. به موارد زیر برای لاغری بازو با طب سنتی توجه کنید:

میوه ها، سبزیجات، غلات کامل، حبوبات، آجیل و دانه‌ها منابع غنی فیبر هستند و افزودن آن‌ها به رژیم غذایی شما را برای مدت طولانی سیر نگه می‌دارد و احساس گرسنگی نمی‌کنید.

زیرا غذاهای غنی از فیبر زمان بیشتری برای هضم در دستگاه گوارش دارند و تا زمانی که هضم نشوند احساس گرسنگی نخواهید کرد. بنابراین به میزان فیبر موجود در رژیم غذایی خود توجه کنید.

مصرف کربوهیدرات‌های تصفیه شده را در رژیم غذایی خود به حداقل برسانید. کربوهیدرات‌های تصفیه شده کربوهیدرات‌های فرآوری شده‌ای هستند که مواد مغذی آن‌ها کاهش یافته است.

جمع بندی

با افزایش سن، عضلات بازوی شما ممکن است لاغرتر یا چاق‌تر شوند، بنابراین بهتر است همین الان روی بازوهای خود اقدامی را لحاظ کنید و از طرفی تجمع چربی‌های انباشته شده در آن ناحیه به صورت خودکار از بین نمی‌رود.

بهترین روش بی‌خطر و بسیار ساده طب سوزنی است که شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک ما و یا مشاوره با کارشناسان ما در زمان بسیار کم بازوهای خود را از خطر چاقی بیش از حد و یا لاغری بیش از حد نجات دهید و به تناسب اندام ایده آل خود دست پیدا کنید.