با طب سوزنی به سراغ درمان لاغری بروید

تنظیم وزن عمدتا شامل رویکردهایی است که بر روی کاهش وزن تمرکز کرده‌اند و نه افزایش وزن. چرا که داشتن اضافه وزن معمولا با بیماری‌های مختلفی همراه است که سلامت فرد را تحت شعاع قرار می‌دهد. لذا برای افرادی که دچار لاغری هستند و از تلاش‌های پی در پی برای درمان لاغری نا امید شده‌اند، دستیابی به اطلاعات لازم در مورد علت لاغری یا راهکارهای درمان لاغری ، فرآیندی سخت است.

لاغری دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد. از جمله اختلالات هورمونی که می‌تواند فرآیند جذب غذا را مختل کند یا سبب افزایش سوخت و ساز سلولی گردد مانند پر کاری تیروئید. عدم جذب مواد غذایی، املاح و ویتامین‌ها سبب لاغری، مشکلات گوارشی روده و خستگی و ضعف می‌شود. دلایل دیگر دخیل در لاغری می‌تواند خصوصیات ژنتیکی، میزان اشتها و برنامه غذایی فرد باشد. مثلا خوردن گوشت در زمان نامناسب از روز حتی می‌تواند اثر منفی داشته و کمکی به درمان لاغری نکند. با توجه به این موارد، اگر سیستم بدن فرد در حالت طبیعی و تعادل قرار داشته باشد با مصرف کمی بیشتر مواد غذایی معمولا افزایش وزن رخ خواهد داد. لذا در اکثر افراد با برقراری تعادل بدن، تنظیم عملکرد سیستم گوارش و کبد امکان درمان لاغری وجود دارد.

در طب سنتی چینی، اختلالات وزنی عمدتا به نقص در جریان انرژی “چی” برمی‌گردد. انسداد انرژی چی می‌تواند باعث اختلال در عملکرد کبد و طحال شده و در ادامه، در عملکرد سیستم گوارش دخالت کرده و مشکلات وزن را ایجاد کند. لذا روش‌های طب سنتی مانند گیاهان دارویی یا طب سوزنی تلاش می‌کنند با آزادسازی انرژی چی، تنظیم عملکرد غدد درون ریز و هورمون‌ها و افزایش گردش خون به برقراری تعادل در بدن کمک کنند. لذا طب سوزنی با برگرداندن تعادل در عملکرد اندام‌ها، همزمان با استفاده از یک برنامه غذایی مناسب می‌تواند در درمان لاغری مفید باشد.

با کلیک روی “بیماری‌های قابل درمان با طب سوزنی” می‌توانید با خدمات مختلف ما آشنا شوید و در صورت تمایل برای تماس با ما و کسب اطلاعات بیش‌تر اینجا کلیک کنید.