درمان عوارض کرونا با طب سوزنی یکی از موضوعاتی است که می تواند بسیار جالب باشد. مسلما شما هم در بین دوستان و آشنایان خودتان دیده اید و یا شنیده اید که فرد پس از مبتلا شدن به کرونا و بهبود پیدا کردن، باز هم با عوارضی که از آن بیماری به جا مانده است، دست و پنجه نرم می کند. این عوارض گاهی اوقات تا مدت های طولانی فرد را درگیر خود می کنند و گاهی اوقات نیز به سرعت برطرف می شوند.در این مقاله به طور جامع به این موضوع پرداخته شده برای کسب اطلاعات لازم با ما همراه باشید.

درمان عوارض کرونا با طب سوزنی

درمان عوارض کرونا با طب سوزنی یکی از موضوعاتی است که می تواند بسیار جالب باشد. مسلما شما هم در بین دوستان و آشنایان خودتان دیده اید و یا شنیده اید که فرد پس از مبتلا شدن به کرونا و بهبود پیدا کردن، باز هم با عوارضی که از آن بیماری به جا مانده است، دست و پنجه نرم می کند. این عوارض گاهی اوقات تا مدت های طولانی فرد را درگیر خود می کنند و گاهی اوقات نیز به سرعت برطرف می شوند.
در مواردی که عوارض بیماری کرونا به صورت مزمن و طولانی مدت باقی می مانند، باید از روش های مختلفی برای برطرف سازی این عوارض استفاده کرد. برخی از افراد روش ها و درمان های شیمیایی، برخی داروهای گیاهی و برخی نیز استفاده از سیستم تغذیه و ورزش مداوم را انتخاب می کنند. در این بین افرادی نیز هستند که ترجیح می دهند از روشی همچون طب سوزنی برای درمان عوارض کرونا استفاده کنند. در ادامه توضیحات بیشتری را در این خصوص خواهیم داد، اما پیش از آن بهتر است با عوارض کرونا آشنا شوید.

درمان عوارض کرونا با طب سوزنی


برای خواندن مطالب درمورد لاغری با طب سوزنی:

عوارض بیماری کرونا ویروس

ابتدا بهتر است بدانیم این بیماری مهلک که به صورت پاندمیک نیز پخش می شود، چه عوارضی را می تواند برای افراد داشته باشد و آیا طب سوزنی می تواند تاثیری در درمان آن داشته باشد یا خیر.

1-از دست دادن حس های بویایی و چشایی

یکی از مهم ترین و البته آزار دهنده ترین اتفاقاتی که می تواند برای بیمار پس از گذراندن دوره نقاهت بیماری کرونا باشد، عدم بازگشت حس بویایی و چشایی او است. معمولا این مورد در بسیاری از بیماران تا حدود 6 ماه و در برخی حتی تا بیشتر از یک سال نیز ادامه داشته است. نداشتن حس بویایی و چشایی می تواند برای افراد مشکلات بسیار زیادی را به وجود آورد و تا کنون دارویی ساخته نشده است که بتواند این موضوع را حل کند.

2-نارسایی های ریوی

یکی از ارگان ها و اندام های اصلی و حیاتی بدن انسان ریه ها یا همان شش ها محسوب می شوند. در صورتی که ریه ها مشکل جدی پیدا کنند، فرد نمی تواند مدت زمان زیادی را به زندگی ادامه دهد و می میرد. در بیماری کرونا ویروس نیز یکی از مهم ترین اندام هایی که درگیر ویروس می شود، همین ریه ها هستند و تقریبا در حدود 70 درصد از بیماران، نارسایی های ریوی پس از بهبودی کامل بیماری باز هم باقی می ماند.

فراموش نکنید که معمولا نارسایی های ریوی به شکل سرفه و تنگی نفس بروز پیدا می کنند. این گونه از نارسایی ها معمولا در هنگام انجام حرکات پر تحرک همچون بالا رفتن از پله ها، ورزش کردن، دویدن و…بیشتر نمود پیدا می کنند.

3-خستگی مفرط و مزمن

یکی دیگر از عوارضی که کرونا ویروس می تواند برای شما داشته باشد، احساس خستگی بسیار زیاد و همچنین مفرط است که تا چندین و چند ماه ادامه خواهد داشت. این خستگی مفرط به نوعی است که حتی اگر خواب و استراحت کافی نیز در طول روز داشته باشید، باز هم احساس خستگی می کنید و انرژی کافی برای انجام فعالیت های روزمره خود ندارید.

4-احساس درد در قفسه سینه

مورد چهارم از بین عوارض جدی و شایعی که کرونا ویروس از خود به جای می گذارد، مربوط به احساس درد در قسمت قفسه سینه است. این احساس درد غالبا زمانی بیشتر بروز پیدا می کند که فرد تنفس های عمیق و پشت سر همی بکشد. گاهی اوقات نیز حس درد در هنگام خواب به سراغ فرد می آید و سبب می شود تا او خواب آرام و راحتی نداشته باشد.

5-احساس درد در قسمت مفاصل

حتما برای شما نیز پیش آمده است که گاهی اوقات دچار یک درد درونی و عمیق در ماهیچه ها و مفاصل خود شوید. این نوع از درد معمولا هیچ علت خاص بیرونی ندارد و حتی گاهی اوقات به قدری مزمن و خفیف می شود که فرد به آن حتی عادت نیز می کند. باقی ماندن درد مفاصل یکی دیگر از مشکلاتی است که پس از ابتلا به ویروس کرونا برای برخی از افراد پیش می آید.

عوارض بیماری کرونا ویروس


برای خواندن مطالب درمورد افسردگی:

کاربردهای طب سوزنی برای رفع عوارض کرونا

تا اینجا در خصوص شایع ترین و همچنین مهم ترین عوارضی که بیماری کرونا ویروس م تواند برای شما به جا بگذارد، صحبت کردیم. همچنین در ابتدای مطلب نیز بیان کردیم که بسیاری از افراد تلاش می کنند تا با استفاده از روش طب سوزنی این گونه از عوارض را از بین ببرند. آیا این روش، راه حل مناسبی به حساب می آید یا خیر؟

1-رفع دردهای عضلانی و اسکلتی

یکی از مواردی که همیشه جز مزیت های استفاده از طب سوزنی بیان می شود مربوط به بر طرف سازی دردهای عضلانی و همچنین اسکلتی است. در صورتی که به درستی از سوزن های طب سوزنی استفاده شود، می توانید مطمئن باشید که دردهای عضلانی و اسکلتی که به واسطه بیماری کرونا در بدنتان باقی مانده است در عرض مدت زمان کوتاهی برطرف خواهد شد.
به منظور آن که با طب سوزنی دردهای عضلانی را کاهش دهند، متخصص این طب با استفاده از 6 الی 12 سوزن که بستگی به محل زدن سوزن ها و همچنین میزان درد مفصلی دارد، درد بیمار را کم می کند. این کم شدن درد در افراد مختلف به شکل های گوناگونی بروز پیدا می کند. برخی از افراد به خواب می روند، برخی دیگر احساس سرزندگی و افزایش انرژی دارند و برخی نیز فقط ورود سوزن ها به بدن را به صورت بسیار خفیف و جزئی حس می کنند.

-رفع نارسایی ریوی

دومین موردی که با استفاده از طب سوزنی می توان به درمان آن پرداخت، نارسایی ها و همچنین مشکلات ریوی و تنفسی است که امروزه علاوه بر عوارض جانبی کرونا، بسیار نیز شیوع پیدا کرده اند. در خصوص تاثیری که طب سوزنی بر روی بیماری های ریوی داشته است، تحقیقات و مطالعات بسیار زیادی انجام شده است و خوشبختانه نتیجه ای که حاصل شده است آن است که این روش می تواند نتیجه مثبت و مطلوبی را بر روی این نارسایی ها داشته باشد.
طریقه عملکرد طب سوزنی در این مورد معمولا بر پایه تقویت کردن، تحریک کردن و همچنین تحریک کردن عملکرد بدن به جهتی مثبت است که بتوان در پی آن عملکرد ریه ها را نیز تقویت کرد. این موضوع و این خط مشی به دلیل آن است که طب نظر متخصصین باستانی طب سوزنی تمامی ارگان ها و اندام های بدن در ارتباط با دیگر بوده و همه آن ها به منبع انرژی بدن متصل هستند. در واقع کار اصلی که طب سوزنی انجام می دهد کاهش مقاومت مجاری تنفسی و یا همان بازتر کردن ناژک های تنفسی است که می تواند سبب بهبود تنفس فرد شود.
لازم به ذکر است، معمولا در بسیاری از کلینیک هایی که به اجرا و استفاده از طب سوزنی می پردازند، از روش دادن شوک الکتریکی به منظور افزایش تاثیر طب سوزنی نیز استفاده می کنند که در بسیاری از موارد تاثیرات بسیار مثبتی را نیز با خود به همراه داشته است.

3-درمان خستگی مفرط و مزمن

یکی دیگر از عوارضی که بیماری کووید 19 از خود بر جای می گذارد همان حس خستگی، کسلی، بی انگیزگی و بی انرژی بودنی است که در افراد زیادی نیز دیده می شود. شاید باورش برایتان کمی عجیب باشد، اما متاسفانه هنوز هیچ دارویی برای درمان قطعی این خستگی و کسلی مفرط وجود ندارد. این در حالی است که روش درمانی طب سوزنی توانسته است به صورت کاملا موفقیت آمیز در این زمینه به درمان کامل و قطعی بیماران بپردازد.
اما چگونه طب سوزنی می تواند این خستگی و بی حوصلگی را از ما دور کند؟ همان طور که پیشتر نیز گفته شد طب سوزنی روشی است که تمرکز اصلی اش بر روی بهبود گردش انرژی و همچنین جریان خون در بدن است، بنابراین کاملا واضح است که با بهبود گردش این دو مورد میزان خستگی بدن نیز کاهش پیدا می کند.

برخی از افراد روش ها و درمان های شیمیایی، برخی داروهای گیاهی و برخی نیز استفاده از سیستم تغذیه و ورزش مداوم را انتخاب می کنند. در این بین افرادی نیز هستند که ترجیح می دهند از روشی همچون طب سوزنی برای درمان عوارض کرونا استفاده کنند. در ادامه توضیحات بیشتری را در این خصوص خواهیم داد، اما پیش از آن بهتر است با عوارض کرونا آشنا شوید.

1-از دست دادن حس های بویایی و چشایی
2-نارسایی های ریوی
3-خستگی مفرط و مزمن
4-احساس درد در قفسه سینه
5-احساس درد در قسمت مفاصل

1-رفع دردهای عضلانی و اسکلتی
2-رفع نارسایی ریوی
3-درمان خستگی مفرط و مزمن